Hall of Fame

Rekorder

Svømmer Rekord Løb Bassin Tid Dato Status
Julie Kepp Jensen Nordisk rekord 50 Ryg Kortbane 26.08 14 dec 2020 Stående
Julie Kepp Jensen Dansk rekord 50 Ryg Kortbane 0:26,08 14 dec 2020 Stående
Julie Kepp Jensen Nordisk Senior Rekord 50 Ryg Kortbane 26.31 7 dec 2019 Stående
Julie Kepp Jensen Dansk Senior Rekord 50 Ryg Kortbane 26.31 7 dec 2019 Stående
Julie Kepp Jensen Dansk Junior Rekord 50 Fri Langbane 25.19 28 aug 2017 Stående
Julie Kepp Jensen Dansk Junior Rekord 50 Fly Langbane 26.92 2 apr 2017 Stående
Julie Kepp Jensen Dansk Junior Rekord 50 Fri Kortbane 24.76 11 dec 2016 Stående
Morten Bak Hansen Dansk Junior Rekord 100 Ryg Kortbane 53.51 29 nov 2012 Stående
A6 Drenge Dansk Junior Rekord 4 x 100 HM Langbane 3.51.80 15 jul 2012 Stående
Morten Bak Hansen Dansk Junior Rekord 50 Ryg Kortbane 24.87 30 nov 2012 Overgået
A6 Drenge Dansk Junior Rekord 4 x 50 HM Kortbane 1.41.83 30 nov 2012 Overgået
Morten Bak Hansen Dansk Junior Rekord 50 Fri Kortbane 22.66 22 nov 2012 Overgået
A6 Piger Dansk Junior Rekord 4 x 50 HM Kortbane 2.00.08 9 dec 2006 Overgået

Internationale Kvalifikationer

# Navn Mesterskab År
1 Julie Kepp Jensen Olympiske Lege 2016
2 Julie Kepp Jensen Verdensmesterskaber på langbane 2019
3 Julie Kepp Jensen Verdensmesterskaberne på kortbane 2016
4 Julie Kepp Jensen Europæiske Langbane Mesterskaber 2018
5 Julie Kepp Jensen Europæiske Langbane Mesterskaber 2016
6 Kristina Thomsen Europæiske Langbane Mesterskaber 2008
7 Julie Kepp Jensen Europæiske Kortbane Mesterskaber 2019
8 Julie Kepp Jensen Europæiske Kortbane Mesterskaber 2017
9 Julie Kepp Jensen Europæiske Kortbane Mesterskaber 2015
10 Morten Bak Hansen Europæiske Kortbane Mesterskaber 2012
11 Kristina Thomsen Europæiske Kortbane Mesterskaber 2008
12 Kristina Thomsen Europæiske Kortbane Mesterskaber 2007
13 Julie Kepp Jensen Verdens Junior Mesterskaber 2017
14 Frederik Bojesen Europæiske Junior Mesterskaber 2020
15 Mathilda Hyldal Jung Europæiske Junior Mesterskaber 2020
16 Julie Kepp Jensen Europæiske Junior Mesterskaber 2017
17 Julie Kepp Jensen Europæiske Junior Mesterskaber 2016
18 Lærke Toft Ruby Europæiske Junior Mesterskaber 2016
19 Julie Kepp Jensen Europæiske Junior Mesterskaber 2015
20 Morten Bak Hansen Europæiske Junior Mesterskaber 2013
21 Lasse Pittioni Europæiske Junior Mesterskaber 2013
22 Morten Bak Hansen Europæiske Junior Mesterskaber 2012
23 Kristina Thomsen Europæiske Junior Mesterskaber 2007
24 Frederik Bojesen Europæiske Junior Mesterskaber - Open Water 2019
25 Anna Aavang Brendstrup Europæiske Junior Mesterskaber - Open Water 2019
26 Lærke Toft Ruby Europæiske Junior Mesterskaber - Open Water 2018
27 Frederik Bojesen Europæiske Junior Mesterskaber - Open Water 2018
28 Lærke Toft Ruby Europæiske Junior Mesterskaber - Open Water 2017
29 Lærke Toft Ruby Europæiske Junior Mesterskaber - Open Water 2016
30 Morten Bak Hansen European Youth Olympic Festival 2011
31 Tobias Gjerløff European Youth Olympic Festival 2011
32 Julie Kepp Jensen Nordiske Senior Mesterskaber 2018
33 Lærke Toft Ruby Nordiske Senior Mesterskaber - Open Water 2017
34 Lærke Toft Ruby Nordiske Senior Mesterskaber - Open Water 2016
35 Lærke Toft Ruby Nordiske Senior Mesterskaber - Open Water 2015
36 Lærke Toft Ruby Nordiske Senior Mesterskaber - Open Water 2014
37 Mathilda Hyldal Jung Nordiske Junior Mesterskaber 2019
38 Mathilda Hyldal Jung Nordiske Junior Mesterskaber 2018
39 Julie Kepp Jensen Nordiske Junior Mesterskaber 2015
40 Julie Kepp Jensen Nordiske Junior Mesterskaber 2014
41 Kristina Thomsen Nordiske Junior Mesterskaber 2006
42 Sofie Seheim Nordiske Junior Mesterskaber 2005
43 Katja Korbo Petersson Nordiske Årgangs Mesterskaber 2015
44 Julie Kepp Jensen Nordiske Årgangs Mesterskaber 2014
45 Julie Kepp Jensen Nordiske Årgangs Mesterskaber 2013
46 Andreas Mårtensson Nordiske Årgangs Mesterskaber 2013
47 Isabel Mass Nordiske Årgangs Mesterskaber 2012
48 Karen Gjerløff Nordiske Årgangs Mesterskaber 2012
49 Morten Bak Hansen Nordiske Årgangs Mesterskaber 2011

Internationale Medaljer

Nordiske Årgangs Mesterskaber
# Navn Medaljesorter faldende Løb År
1 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2014
2 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2014
4 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2014
6 Julie Kepp Jensen Guld 100 Ryg 2014
8 Julie Kepp Jensen Guld 200 Ryg 2014
10 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 100 Fri 2014
11 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 200 Fri 2014
13 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2013
14 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 100 HM 2014
17 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2013
18 Julie Kepp Jensen Guld 100 Ryg 2013
22 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 100 Fri 2013
25 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 100 HM 2013
50 Katja Korbo Petersson Sølv 200 Ryg 2015
54 Isabel Mass Sølv 100 Ryg 2012
56 Karen Gjerløff Sølv 4 x 100 Fri 2012
59 Karen Gjerløff Sølv 4 x 100 HM 2012
72 Karen Gjerløff Bronze 50 Fri 2012
Nordiske Senior Mesterskaber
# Navn Medaljesorter faldende Løb År
3 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 100 Fri 2018
5 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 100 HM 2018
20 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2014
24 Julie Kepp Jensen Guld 8 x 50 Fri Mix 2014
30 Julie Kepp Jensen Guld 8 x 50 Fri Mix 2015
32 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2018
34 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2018
37 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2018
39 Julie Kepp Jensen Sølv 100 Ryg 2018
44 Julie Kepp Jensen Sølv 4 x 200 Fri 2018
69 Julie Kepp Jensen Bronze 50 Ryg 2015
Europæiske Junior Mesterskaber
# Navn Medaljesorter faldende Løb År
7 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 100 Fri 2016
42 Julie Kepp Jensen Sølv 50 Fri 2016
45 Julie Kepp Jensen Sølv 50 Fri 2017
61 Julie Kepp Jensen Bronze 50 Fri 2015
62 Julie Kepp Jensen Bronze 50 Fly 2015
Nordiske Junior Mesterskaber
# Navn Medaljesorter faldende Løb År
9 Julie Kepp Jensen Guld 100 Ryg 2014
12 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2014
15 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 200 Fri 2014
19 Julie Kepp Jensen Guld 100 Ryg 2015
23 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 100 Fri 2015
26 Morten Bak Hansen Guld 4 x 100 Fri 2011
27 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 100 HM 2015
29 Morten Bak Hansen Guld 100 Ryg 2011
31 Mathilda Hyldal Jung Guld 100 Bryst 2019
36 Mathilda Hyldal Jung Guld 4 x 100 HM 2019
38 Kristina Thomsen Sølv 50 Ryg 2006
40 Kristina Thomsen Sølv 4 x 100 HM 2006
41 Sofie Seheim Sølv 4 x 100 HM 2005
43 Sofie Seheim Sølv 50 Bryst 2005
47 Julie Kepp Jensen Sølv 4 x 100 Fri 2014
51 Julie Kepp Jensen Sølv 4 x 100 HM 2014
55 Morten Bak Hansen Sølv 4 x 100 HM 2011
57 Morten Bak Hansen Sølv 4 x 200 Fri 2011
58 Mathilda Hyldal Jung Sølv 200 Bryst 2019
60 Kristina Thomsen Sølv 4 x 100 Fri 2006
70 Mathilda Hyldal Jung Bronze 200 Bryst 2018
Nordiske Senior Mesterskaber - Open Water
# Navn Medaljesorter faldende Løb År
16 Lærke Toft Ruby Guld 5.000 m 2017
46 Lærke Toft Ruby Sølv 5.000 m 2015
49 Lærke Toft Ruby Sølv 5.000 m 2016
64 Lærke Toft Ruby Bronze 10.000 m 2016
Nordiske Junior Mesterskaber - Open Water
# Navn Medaljesorter faldende Løb År
21 Lærke Toft Ruby Guld 5.000 m 2015
28 Lærke Toft Ruby Guld 5.000 m 2016
33 Lærke Toft Ruby Guld 5.000 m 2017
35 Lærke Toft Ruby Guld 7.500 m 2017
52 Lærke Toft Ruby Sølv 10.000 m 2015
53 Lærke Toft Ruby Sølv 10.000 m 2016
71 Frederik Bojesen Bronze 7.500 m 2017
Europæiske Kortbane Mesterskaber
# Navn Medaljesorter faldende Løb År
48 Julie Kepp Jensen Sølv 4 x 50 HM 2017
63 Julie Kepp Jensen Bronze 4 x 50 Fri 2017
65 Julie Kepp Jensen Bronze 4 x 50 Fri 2019
Europæiske Langbane Mesterskaber
# Navn Medaljesorter faldende Løb År
66 Julie Kepp Jensen Bronze 4 x 100 Fri 2018
European Youth Olympic Festival
# Navn Medaljesorter faldende Løb År
67 Tobias Gjerløff Bronze 100 Fly 2011
68 Morten Bak Hansen Bronze 200 Ryg 2011

Nationale Medaljer

Danske Årgangs Mesterskaber - Kortbane
# Navn Medaljesorter faldende Løb År
1 Ida Skov Kragh Guld 100 Bryst 2020
4 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2014
7 Ida Skov Kragh Guld 100 IM 2020
9 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2014
12 Ida Skov Kragh Guld 200 IM 2020
14 Andreas Mårtensson Guld 1.500 Fri 2013
19 Julie Kepp Jensen Guld 100 Ryg 2014
24 Ida Skov Kragh Guld 50 Bryst 2020
26 Julie Kepp Jensen Guld 200 Ryg 2013
33 Julie Kepp Jensen Guld 200 Ryg 2014
35 Anders Kousgard Kortegaard Guld 50 Bryst 2018
39 Julie Kepp Jensen Guld 100 Ryg 2013
47 Anders Kousgard Kortegaard Guld 100 Bryst 2018
49 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2013
54 Julie Kepp Jensen Guld 200 IM 2014
55 Julius Svarrer Guld 400 Fri 2019
59 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2013
65 A6 Drenge Guld 4 x 100 HM 2009
67 Julius Svarrer Guld 200 Fri 2019
71 A6 Drenge Guld 4 x 50 Fri 2009
74 Julius Svarrer Guld 400 IM 2019
79 A6 Drenge Guld 4 x 50 HM 2009
80 Julius Svarrer Guld 200 Fly 2019
82 Tobias Gjerløff Guld 100 Fly 2009
84 A6 Drenge Guld 4 x 100 Fri 2009
86 Frederikke Matthiassen Guld 100 Fri 2009
90 Isabel Mass Guld 200 IM 2009
101 A6 Drenge Guld 4 x 100 Fri 2011
117 Frederikke Matthiassen Sølv 50 Fri 2009
123 Morten Bak Hansen Sølv 400 Fri 2008
126 Julie Kepp Jensen Sølv 50 Fri 2010
127 Tobias Gjerløff Sølv 100 Fly 2008
129 Julie Kepp Jensen Sølv 100 Ryg 2010
130 Morten Bak Hansen Sølv 200 Fri 2008
135 Ida Skov Kragh Sølv 400 Fri 2020
138 Morten Bak Hansen Sølv 100 Fri 2008
140 Julie Kepp Jensen Sølv 200 Fri 2014
142 Julius Svarrer Sølv 400 Fri 2020
157 Andreas Mårtensson Sølv 400 Fri 2013
160 Frederikke Matthiassen Sølv 50 Fri 2007
165 Julie Kepp Jensen Sølv 200 IM 2013
168 Kristina Thomsen Sølv 50 Fri 2005
176 Mia Bech Sølv 200 Ryg 2003
179 Julius Svarrer Sølv 100 Fly 2019
181 Isabel Mass Sølv 100 Ryg 2012
186 A6 Piger Sølv 4 x 50 HM 2010
188 Anders Kousgard Kortegaard Sølv 100 Bryst 2019
192 Lizette Eistrup Jensen Sølv 50 Fri 2003
200 Isabel Mass Sølv 100 IM 2009
203 A6 Drenge Sølv 4 x 200 Fri 2011
207 Ida Skov Kragh Sølv 50 Bryst 2019
209 Isabel Mass Sølv 100 Ryg 2011
212 Louise Søndergaard Sølv 100 Fly 2009
217 Tobias Gjerløff Sølv 100 Fly 2011
218 Morten Bak Hansen Sølv 200 Fri 2009
222 Lærke Schelde-Mollerup Sølv 100 Fri 2017
225 Tobias Gjerløff Sølv 200 Fly 2011
226 Morten Bak Hansen Sølv 400 Fri 2009
228 Mia Bech Bronze 100 Ryg 2002
232 Lærke Schelde-Mollerup Bronze 200 Fri 2017
237 Isabel Mass Bronze 100 Fly 2011
241 Liva Buchholt Johansen Bronze 50 Bryst 2017
248 Morten Bak Hansen Bronze 50 Fri 2011
253 Mathilda Hyldal Jung Bronze 200 Bryst 2018
261 Anders Kousgard Kortegaard Bronze 200 Bryst 2018
267 Julie Kepp Jensen Bronze 100 Fri 2010
272 Julie Kepp Jensen Bronze 200 Ryg 2010
273 Louise Søndergaard Bronze 100 Fly 2008
278 A6 piger Bronze 4 x 200 IM 2020
279 Julie Kepp Jensen Bronze 100 IM 2010
280 Frederikke Matthiassen Bronze 50 Fri 2008
284 Naya Høi Greve Bronze 200 Bryst 2020
287 Andreas Mårtensson Bronze 400 Fri 2010
290 Ida Skov Kragh Bronze 50 Ryg 2020
292 Andreas Mårtensson Bronze 200 Fri 2010
293 Sofie Seheim Bronze 100 Bryst 2004
300 Sebastian Langhorn Bronze 200 Fly 2013
310 Sara Birch Søgaard Bronze 400 IM 2003
316 Isabel Mass Bronze 100 Fly 2012
321 A6 Drenge Bronze 4 x 100 HM 2011
322 Anders Kousgard Kortegaard Bronze 50 Bryst 2019
324 Andreas Mårtensson Bronze 400 Fri 2012
328 Sara Birch Søgaard Bronze 200 Fly 2003
333 Lizette Eistrup Jensen Bronze 100 Fri 2003
337 Ida Skov Kragh Bronze 100 Bryst 2019
342 Lizette Eistrup Jensen Bronze 200 IM 2003
348 Ida Skov Kragh Bronze 200 Bryst 2019
Danske Junior Mesterskaber - Kortbane
# Navn Medaljesorter faldende Løb År
2 Julie Kepp Jensen Guld 100 Ryg 2014
10 Morten Bak Hansen Guld 200 Ryg 2012
20 Morten Bak Hansen Guld 100 Ryg 2012
23 Tobias Gjerløff Guld 200 Fly 2011
27 Kristina Thomsen Guld 50 Ryg 2006
30 Julie Kepp Jensen Guld 200 Ryg 2014
34 Morten Bak Hansen Guld 50 Ryg 2012
36 Morten Bak Hansen Guld 100 Ryg 2011
40 Sofie Seheim Guld 50 Bryst 2006
43 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fly 2014
45 Morten Bak Hansen Guld 200 Fly 2012
48 Morten Bak Hansen Guld 50 Fri 2011
57 Morten Bak Hansen Guld 50 Ryg 2011
62 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2014
68 A6 Piger Guld 4 x 100 HM 2014
76 Sofie Seheim Guld 50 Bryst 2005
77 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2014
85 Julie Kepp Jensen Guld 100 Ryg 2013
87 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2016
91 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2016
96 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2016
97 Kristina Thomsen Guld 100 Fri 2007
100 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2013
104 Kristina Thomsen Guld 50 Fri 2007
106 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2013
110 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2014
114 Kristina Thomsen Sølv 100 IM 2007
118 Frederik Bojesen Sølv 1.500 Fri 2018
122 A6 Piger Sølv 4 x 100 Fri 2014
128 Frederik Bojesen Sølv 800 Fri 2019
131 Frederik Bojesen Sølv 1.500 Fri 2019
144 Kristina Thomsen Sølv 100 Ryg 2006
146 A6 Piger Sølv 4 x 50 HM 2014
149 Lasse Pittioni Sølv 50 Bryst 2012
150 Sofie Seheim Sølv 100 Bryst 2006
153 Morten Bak Hansen Sølv 50 Fri 2012
155 Lasse Pittioni Sølv 50 Bryst 2011
163 Tobias Gjerløff Sølv 200 Fly 2012
164 Morten Bak Hansen Sølv 100 Fri 2011
170 Tobias Gjerløff Sølv 50 Fly 2012
172 Sofie Seheim Sølv 100 Bryst 2005
174 Lærke Toft Ruby Sølv 50 Fri 2015
178 Morten Bak Hansen Sølv 200 IM 2012
187 Lasse Pittioni Sølv 100 Bryst 2012
189 Morten Bak Hansen Sølv 100 Ryg 2010
195 Morten Bak Hansen Sølv 100 Fri 2012
197 Morten Bak Hansen Sølv 50 Ryg 2010
198 Julie Kepp Jensen Sølv 100 IM 2013
213 Julie Kepp Jensen Sølv 50 Fly 2016
219 Julie Kepp Jensen Sølv 100 Ryg 2016
223 Kristina Thomsen Sølv 100 Ryg 2007
233 Isabel Mass Bronze 100 Ryg 2012
243 Isabel Mass Bronze 200 Ryg 2012
246 Kristina Thomsen Bronze 100 Fly 2007
251 Mathilda Hyldal Jung Bronze 100 Bryst 2019
255 Morten Bak Hansen Bronze 50 Fly 2012
257 Sofie Seheim Bronze 50 Bryst 2007
258 Andreas Mårtensson Bronze 800 Fri 2014
268 Frederik Bojesen Bronze 400 Fri 2019
285 Kristina Thomsen Bronze 200 Ryg 2006
298 Tobias Gjerløff Bronze 50 Fly 2011
306 Tobias Gjerløff Bronze 100 Fly 2011
317 Julie Kepp Jensen Bronze 100 Fri 2013
331 Lasse Pittioni Bronze 200 Bryst 2012
336 Morten Bak Hansen Bronze 200 Fri 2012
346 Julie Kepp Jensen Bronze 50 Ryg 2012
351 Frederik Bojesen Bronze 400 Fri 2018
Danske Årgangs Mesterskaber - Langbane
# Navn Medaljesorter faldende Løb År
3 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2014
8 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2014
15 Tobias Gjerløff Guld 200 Fly 2011
18 Julie Kepp Jensen Guld 200 Ryg 2014
22 Mathilda Hyldal Jung Guld 200 Bryst 2018
28 Morten Bak Hansen Guld 200 Fri 2011
31 Morten Bak Hansen Guld 200 Ryg 2010
41 Julie Kepp Jensen Guld 100 Ryg 2011
44 A6 Drenge Guld 4 x 100 Fri 2011
46 Maya Hauerberg Terp Guld 400 Fri 2018
50 Morten Bak Hansen Guld 100 Ryg 2011
53 Ida Skov Kragh Guld 100 Bryst 2019
60 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2011
73 Julius Svarrer Guld 200 Fri 2018
83 Julius Svarrer Guld 200 Fri 2019
88 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2012
94 Julie Kepp Jensen Guld 200 Ryg 2012
98 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2012
105 Julie Kepp Jensen Guld 100 Ryg 2012
109 Isabel Mass Guld 100 Ryg 2012
112 Karsten Olsen Sølv 200 Ryg 2019
115 Isabel Mass Sølv 200 Ryg 2012
119 A6 Drenge Sølv 4 x 100 HM 2019
121 Julie Kepp Jensen Sølv 200 IM 2012
124 Karsten Olsen Sølv 100 Fly 2017
132 A6 Drenge Sølv 4 x 50 Fri 2010
134 Mathilda Hyldal Jung Sølv 100 Bryst 2018
136 Tobias Gjerløff Sølv 100 Fly 2010
139 Silja Brage Sølv 800 Fri 2019
147 Morten Bak Hansen Sølv 200 Fly 2010
151 Morten Bak Hansen Sølv 200 IM 2010
158 Lasse Pittioni Sølv 400 IM 2011
159 Morten Bak Hansen Sølv 200 Fri 2010
161 Ida Skov Kragh Sølv 200 Bryst 2019
162 A6 Piger Sølv 4 x 100 HM 2013
166 Julie Kepp Jensen Sølv 100 Fri 2011
167 Morten Bak Hansen Sølv 100 Fri 2010
173 Tobias Gjerløff Sølv 100 Fly 2011
175 Morten Bak Hansen Sølv 100 Ryg 2010
182 Lasse Pittioni Sølv 200 IM 2011
185 Lærke Schelde-Mollerup Sølv 200 Fri 2016
190 Julie Kepp Jensen Sølv 200 Ryg 2011
196 Ida Skov Kragh Sølv 200 Fri 2018
199 Karen Gjerløff Sølv 100 Fri 2011
206 Ida Skov Kragh Sølv 50 Ryg 2018
210 Isabel Mass Sølv 100 Ryg 2011
215 Anders Kousgard Kortegaard Sølv 100 Bryst 2019
216 Ida Skov Kragh Sølv 50 Fri 2018
220 Liva Buchholt Johansen Sølv 100 Bryst 2014
221 Frederik Bojesen Sølv 400 Fri 2017
227 Pernille Elm Jensen Bronze 100 Bryst 2014
231 Karsten Olsen Bronze 200 Fri 2017
235 Anders Kousgard Kortegaard Bronze 100 Bryst 2018
238 Lasse Pittioni Bronze 100 Bryst 2011
240 Karsten Olsen Bronze 200 IM 2017
244 Anders Kousgard Kortegaard Bronze 200 Bryst 2018
249 Lasse Pittioni Bronze 200 Bryst 2011
256 Silja Brage Bronze 400 IM 2018
259 Karen Gjerløff Bronze 100 Fly 2011
264 A6 Piger Bronze 4 x 200 Fri 2018
274 A6 Piger Bronze 4 x 100 Fri 2012
276 Maya Hauerberg Terp Bronze 100 Fri 2018
281 Silja Brage Bronze 400 IM 2019
282 A6 Piger Bronze 4 x 100 Fri 2013
283 Maya Hauerberg Terp Bronze 200 Fri 2018
294 Ida Skov Kragh Bronze 200 IM 2019
295 A6 Piger Bronze 4 x 100 Fri 2014
296 Julius Svarrer Bronze 50 Fly 2018
299 Andreas Mårtensson Bronze 200 Fri 2013
302 A6 Piger Bronze 4 x 200 IM 2015
305 Julius Svarrer Bronze 100 Fri 2018
307 Malene Bang Bronze 200 Bryst 2013
309 Tobias Gjerløff Bronze 200 Fri 2010
311 Julius Svarrer Bronze 100 Fly 2019
314 Julius Svarrer Bronze 100 Ryg 2018
318 Tobias Gjerløff Bronze 400 Fri 2010
319 Julius Svarrer Bronze 400 IM 2019
320 Lærke Schelde-Mollerup Bronze 100 Fri 2016
326 Tobias Gjerløff Bronze 800 Fri 2010
327 Tobias Gjerløff Bronze 100 Fri 2010
329 Julius Svarrer Bronze 400 IM 2019
330 Anders Kousgard Kortegaard Bronze 50 Bryst 2017
332 Luna Emilie Olsen Bronze 400 Fri 2014
335 Anders Kousgard Kortegaard Bronze 100 Bryst 2017
340 Andreas Mårtensson Bronze 400 IM 2011
344 Karsten Olsen Bronze 100 Ryg 2019
347 Ida Skov Kragh Bronze 100 Fri 2018
350 Isabel Mass Bronze 200 Ryg 2011
Danske Junior Mesterskaber - Langbane
# Navn Medaljesorter faldende Løb År
5 Julie Lunau Guld 400 Fri 2011
52 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2013
64 Lasse Pittioni Guld 100 Bryst 2013
69 Lasse Pittioni Guld 50 Bryst 2013
70 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2013
78 Morten Bak Hansen Guld 50 Ryg 2013
102 A6 Drenge Guld 4 x 100 HM 2012
113 A6 Piger Sølv 4 x 100 HM 2015
148 Sofie Seheim Sølv 50 Bryst 2006
152 Sofie Seheim Sølv 100 Bryst 2006
169 Lærke Toft Ruby Sølv 1.500 Fri 2014
177 Lasse Pittioni Sølv 100 Bryst 2012
184 Morten Bak Hansen Sølv 50 Ryg 2012
193 Morten Bak Hansen Sølv 100 Fri 2012
194 A6 Drenge Sølv 4 x 200 Fri 2012
201 Lasse Pittioni Sølv 50 Bryst 2012
204 A6 Drenge Sølv 4 x 100 Fri 2012
214 Tobias Gjerløff Sølv 100 Fly 2012
229 Tobias Gjerløff Bronze 50 Fly 2012
242 Lærke Toft Ruby Bronze 50 Fri 2016
252 Julie Lunau Bronze 1.500 Fri 2011
254 A6 Piger Bronze 4 x 100 Fri 2016
260 Julie Lunau Bronze 800 Fri 2011
265 Kristina Thomsen Bronze 100 Ryg 2007
269 Kristina Thomsen Bronze 50 Ryg 2007
288 Kristina Thomsen Bronze 50 Ryg 2006
303 Malene Bang Bronze 50 Bryst 2014
312 Malene Bang Bronze 100 Bryst 2014
343 Lasse Pittioni Bronze 200 IM 2012
345 A6 Piger Bronze 4 x 100 Fri 2015
Danske Junior Mesterskaber - Open Water
# Navn Medaljesorter faldende Løb År
6 Lærke Toft Ruby Guld 5.000 m 2018
11 Frederik Bojesen Guld 7.500 m 2018
21 Lærke Toft Ruby Guld 7.500 m 2018
107 Lærke Toft Ruby Guld 7.500 m 2017
133 Anna Aavang Brendstrup Sølv 7.500 m 2018
202 Lærke Toft Ruby Sølv 5.000 m 2017
230 Frederik Bojesen Bronze 5.000 m 2018
334 Frederik Bojesen Bronze 7.500 m 2017
Danske Senior Mesterskaber - Kortbane
# Navn Medaljesorter faldende Løb År
13 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2014
16 A6 Damer Guld 4 x 100 Fri 2019
25 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2017
29 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2020
38 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2017
42 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2020
56 Kristina Thomsen Guld 50 Ryg 2009
58 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2018
61 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2020
75 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2018
81 Julie Kepp Jensen Guld 100 IM 2018
89 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2019
95 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2019
99 Julie Kepp Jensen Guld 100 IM 2019
116 A6 Damer Sølv 4 x 50 Fri 2019
141 Morten Bak Hansen Sølv 100 Ryg 2011
143 Julie Kepp Jensen Sølv 100 Fri 2017
145 Julie Kepp Jensen Sølv 50 Fly 2020
154 Kristina Thomsen Sølv 100 Ryg 2009
156 A6 Damer Sølv 4 x 50 Fri 2018
180 Kristina Thomsen Sølv 100 Ryg 2007
208 Kristina Thomsen Sølv 50 Ryg 2006
224 A6 Damer Sølv 4 x 100 HM 2019
236 Morten Bak Hansen Bronze 50 Fly 2013
245 Julie Kepp Jensen Bronze 50 Fri 2014
247 A6 Damer Bronze 4 x 200 Fri 2019
262 Morten Bak Hansen Bronze 100 Fri 2012
266 Morten Bak Hansen Bronze 100 Ryg 2012
289 Kristina Thomsen Bronze 50 Ryg 2008
297 Kristina Thomsen Bronze 100 Ryg 2008
308 A6 Damer Bronze 4 x 100 HM 2018
315 Kristina Thomsen Bronze 100 IM 2007
323 Kristina Thomsen Bronze 50 Ryg 2007
338 Morten Bak Hansen Bronze 50 Ryg 2013
339 Kaya Fjeldsted Kristensen Bronze 400 IM 2019
349 Morten Bak Hansen Bronze 100 Fri 2013
Danske Senior Mesterskaber - Open Water
# Navn Medaljesorter faldende Løb År
17 Lærke Toft Ruby Guld 10.000 m 2015
32 Lærke Toft Ruby Guld 5.000 m 2015
51 Lærke Toft Ruby Guld 5.000 m 2018
63 A6 Mix Guld 4 x 1.000m 2018
92 Lærke Toft Ruby Guld 5.000 m 2020
137 Lærke Toft Ruby Sølv 5.000 m 2017
239 Lærke Toft Ruby Bronze 10.000 m 2014
250 Lærke Toft Ruby Bronze 5.000 m 2014
Danske Ungsenior Mesterskaber - Langbane
# Navn Medaljesorter faldende Løb År
37 Cecilie Wiuff Guld 50 Fly 2018
263 Lærke Toft Ruby Bronze 1.500 Fri 2017
271 Andrea Paaske Bronze 50 Fly 2019
277 Anna Aavang Brendstrup Bronze 1.500 Fri 2019
Danske Ungsenior Mesterskaber - Kortbane
# Navn Medaljesorter faldende Løb År
66 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2017
72 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2017
93 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2018
103 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2018
108 Julie Kepp Jensen Guld 100 IM 2018
120 Kaya Fjeldsted Kristensen Sølv 400 IM 2019
125 Julius Svarrer Sølv 200 Fly 2020
171 Julie Kepp Jensen Sølv 100 Fri 2017
205 Anna Aavang Brendstrup Sølv 1.500 Fri 2018
234 Kaya Fjeldsted Kristensen Bronze 200 IM 2019
270 Lærke Toft Ruby Bronze 1.500 Fri 2016
275 Lærke Toft Ruby Bronze 1.500 Fri 2017
304 Julie Kepp Jensen Bronze 200 Fri 2017
313 Cecilie Wiuff Bronze 100 Fly 2018
Danske Senior Mesterskaber - Langbane
# Navn Medaljesorter faldende Løb År
111 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2017
183 Kristina Thomsen Sølv 50 Ryg 2010
191 Kristina Thomsen Sølv 50 Fly 2010
211 Julie Kepp Jensen Sølv 50 Fri 2014
286 Morten Bak Hansen Bronze 50 Ryg 2013
291 Julie Kepp Jensen Bronze 50 Fri 2013
301 Morten Bak Hansen Bronze 100 Fri 2013
325 Kristina Thomsen Bronze 100 Ryg 2010
341 Julie Kepp Jensen Bronze 50 Fly 2014