Hall of Fame

Rekorder

Svømmer Rekord Løb Bassin Tid Dato Status
Julie Kepp Jensen Nordisk rekord 50 Ryg Kortbane 26.08 14 dec 2020 Stående
Julie Kepp Jensen Dansk rekord 50 Ryg Kortbane 0:26,08 14 dec 2020 Stående
Julie Kepp Jensen Nordisk Senior Rekord 50 Ryg Kortbane 26.31 7 dec 2019 Stående
Julie Kepp Jensen Dansk Senior Rekord 50 Ryg Kortbane 26.31 7 dec 2019 Stående
Julie Kepp Jensen Dansk Junior Rekord 50 Fri Langbane 25.19 28 aug 2017 Stående
Julie Kepp Jensen Dansk Junior Rekord 50 Fly Langbane 26.92 2 apr 2017 Stående
Julie Kepp Jensen Dansk Junior Rekord 50 Fri Kortbane 24.76 11 dec 2016 Stående
Morten Bak Hansen Dansk Junior Rekord 100 Ryg Kortbane 53.51 29 nov 2012 Stående
A6 Drenge Dansk Junior Rekord 4 x 100 HM Langbane 3.51.80 15 jul 2012 Stående
Morten Bak Hansen Dansk Junior Rekord 50 Ryg Kortbane 24.87 30 nov 2012 Overgået
A6 Drenge Dansk Junior Rekord 4 x 50 HM Kortbane 1.41.83 30 nov 2012 Overgået
Morten Bak Hansen Dansk Junior Rekord 50 Fri Kortbane 22.66 22 nov 2012 Overgået
A6 Piger Dansk Junior Rekord 4 x 50 HM Kortbane 2.00.08 9 dec 2006 Overgået

Internationale Kvalifikationer

# Navnsorter faldende Mesterskab År
1 Julie Kepp Jensen Europæiske Junior Mesterskaber 2016
2 Julie Kepp Jensen Verdens Junior Mesterskaber 2017
3 Julie Kepp Jensen Nordiske Årgangs Mesterskaber 2014
4 Julie Kepp Jensen Europæiske Junior Mesterskaber 2015
5 Julie Kepp Jensen Europæiske Langbane Mesterskaber 2018
6 Julie Kepp Jensen Nordiske Årgangs Mesterskaber 2013
7 Julie Kepp Jensen Verdensmesterskaberne på kortbane 2016
8 Julie Kepp Jensen Verdensmesterskaber på langbane 2019
9 Julie Kepp Jensen Olympiske Lege 2016
10 Julie Kepp Jensen Nordiske Senior Mesterskaber 2018
11 Julie Kepp Jensen Europæiske Junior Mesterskaber 2017
12 Julie Kepp Jensen Nordiske Junior Mesterskaber 2015
13 Julie Kepp Jensen Europæiske Kortbane Mesterskaber 2015
14 Julie Kepp Jensen Nordiske Junior Mesterskaber 2014
15 Julie Kepp Jensen Europæiske Kortbane Mesterskaber 2017
16 Julie Kepp Jensen Europæiske Kortbane Mesterskaber 2019
17 Julie Kepp Jensen Europæiske Langbane Mesterskaber 2016
18 Morten Bak Hansen Europæiske Junior Mesterskaber 2013
19 Morten Bak Hansen Europæiske Junior Mesterskaber 2012
20 Morten Bak Hansen Nordiske Årgangs Mesterskaber 2011
21 Morten Bak Hansen European Youth Olympic Festival 2011
22 Morten Bak Hansen Europæiske Kortbane Mesterskaber 2012
23 Andreas Mårtensson Nordiske Årgangs Mesterskaber 2013
24 Isabel Mass Nordiske Årgangs Mesterskaber 2012
25 Lærke Toft Ruby Nordiske Senior Mesterskaber - Open Water 2016
26 Lærke Toft Ruby Nordiske Senior Mesterskaber - Open Water 2015
27 Lærke Toft Ruby Nordiske Senior Mesterskaber - Open Water 2017
28 Lærke Toft Ruby Nordiske Senior Mesterskaber - Open Water 2014
29 Lærke Toft Ruby Europæiske Junior Mesterskaber - Open Water 2016
30 Lærke Toft Ruby Europæiske Junior Mesterskaber - Open Water 2017
31 Lærke Toft Ruby Europæiske Junior Mesterskaber - Open Water 2018
32 Lærke Toft Ruby Europæiske Junior Mesterskaber 2016
33 Karen Gjerløff Nordiske Årgangs Mesterskaber 2012
34 Tobias Gjerløff European Youth Olympic Festival 2011
35 Kristina Thomsen Europæiske Langbane Mesterskaber 2008
36 Kristina Thomsen Europæiske Junior Mesterskaber 2007
37 Kristina Thomsen Nordiske Junior Mesterskaber 2006
38 Kristina Thomsen Europæiske Kortbane Mesterskaber 2008
39 Kristina Thomsen Europæiske Kortbane Mesterskaber 2007
40 Sofie Seheim Nordiske Junior Mesterskaber 2005
41 Frederik Bojesen Europæiske Junior Mesterskaber 2020
42 Frederik Bojesen Europæiske Junior Mesterskaber - Open Water 2018
43 Frederik Bojesen Europæiske Junior Mesterskaber - Open Water 2019
44 Katja Korbo Petersson Nordiske Årgangs Mesterskaber 2015
45 Lasse Pittioni Europæiske Junior Mesterskaber 2013
46 Mathilda Hyldal Jung Europæiske Junior Mesterskaber 2020
47 Mathilda Hyldal Jung Nordiske Junior Mesterskaber 2018
48 Mathilda Hyldal Jung Nordiske Junior Mesterskaber 2019
49 Anna Aavang Brendstrup Europæiske Junior Mesterskaber - Open Water 2019

Internationale Medaljer

Nordiske Årgangs Mesterskaber
# Navnsorter faldende Medalje Løb År
1 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2013
2 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 100 HM 2014
5 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2013
8 Julie Kepp Jensen Guld 100 Ryg 2013
11 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 100 Fri 2013
14 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 100 HM 2013
21 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2014
24 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2014
27 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2014
30 Julie Kepp Jensen Guld 100 Ryg 2014
33 Julie Kepp Jensen Guld 200 Ryg 2014
36 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 100 Fri 2014
39 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 200 Fri 2014
47 Isabel Mass Sølv 100 Ryg 2012
58 Karen Gjerløff Bronze 50 Fri 2012
59 Karen Gjerløff Sølv 4 x 100 Fri 2012
60 Karen Gjerløff Sølv 4 x 100 HM 2012
68 Katja Korbo Petersson Sølv 200 Ryg 2015
Nordiske Junior Mesterskaber
# Navnsorter faldende Medalje Løb År
3 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 200 Fri 2014
6 Julie Kepp Jensen Sølv 4 x 100 HM 2014
9 Julie Kepp Jensen Guld 100 Ryg 2015
12 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 100 Fri 2015
15 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 100 HM 2015
34 Julie Kepp Jensen Guld 100 Ryg 2014
37 Julie Kepp Jensen Sølv 4 x 100 Fri 2014
40 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2014
43 Morten Bak Hansen Guld 4 x 100 Fri 2011
44 Morten Bak Hansen Guld 100 Ryg 2011
45 Morten Bak Hansen Sølv 4 x 100 HM 2011
46 Morten Bak Hansen Sølv 4 x 200 Fri 2011
62 Kristina Thomsen Sølv 4 x 100 Fri 2006
63 Kristina Thomsen Sølv 50 Ryg 2006
64 Kristina Thomsen Sølv 4 x 100 HM 2006
65 Sofie Seheim Sølv 4 x 100 HM 2005
66 Sofie Seheim Sølv 50 Bryst 2005
69 Mathilda Hyldal Jung Bronze 200 Bryst 2018
70 Mathilda Hyldal Jung Guld 100 Bryst 2019
71 Mathilda Hyldal Jung Sølv 200 Bryst 2019
72 Mathilda Hyldal Jung Guld 4 x 100 HM 2019
Europæiske Kortbane Mesterskaber
# Navnsorter faldende Medalje Løb År
4 Julie Kepp Jensen Bronze 4 x 50 Fri 2019
38 Julie Kepp Jensen Bronze 4 x 50 Fri 2017
41 Julie Kepp Jensen Sølv 4 x 50 HM 2017
Europæiske Langbane Mesterskaber
# Navnsorter faldende Medalje Løb År
7 Julie Kepp Jensen Bronze 4 x 100 Fri 2018
Nordiske Senior Mesterskaber
# Navnsorter faldende Medalje Løb År
10 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2014
13 Julie Kepp Jensen Guld 8 x 50 Fri Mix 2014
16 Julie Kepp Jensen Bronze 50 Ryg 2015
17 Julie Kepp Jensen Guld 8 x 50 Fri Mix 2015
18 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2018
19 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2018
20 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2018
23 Julie Kepp Jensen Sølv 100 Ryg 2018
26 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 100 Fri 2018
29 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 100 HM 2018
32 Julie Kepp Jensen Sølv 4 x 200 Fri 2018
Europæiske Junior Mesterskaber
# Navnsorter faldende Medalje Løb År
22 Julie Kepp Jensen Bronze 50 Fri 2015
25 Julie Kepp Jensen Bronze 50 Fly 2015
28 Julie Kepp Jensen Sølv 50 Fri 2016
31 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 100 Fri 2016
35 Julie Kepp Jensen Sølv 50 Fri 2017
European Youth Olympic Festival
# Navnsorter faldende Medalje Løb År
42 Morten Bak Hansen Bronze 200 Ryg 2011
61 Tobias Gjerløff Bronze 100 Fly 2011
Nordiske Senior Mesterskaber - Open Water
# Navnsorter faldende Medalje Løb År
48 Lærke Toft Ruby Guld 5.000 m 2017
55 Lærke Toft Ruby Sølv 5.000 m 2015
56 Lærke Toft Ruby Bronze 10.000 m 2016
57 Lærke Toft Ruby Sølv 5.000 m 2016
Nordiske Junior Mesterskaber - Open Water
# Navnsorter faldende Medalje Løb År
49 Lærke Toft Ruby Sølv 10.000 m 2015
50 Lærke Toft Ruby Guld 5.000 m 2015
51 Lærke Toft Ruby Sølv 10.000 m 2016
52 Lærke Toft Ruby Guld 5.000 m 2016
53 Lærke Toft Ruby Guld 5.000 m 2017
54 Lærke Toft Ruby Guld 7.500 m 2017
67 Frederik Bojesen Bronze 7.500 m 2017

Nationale Medaljer

Danske Senior Mesterskaber - Kortbane
# Navnsorter faldende Medalje Løb År
1 A6 Damer Sølv 4 x 50 Fri 2019
3 A6 Damer Bronze 4 x 200 Fri 2019
7 A6 Damer Guld 4 x 100 Fri 2019
22 A6 Damer Sølv 4 x 50 Fri 2018
27 A6 Damer Bronze 4 x 100 HM 2018
33 A6 Damer Sølv 4 x 100 HM 2019
43 Julie Kepp Jensen Bronze 50 Fri 2014
48 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2014
51 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2020
56 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2017
58 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2020
62 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2017
65 Julie Kepp Jensen Sølv 50 Fly 2020
67 Julie Kepp Jensen Sølv 100 Fri 2017
68 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2020
71 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2018
76 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2018
78 Julie Kepp Jensen Guld 100 IM 2018
87 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2019
92 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2019
97 Julie Kepp Jensen Guld 100 IM 2019
108 Morten Bak Hansen Bronze 50 Fly 2013
117 Morten Bak Hansen Bronze 100 Fri 2012
121 Morten Bak Hansen Bronze 100 Ryg 2012
125 Morten Bak Hansen Sølv 100 Ryg 2011
144 Morten Bak Hansen Bronze 50 Ryg 2013
146 Morten Bak Hansen Bronze 100 Fri 2013
218 Kristina Thomsen Guld 50 Ryg 2009
219 Kristina Thomsen Sølv 100 Ryg 2009
222 Kristina Thomsen Bronze 50 Ryg 2008
223 Kristina Thomsen Bronze 100 Ryg 2008
225 Kristina Thomsen Sølv 100 Ryg 2007
227 Kristina Thomsen Bronze 100 IM 2007
229 Kristina Thomsen Bronze 50 Ryg 2007
230 Kristina Thomsen Sølv 50 Ryg 2006
351 Kaya Fjeldsted Kristensen Bronze 400 IM 2019
Danske Junior Mesterskaber - Langbane
# Navnsorter faldende Medalje Løb År
2 A6 Piger Sølv 4 x 100 HM 2015
9 A6 Piger Bronze 4 x 100 Fri 2016
30 A6 Drenge Sølv 4 x 200 Fri 2012
31 A6 Drenge Sølv 4 x 100 Fri 2012
32 A6 Drenge Guld 4 x 100 HM 2012
34 A6 Piger Bronze 4 x 100 Fri 2015
66 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2013
75 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2013
134 Morten Bak Hansen Guld 50 Ryg 2013
136 Morten Bak Hansen Sølv 50 Ryg 2012
139 Morten Bak Hansen Sølv 100 Fri 2012
168 Julie Lunau Guld 400 Fri 2011
169 Julie Lunau Bronze 1.500 Fri 2011
170 Julie Lunau Bronze 800 Fri 2011
175 Lærke Toft Ruby Bronze 50 Fri 2016
186 Lærke Toft Ruby Sølv 1.500 Fri 2014
189 Malene Bang Bronze 50 Bryst 2014
190 Malene Bang Bronze 100 Bryst 2014
194 Tobias Gjerløff Bronze 50 Fly 2012
210 Tobias Gjerløff Sølv 100 Fly 2012
214 Kristina Thomsen Bronze 100 Ryg 2007
215 Kristina Thomsen Bronze 50 Ryg 2007
221 Kristina Thomsen Bronze 50 Ryg 2006
236 Sofie Seheim Sølv 50 Bryst 2006
239 Sofie Seheim Sølv 100 Bryst 2006
256 Lasse Pittioni Guld 100 Bryst 2013
258 Lasse Pittioni Guld 50 Bryst 2013
261 Lasse Pittioni Sølv 100 Bryst 2012
263 Lasse Pittioni Sølv 50 Bryst 2012
267 Lasse Pittioni Bronze 200 IM 2012
Danske Junior Mesterskaber - Kortbane
# Navnsorter faldende Medalje Løb År
4 A6 Piger Sølv 4 x 100 Fri 2014
13 A6 Piger Sølv 4 x 50 HM 2014
19 A6 Piger Guld 4 x 100 HM 2014
35 Julie Kepp Jensen Guld 100 Ryg 2014
52 Julie Kepp Jensen Guld 200 Ryg 2014
59 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fly 2014
69 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2014
74 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2014
80 Julie Kepp Jensen Guld 100 Ryg 2013
81 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2016
83 Julie Kepp Jensen Bronze 100 Fri 2013
84 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2016
88 Julie Kepp Jensen Sølv 100 IM 2013
89 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2016
93 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2013
95 Julie Kepp Jensen Sølv 50 Fly 2016
98 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2013
100 Julie Kepp Jensen Sølv 100 Ryg 2016
102 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2014
106 Julie Kepp Jensen Bronze 50 Ryg 2012
113 Morten Bak Hansen Guld 200 Ryg 2012
114 Morten Bak Hansen Bronze 50 Fly 2012
116 Morten Bak Hansen Guld 100 Ryg 2012
120 Morten Bak Hansen Guld 50 Ryg 2012
122 Morten Bak Hansen Guld 100 Ryg 2011
124 Morten Bak Hansen Guld 200 Fly 2012
126 Morten Bak Hansen Guld 50 Fri 2011
128 Morten Bak Hansen Guld 50 Ryg 2011
131 Morten Bak Hansen Sølv 50 Fri 2012
132 Morten Bak Hansen Sølv 100 Fri 2011
135 Morten Bak Hansen Sølv 200 IM 2012
137 Morten Bak Hansen Sølv 100 Ryg 2010
140 Morten Bak Hansen Sølv 100 Fri 2012
141 Morten Bak Hansen Sølv 50 Ryg 2010
143 Morten Bak Hansen Bronze 200 Fri 2012
149 Andreas Mårtensson Bronze 800 Fri 2014
156 Isabel Mass Bronze 100 Ryg 2012
157 Isabel Mass Bronze 200 Ryg 2012
184 Lærke Toft Ruby Sølv 50 Fri 2015
197 Tobias Gjerløff Guld 200 Fly 2011
201 Tobias Gjerløff Sølv 200 Fly 2012
203 Tobias Gjerløff Sølv 50 Fly 2012
204 Tobias Gjerløff Bronze 50 Fly 2011
206 Tobias Gjerløff Bronze 100 Fly 2011
211 Kristina Thomsen Sølv 100 IM 2007
212 Kristina Thomsen Bronze 100 Fly 2007
213 Kristina Thomsen Guld 50 Ryg 2006
216 Kristina Thomsen Sølv 100 Ryg 2006
220 Kristina Thomsen Bronze 200 Ryg 2006
231 Kristina Thomsen Guld 100 Fri 2007
232 Kristina Thomsen Guld 50 Fri 2007
233 Kristina Thomsen Sølv 100 Ryg 2007
234 Sofie Seheim Bronze 50 Bryst 2007
235 Sofie Seheim Guld 50 Bryst 2006
237 Sofie Seheim Sølv 100 Bryst 2006
240 Sofie Seheim Guld 50 Bryst 2005
241 Sofie Seheim Sølv 100 Bryst 2005
242 Frederik Bojesen Sølv 1.500 Fri 2018
244 Frederik Bojesen Sølv 800 Fri 2019
245 Frederik Bojesen Sølv 1.500 Fri 2019
247 Frederik Bojesen Bronze 400 Fri 2019
250 Frederik Bojesen Bronze 400 Fri 2018
257 Lasse Pittioni Sølv 50 Bryst 2012
259 Lasse Pittioni Sølv 50 Bryst 2011
262 Lasse Pittioni Sølv 100 Bryst 2012
264 Lasse Pittioni Bronze 200 Bryst 2012
283 Mathilda Hyldal Jung Bronze 100 Bryst 2019
Danske Årgangs Mesterskaber - Langbane
# Navnsorter faldende Medalje Løb År
5 A6 Drenge Sølv 4 x 100 HM 2019
6 A6 Piger Bronze 4 x 200 Fri 2018
8 A6 Drenge Sølv 4 x 50 Fri 2010
10 A6 Drenge Guld 4 x 100 Fri 2011
11 A6 Piger Bronze 4 x 100 Fri 2012
14 A6 Piger Bronze 4 x 100 Fri 2013
17 A6 Piger Sølv 4 x 100 HM 2013
20 A6 Piger Bronze 4 x 100 Fri 2014
23 A6 Piger Bronze 4 x 200 IM 2015
36 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2014
40 Julie Kepp Jensen Guld 200 Ryg 2014
49 Julie Kepp Jensen Guld 100 Ryg 2011
63 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2011
72 Julie Kepp Jensen Sølv 100 Fri 2011
77 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2012
79 Julie Kepp Jensen Sølv 200 Ryg 2011
82 Julie Kepp Jensen Guld 200 Ryg 2012
86 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2012
91 Julie Kepp Jensen Guld 100 Ryg 2012
104 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2014
107 Julie Kepp Jensen Sølv 200 IM 2012
109 Morten Bak Hansen Guld 200 Ryg 2010
111 Morten Bak Hansen Guld 200 Fri 2011
115 Morten Bak Hansen Sølv 200 Fly 2010
118 Morten Bak Hansen Guld 100 Ryg 2011
119 Morten Bak Hansen Sølv 200 IM 2010
123 Morten Bak Hansen Sølv 200 Fri 2010
127 Morten Bak Hansen Sølv 100 Fri 2010
130 Morten Bak Hansen Sølv 100 Ryg 2010
153 Andreas Mårtensson Bronze 200 Fri 2013
155 Andreas Mårtensson Bronze 400 IM 2011
163 Isabel Mass Sølv 100 Ryg 2011
164 Isabel Mass Guld 100 Ryg 2012
165 Isabel Mass Bronze 200 Ryg 2011
166 Isabel Mass Sølv 200 Ryg 2012
188 Malene Bang Bronze 200 Bryst 2013
191 Karen Gjerløff Bronze 100 Fly 2011
192 Karen Gjerløff Sølv 100 Fri 2011
195 Tobias Gjerløff Guld 200 Fly 2011
196 Tobias Gjerløff Sølv 100 Fly 2010
198 Tobias Gjerløff Sølv 100 Fly 2011
200 Tobias Gjerløff Bronze 200 Fri 2010
202 Tobias Gjerløff Bronze 400 Fri 2010
205 Tobias Gjerløff Bronze 800 Fri 2010
207 Tobias Gjerløff Bronze 100 Fri 2010
249 Frederik Bojesen Sølv 400 Fri 2017
251 Liva Buchholt Johansen Sølv 100 Bryst 2014
253 Luna Emilie Olsen Bronze 400 Fri 2014
254 Pernille Elm Jensen Bronze 100 Bryst 2014
255 Lasse Pittioni Sølv 400 IM 2011
260 Lasse Pittioni Sølv 200 IM 2011
265 Lasse Pittioni Bronze 100 Bryst 2011
266 Lasse Pittioni Bronze 200 Bryst 2011
284 Mathilda Hyldal Jung Guld 200 Bryst 2018
285 Mathilda Hyldal Jung Sølv 100 Bryst 2018
291 Anders Kousgard Kortegaard Bronze 50 Bryst 2017
292 Anders Kousgard Kortegaard Bronze 100 Bryst 2017
293 Anders Kousgard Kortegaard Sølv 100 Bryst 2019
294 Anders Kousgard Kortegaard Bronze 100 Bryst 2018
295 Anders Kousgard Kortegaard Bronze 200 Bryst 2018
296 Maya Hauerberg Terp Guld 400 Fri 2018
297 Maya Hauerberg Terp Bronze 100 Fri 2018
298 Maya Hauerberg Terp Bronze 200 Fri 2018
299 Silja Brage Bronze 400 IM 2018
300 Silja Brage Sølv 800 Fri 2019
301 Silja Brage Bronze 400 IM 2019
302 Lærke Schelde-Mollerup Sølv 200 Fri 2016
303 Lærke Schelde-Mollerup Bronze 100 Fri 2016
309 Ida Skov Kragh Guld 100 Bryst 2019
311 Ida Skov Kragh Sølv 200 Bryst 2019
312 Ida Skov Kragh Bronze 200 IM 2019
313 Ida Skov Kragh Sølv 200 Fri 2018
314 Ida Skov Kragh Sølv 50 Ryg 2018
316 Ida Skov Kragh Sølv 50 Fri 2018
318 Ida Skov Kragh Bronze 100 Fri 2018
326 Julius Svarrer Guld 200 Fri 2018
328 Julius Svarrer Bronze 50 Fly 2018
330 Julius Svarrer Bronze 100 Fri 2018
332 Julius Svarrer Bronze 100 Ryg 2018
333 Julius Svarrer Guld 200 Fri 2019
334 Julius Svarrer Bronze 100 Fly 2019
335 Julius Svarrer Bronze 400 IM 2019
336 Julius Svarrer Bronze 400 IM 2019
338 Karsten Olsen Sølv 100 Fly 2017
339 Karsten Olsen Sølv 200 Ryg 2019
340 Karsten Olsen Bronze 200 Fri 2017
341 Karsten Olsen Bronze 200 IM 2017
342 Karsten Olsen Bronze 100 Ryg 2019
Danske Årgangs Mesterskaber - Kortbane
# Navnsorter faldende Medalje Løb År
12 A6 piger Bronze 4 x 200 IM 2020
15 A6 Drenge Guld 4 x 100 HM 2009
18 A6 Drenge Guld 4 x 50 Fri 2009
21 A6 Drenge Guld 4 x 50 HM 2009
24 A6 Drenge Guld 4 x 100 Fri 2009
25 A6 Piger Sølv 4 x 50 HM 2010
26 A6 Drenge Bronze 4 x 100 HM 2011
28 A6 Drenge Sølv 4 x 200 Fri 2011
29 A6 Drenge Guld 4 x 100 Fri 2011
37 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2014
39 Julie Kepp Jensen Sølv 50 Fri 2010
41 Julie Kepp Jensen Guld 100 Ryg 2014
42 Julie Kepp Jensen Guld 200 Ryg 2013
44 Julie Kepp Jensen Sølv 100 Ryg 2010
45 Julie Kepp Jensen Guld 200 Ryg 2014
47 Julie Kepp Jensen Guld 100 Ryg 2013
50 Julie Kepp Jensen Bronze 100 Fri 2010
53 Julie Kepp Jensen Sølv 200 Fri 2014
55 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2013
57 Julie Kepp Jensen Bronze 200 Ryg 2010
60 Julie Kepp Jensen Guld 200 IM 2014
61 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2013
64 Julie Kepp Jensen Bronze 100 IM 2010
70 Julie Kepp Jensen Sølv 200 IM 2013
105 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2014
110 Morten Bak Hansen Sølv 200 Fri 2008
112 Morten Bak Hansen Sølv 100 Fri 2008
138 Morten Bak Hansen Sølv 200 Fri 2009
142 Morten Bak Hansen Sølv 400 Fri 2009
145 Morten Bak Hansen Sølv 400 Fri 2008
147 Morten Bak Hansen Bronze 50 Fri 2011
148 Andreas Mårtensson Guld 1.500 Fri 2013
150 Andreas Mårtensson Sølv 400 Fri 2013
151 Andreas Mårtensson Bronze 400 Fri 2010
152 Andreas Mårtensson Bronze 200 Fri 2010
154 Andreas Mårtensson Bronze 400 Fri 2012
158 Isabel Mass Sølv 100 Ryg 2012
159 Isabel Mass Bronze 100 Fly 2012
160 Isabel Mass Guld 200 IM 2009
161 Isabel Mass Sølv 100 IM 2009
162 Isabel Mass Sølv 100 Ryg 2011
167 Isabel Mass Bronze 100 Fly 2011
193 Tobias Gjerløff Sølv 100 Fly 2008
199 Tobias Gjerløff Guld 100 Fly 2009
208 Tobias Gjerløff Sølv 100 Fly 2011
209 Tobias Gjerløff Sølv 200 Fly 2011
217 Kristina Thomsen Sølv 50 Fri 2005
238 Sofie Seheim Bronze 100 Bryst 2004
252 Liva Buchholt Johansen Bronze 50 Bryst 2017
268 Sebastian Langhorn Bronze 200 Fly 2013
269 Frederikke Matthiassen Bronze 50 Fri 2008
270 Frederikke Matthiassen Sølv 50 Fri 2007
271 Frederikke Matthiassen Guld 100 Fri 2009
272 Frederikke Matthiassen Sølv 50 Fri 2009
273 Louise Søndergaard Bronze 100 Fly 2008
274 Louise Søndergaard Sølv 100 Fly 2009
275 Mia Bech Sølv 200 Ryg 2003
276 Mia Bech Bronze 100 Ryg 2002
277 Sara Birch Søgaard Bronze 400 IM 2003
278 Sara Birch Søgaard Bronze 200 Fly 2003
279 Lizette Eistrup Jensen Sølv 50 Fri 2003
280 Lizette Eistrup Jensen Bronze 100 Fri 2003
281 Lizette Eistrup Jensen Bronze 200 IM 2003
282 Mathilda Hyldal Jung Bronze 200 Bryst 2018
286 Anders Kousgard Kortegaard Bronze 200 Bryst 2018
287 Anders Kousgard Kortegaard Guld 50 Bryst 2018
288 Anders Kousgard Kortegaard Guld 100 Bryst 2018
289 Anders Kousgard Kortegaard Sølv 100 Bryst 2019
290 Anders Kousgard Kortegaard Bronze 50 Bryst 2019
304 Lærke Schelde-Mollerup Sølv 100 Fri 2017
305 Lærke Schelde-Mollerup Bronze 200 Fri 2017
306 Ida Skov Kragh Guld 200 IM 2020
307 Ida Skov Kragh Guld 50 Bryst 2020
308 Ida Skov Kragh Sølv 400 Fri 2020
310 Ida Skov Kragh Bronze 50 Ryg 2020
315 Ida Skov Kragh Sølv 50 Bryst 2019
317 Ida Skov Kragh Bronze 100 Bryst 2019
319 Ida Skov Kragh Bronze 200 Bryst 2019
320 Ida Skov Kragh Guld 100 Bryst 2020
321 Ida Skov Kragh Guld 100 IM 2020
322 Julius Svarrer Sølv 400 Fri 2020
323 Julius Svarrer Guld 400 Fri 2019
324 Julius Svarrer Guld 200 Fri 2019
327 Julius Svarrer Guld 400 IM 2019
329 Julius Svarrer Guld 200 Fly 2019
331 Julius Svarrer Sølv 100 Fly 2019
337 Naya Høi Greve Bronze 200 Bryst 2020
Danske Senior Mesterskaber - Open Water
# Navnsorter faldende Medalje Løb År
16 A6 Mix Guld 4 x 1.000m 2018
171 Lærke Toft Ruby Guld 5.000 m 2020
172 Lærke Toft Ruby Bronze 10.000 m 2014
174 Lærke Toft Ruby Bronze 5.000 m 2014
176 Lærke Toft Ruby Guld 10.000 m 2015
178 Lærke Toft Ruby Guld 5.000 m 2015
179 Lærke Toft Ruby Sølv 5.000 m 2017
181 Lærke Toft Ruby Guld 5.000 m 2018
Danske Ungsenior Mesterskaber - Kortbane
# Navnsorter faldende Medalje Løb År
38 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2018
46 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2018
54 Julie Kepp Jensen Guld 100 IM 2018
85 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2017
90 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2017
96 Julie Kepp Jensen Sølv 100 Fri 2017
101 Julie Kepp Jensen Bronze 200 Fri 2017
185 Lærke Toft Ruby Bronze 1.500 Fri 2016
187 Lærke Toft Ruby Bronze 1.500 Fri 2017
325 Julius Svarrer Sølv 200 Fly 2020
344 Cecilie Wiuff Bronze 100 Fly 2018
345 Anna Aavang Brendstrup Sølv 1.500 Fri 2018
349 Kaya Fjeldsted Kristensen Bronze 200 IM 2019
350 Kaya Fjeldsted Kristensen Sølv 400 IM 2019
Danske Senior Mesterskaber - Langbane
# Navnsorter faldende Medalje Løb År
73 Julie Kepp Jensen Bronze 50 Fri 2013
94 Julie Kepp Jensen Sølv 50 Fri 2014
99 Julie Kepp Jensen Bronze 50 Fly 2014
103 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2017
129 Morten Bak Hansen Bronze 50 Ryg 2013
133 Morten Bak Hansen Bronze 100 Fri 2013
224 Kristina Thomsen Sølv 50 Ryg 2010
226 Kristina Thomsen Sølv 50 Fly 2010
228 Kristina Thomsen Bronze 100 Ryg 2010
Danske Junior Mesterskaber - Open Water
# Navnsorter faldende Medalje Løb År
173 Lærke Toft Ruby Sølv 5.000 m 2017
177 Lærke Toft Ruby Guld 7.500 m 2017
180 Lærke Toft Ruby Guld 5.000 m 2018
182 Lærke Toft Ruby Guld 7.500 m 2018
243 Frederik Bojesen Bronze 7.500 m 2017
246 Frederik Bojesen Bronze 5.000 m 2018
248 Frederik Bojesen Guld 7.500 m 2018
346 Anna Aavang Brendstrup Sølv 7.500 m 2018
Danske Ungsenior Mesterskaber - Langbane
# Navnsorter faldende Medalje Løb År
183 Lærke Toft Ruby Bronze 1.500 Fri 2017
343 Cecilie Wiuff Guld 50 Fly 2018
347 Anna Aavang Brendstrup Bronze 1.500 Fri 2019
348 Andrea Paaske Bronze 50 Fly 2019