Hall of Fame

Rekorder

Svømmer Rekord Løb Bassin Tid Dato Status
Julie Kepp Jensen Dansk Junior Rekord 50 Fri Langbane 25.19 28 aug 2017 Stående
Julie Kepp Jensen Dansk Junior Rekord 50 Fly Langbane 26.92 2 apr 2017 Stående
Julie Kepp Jensen Dansk Junior Rekord 50 Fri Kortbane 24.76 11 dec 2016 Stående
Morten Bak Hansen Dansk Junior Rekord 50 Ryg Kortbane 24.87 30 nov 2012 Stående
A6 Drenge Dansk Junior Rekord 4 x 50 HM Kortbane 1.41.83 30 nov 2012 Stående
Morten Bak Hansen Dansk Junior Rekord 100 Ryg Kortbane 53.51 29 nov 2012 Stående
A6 Drenge Dansk Junior Rekord 4 x 100 HM Langbane 3.51.80 15 jul 2012 Stående
Morten Bak Hansen Dansk Junior Rekord 50 Fri Kortbane 22.66 22 nov 2012 Overgået
A6 Piger Dansk Junior Rekord 4 x 50 HM Kortbane 2.00.08 9 dec 2006 Overgået

Internationale Kvalifikationer

# Navn Mesterskab År
1 Julie Kepp Jensen Olympiske Lege 2016
2 Julie Kepp Jensen Verdensmesterskaber på langbane 2019
3 Julie Kepp Jensen Verdensmesterskaberne på kortbane 2016
4 Julie Kepp Jensen Europæiske Langbane Mesterskaber 2018
5 Julie Kepp Jensen Europæiske Langbane Mesterskaber 2016
6 Kristina Thomsen Europæiske Langbane Mesterskaber 2008
7 Julie Kepp Jensen Europæiske Kortbane Mesterskaber 2017
8 Julie Kepp Jensen Europæiske Kortbane Mesterskaber 2015
9 Morten Bak Hansen Europæiske Kortbane Mesterskaber 2012
10 Kristina Thomsen Europæiske Kortbane Mesterskaber 2008
11 Kristina Thomsen Europæiske Kortbane Mesterskaber 2007
12 Julie Kepp Jensen Verdens Junior Mesterskaber 2017
13 Julie Kepp Jensen Europæiske Junior Mesterskaber 2017
14 Julie Kepp Jensen Europæiske Junior Mesterskaber 2016
15 Lærke Toft Ruby Europæiske Junior Mesterskaber 2016
16 Julie Kepp Jensen Europæiske Junior Mesterskaber 2015
17 Morten Bak Hansen Europæiske Junior Mesterskaber 2013
18 Lasse Pittioni Europæiske Junior Mesterskaber 2013
19 Morten Bak Hansen Europæiske Junior Mesterskaber 2012
20 Kristina Thomsen Europæiske Junior Mesterskaber 2007
21 Frederik Bojesen Europæiske Junior Mesterskaber - Open Water 2019
22 Anna Aavang Brendstrup Europæiske Junior Mesterskaber - Open Water 2019
23 Lærke Toft Ruby Europæiske Junior Mesterskaber - Open Water 2018
24 Frederik Bojesen Europæiske Junior Mesterskaber - Open Water 2018
25 Lærke Toft Ruby Europæiske Junior Mesterskaber - Open Water 2017
26 Lærke Toft Ruby Europæiske Junior Mesterskaber - Open Water 2016
27 Morten Bak Hansen European Youth Olympic Festival 2011
28 Tobias Gjerløff European Youth Olympic Festival 2011
29 Julie Kepp Jensen Nordiske Senior Mesterskaber 2018
30 Lærke Toft Ruby Nordiske Senior Mesterskaber - Open Water 2017
31 Lærke Toft Ruby Nordiske Senior Mesterskaber - Open Water 2016
32 Lærke Toft Ruby Nordiske Senior Mesterskaber - Open Water 2015
33 Lærke Toft Ruby Nordiske Senior Mesterskaber - Open Water 2014
34 Mathilda Hyldal Jung Nordiske Junior Mesterskaber 2019
35 Mathilda Hyldal Jung Nordiske Junior Mesterskaber 2018
36 Julie Kepp Jensen Nordiske Junior Mesterskaber 2015
37 Julie Kepp Jensen Nordiske Junior Mesterskaber 2014
38 Kristina Thomsen Nordiske Junior Mesterskaber 2006
39 Sofie Seheim Nordiske Junior Mesterskaber 2005
40 Katja Korbo Petersson Nordiske Årgangs Mesterskaber 2015
41 Julie Kepp Jensen Nordiske Årgangs Mesterskaber 2014
42 Julie Kepp Jensen Nordiske Årgangs Mesterskaber 2013
43 Andreas Mårtensson Nordiske Årgangs Mesterskaber 2013
44 Isabel Mass Nordiske Årgangs Mesterskaber 2012
45 Karen Gjerløff Nordiske Årgangs Mesterskaber 2012
46 Morten Bak Hansen Nordiske Årgangs Mesterskaber 2011

Internationale Medaljer

Nordiske Årgangs Mesterskaber
# Navn Medaljesorter faldende Løb År
1 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 200 Fri 2014
4 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2013
5 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 100 HM 2014
7 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2013
10 Julie Kepp Jensen Guld 100 Ryg 2013
13 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 100 Fri 2013
16 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 100 HM 2013
28 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2014
30 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2014
32 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2014
33 Julie Kepp Jensen Guld 100 Ryg 2014
35 Julie Kepp Jensen Guld 200 Ryg 2014
37 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 100 Fri 2014
40 Katja Korbo Petersson Sølv 200 Ryg 2015
43 Isabel Mass Sølv 100 Ryg 2012
45 Karen Gjerløff Sølv 4 x 100 Fri 2012
48 Karen Gjerløff Sølv 4 x 100 HM 2012
67 Karen Gjerløff Bronze 50 Fri 2012
Nordiske Junior Mesterskaber
# Navn Medaljesorter faldende Løb År
2 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2014
6 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 200 Fri 2014
11 Julie Kepp Jensen Guld 100 Ryg 2015
14 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 100 Fri 2015
17 Morten Bak Hansen Guld 4 x 100 Fri 2011
18 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 100 HM 2015
20 Morten Bak Hansen Guld 100 Ryg 2011
23 Mathilda Hyldal Jung Guld 100 Bryst 2019
27 Mathilda Hyldal Jung Guld 4 x 100 HM 2019
36 Julie Kepp Jensen Guld 100 Ryg 2014
41 Julie Kepp Jensen Sølv 4 x 100 HM 2014
44 Morten Bak Hansen Sølv 4 x 100 HM 2011
46 Morten Bak Hansen Sølv 4 x 200 Fri 2011
47 Mathilda Hyldal Jung Sølv 200 Bryst 2019
49 Kristina Thomsen Sølv 4 x 100 Fri 2006
51 Kristina Thomsen Sølv 50 Ryg 2006
52 Kristina Thomsen Sølv 4 x 100 HM 2006
53 Sofie Seheim Sølv 4 x 100 HM 2005
56 Sofie Seheim Sølv 50 Bryst 2005
59 Julie Kepp Jensen Sølv 4 x 100 Fri 2014
66 Mathilda Hyldal Jung Bronze 200 Bryst 2018
Nordiske Senior Mesterskaber - Open Water
# Navn Medaljesorter faldende Løb År
3 Lærke Toft Ruby Guld 5.000 m 2017
57 Lærke Toft Ruby Sølv 5.000 m 2015
60 Lærke Toft Ruby Sølv 5.000 m 2016
70 Lærke Toft Ruby Bronze 10.000 m 2016
Nordiske Senior Mesterskaber
# Navn Medaljesorter faldende Løb År
8 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2014
12 Julie Kepp Jensen Guld 8 x 50 Fri Mix 2014
19 Julie Kepp Jensen Guld 8 x 50 Fri Mix 2015
21 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2018
24 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2018
26 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2018
29 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 100 Fri 2018
31 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 100 HM 2018
50 Julie Kepp Jensen Sølv 100 Ryg 2018
55 Julie Kepp Jensen Sølv 4 x 200 Fri 2018
64 Julie Kepp Jensen Bronze 50 Ryg 2015
Nordiske Junior Mesterskaber - Open Water
# Navn Medaljesorter faldende Løb År
9 Lærke Toft Ruby Guld 5.000 m 2015
15 Lærke Toft Ruby Guld 5.000 m 2016
22 Lærke Toft Ruby Guld 5.000 m 2017
25 Lærke Toft Ruby Guld 7.500 m 2017
39 Lærke Toft Ruby Sølv 10.000 m 2015
42 Lærke Toft Ruby Sølv 10.000 m 2016
65 Frederik Bojesen Bronze 7.500 m 2017
Europæiske Junior Mesterskaber
# Navn Medaljesorter faldende Løb År
34 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 100 Fri 2016
54 Julie Kepp Jensen Sølv 50 Fri 2016
58 Julie Kepp Jensen Sølv 50 Fri 2017
68 Julie Kepp Jensen Bronze 50 Fri 2015
69 Julie Kepp Jensen Bronze 50 Fly 2015
Europæiske Kortbane Mesterskaber
# Navn Medaljesorter faldende Løb År
38 Julie Kepp Jensen Sølv 4 x 50 HM 2017
71 Julie Kepp Jensen Bronze 4 x 50 Fri 2017
Europæiske Langbane Mesterskaber
# Navn Medaljesorter faldende Løb År
61 Julie Kepp Jensen Bronze 4 x 100 Fri 2018
European Youth Olympic Festival
# Navn Medaljesorter faldende Løb År
62 Tobias Gjerløff Bronze 100 Fly 2011
63 Morten Bak Hansen Bronze 200 Ryg 2011

Nationale Medaljer

Danske Senior Mesterskaber - Kortbane
# Navn Medaljesorter faldende Løb År
1 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2017
10 Kristina Thomsen Guld 50 Ryg 2009
13 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2018
33 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2018
42 Julie Kepp Jensen Guld 100 IM 2018
93 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2014
97 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2017
106 Morten Bak Hansen Sølv 100 Ryg 2011
107 Julie Kepp Jensen Sølv 100 Fri 2017
120 Kristina Thomsen Sølv 100 Ryg 2009
121 A6 Damer Sølv 4 x 50 Fri 2018
134 Kristina Thomsen Sølv 100 Ryg 2007
156 Kristina Thomsen Sølv 50 Ryg 2006
209 Morten Bak Hansen Bronze 100 Ryg 2012
237 Kristina Thomsen Bronze 50 Ryg 2008
245 Kristina Thomsen Bronze 100 Ryg 2008
252 A6 Damer Bronze 4 x 100 HM 2018
259 Kristina Thomsen Bronze 100 IM 2007
266 Kristina Thomsen Bronze 50 Ryg 2007
275 Morten Bak Hansen Bronze 50 Ryg 2013
284 Morten Bak Hansen Bronze 100 Fri 2013
290 Morten Bak Hansen Bronze 50 Fly 2013
300 Julie Kepp Jensen Bronze 50 Fri 2014
315 Morten Bak Hansen Bronze 100 Fri 2012
Danske Junior Mesterskaber - Kortbane
# Navn Medaljesorter faldende Løb År
2 Julie Kepp Jensen Guld 100 Ryg 2014
9 Morten Bak Hansen Guld 200 Ryg 2012
18 Morten Bak Hansen Guld 100 Ryg 2012
20 Tobias Gjerløff Guld 200 Fly 2011
23 Kristina Thomsen Guld 50 Ryg 2006
25 Julie Kepp Jensen Guld 200 Ryg 2014
28 Morten Bak Hansen Guld 50 Ryg 2012
30 Morten Bak Hansen Guld 100 Ryg 2011
34 Sofie Seheim Guld 50 Bryst 2006
35 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fly 2014
37 Morten Bak Hansen Guld 200 Fly 2012
39 Morten Bak Hansen Guld 50 Fri 2011
47 Morten Bak Hansen Guld 50 Ryg 2011
49 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2014
54 A6 Piger Guld 4 x 100 HM 2014
59 Sofie Seheim Guld 50 Bryst 2005
61 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2014
74 Julie Kepp Jensen Guld 100 Ryg 2013
76 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2016
81 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2016
86 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2016
88 Kristina Thomsen Guld 100 Fri 2007
89 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2013
94 Kristina Thomsen Guld 50 Fri 2007
95 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2013
99 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2014
101 Kristina Thomsen Sølv 100 IM 2007
104 Frederik Bojesen Sølv 1.500 Fri 2018
110 A6 Piger Sølv 4 x 100 Fri 2014
129 Kristina Thomsen Sølv 100 Ryg 2006
130 A6 Piger Sølv 4 x 50 HM 2014
133 Lasse Pittioni Sølv 50 Bryst 2012
137 Sofie Seheim Sølv 100 Bryst 2006
140 Morten Bak Hansen Sølv 50 Fri 2012
141 Lasse Pittioni Sølv 50 Bryst 2011
149 Tobias Gjerløff Sølv 200 Fly 2012
150 Morten Bak Hansen Sølv 100 Fri 2011
154 Tobias Gjerløff Sølv 50 Fly 2012
158 Sofie Seheim Sølv 100 Bryst 2005
159 Lærke Toft Ruby Sølv 50 Fri 2015
164 Morten Bak Hansen Sølv 200 IM 2012
171 Lasse Pittioni Sølv 100 Bryst 2012
172 Morten Bak Hansen Sølv 100 Ryg 2010
179 Morten Bak Hansen Sølv 100 Fri 2012
181 Morten Bak Hansen Sølv 50 Ryg 2010
183 Julie Kepp Jensen Sølv 100 IM 2013
192 Julie Kepp Jensen Sølv 50 Fly 2016
200 Julie Kepp Jensen Sølv 100 Ryg 2016
202 Kristina Thomsen Sølv 100 Ryg 2007
210 Isabel Mass Bronze 100 Ryg 2012
221 Isabel Mass Bronze 200 Ryg 2012
223 Kristina Thomsen Bronze 100 Fly 2007
227 Morten Bak Hansen Bronze 50 Fly 2012
229 Sofie Seheim Bronze 50 Bryst 2007
230 Andreas Mårtensson Bronze 800 Fri 2014
261 Kristina Thomsen Bronze 200 Ryg 2006
273 Tobias Gjerløff Bronze 50 Fly 2011
276 Tobias Gjerløff Bronze 100 Fly 2011
286 Julie Kepp Jensen Bronze 100 Fri 2013
298 Lasse Pittioni Bronze 200 Bryst 2012
305 Morten Bak Hansen Bronze 200 Fri 2012
316 Julie Kepp Jensen Bronze 50 Ryg 2012
320 Frederik Bojesen Bronze 400 Fri 2018
Danske Årgangs Mesterskaber - Kortbane
# Navn Medaljesorter faldende Løb År
3 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2014
5 Andreas Mårtensson Guld 1.500 Fri 2013
8 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2014
12 Julie Kepp Jensen Guld 200 Ryg 2013
17 Julie Kepp Jensen Guld 100 Ryg 2014
19 Anders Kousgard Kortegaard Guld 50 Bryst 2018
22 Julie Kepp Jensen Guld 100 Ryg 2013
27 Julie Kepp Jensen Guld 200 Ryg 2014
29 Anders Kousgard Kortegaard Guld 100 Bryst 2018
32 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2013
38 Julius Svarrer Guld 400 Fri 2019
41 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2013
45 Julie Kepp Jensen Guld 200 IM 2014
46 Julius Svarrer Guld 200 Fri 2019
51 A6 Drenge Guld 4 x 100 HM 2009
52 A6 Drenge Guld 4 x 50 Fri 2009
53 Julius Svarrer Guld 400 IM 2019
56 A6 Drenge Guld 4 x 50 HM 2009
57 Julius Svarrer Guld 200 Fly 2019
60 Tobias Gjerløff Guld 100 Fly 2009
64 A6 Drenge Guld 4 x 100 Fri 2009
67 Frederikke Matthiassen Guld 100 Fri 2009
75 Isabel Mass Guld 200 IM 2009
87 A6 Drenge Guld 4 x 100 Fri 2011
103 Morten Bak Hansen Sølv 400 Fri 2008
109 Julie Kepp Jensen Sølv 50 Fri 2010
111 Tobias Gjerløff Sølv 100 Fly 2008
116 Julie Kepp Jensen Sølv 100 Ryg 2010
117 Morten Bak Hansen Sølv 200 Fri 2008
123 Morten Bak Hansen Sølv 100 Fri 2008
127 Julie Kepp Jensen Sølv 200 Fri 2014
136 Andreas Mårtensson Sølv 400 Fri 2013
138 Frederikke Matthiassen Sølv 50 Fri 2007
143 Julie Kepp Jensen Sølv 200 IM 2013
145 Kristina Thomsen Sølv 50 Fri 2005
155 Julius Svarrer Sølv 100 Fly 2019
157 Isabel Mass Sølv 100 Ryg 2012
160 Mia Bech Sølv 200 Ryg 2003
163 A6 Piger Sølv 4 x 50 HM 2010
166 Anders Kousgard Kortegaard Sølv 100 Bryst 2019
175 Isabel Mass Sølv 100 IM 2009
176 Lizette Eistrup Jensen Sølv 50 Fri 2003
177 A6 Drenge Sølv 4 x 200 Fri 2011
180 Ida Skov Kragh Sølv 50 Bryst 2019
182 Isabel Mass Sølv 100 Ryg 2011
185 Louise Søndergaard Sølv 100 Fly 2009
188 Tobias Gjerløff Sølv 100 Fly 2011
191 Morten Bak Hansen Sølv 200 Fri 2009
194 Lærke Schelde-Mollerup Sølv 100 Fri 2017
196 Tobias Gjerløff Sølv 200 Fly 2011
198 Morten Bak Hansen Sølv 400 Fri 2009
205 Frederikke Matthiassen Sølv 50 Fri 2009
208 Liva Buchholt Johansen Bronze 50 Bryst 2017
213 Morten Bak Hansen Bronze 50 Fri 2011
220 Mathilda Hyldal Jung Bronze 200 Bryst 2018
226 Anders Kousgard Kortegaard Bronze 200 Bryst 2018
233 Julie Kepp Jensen Bronze 100 Fri 2010
239 Julie Kepp Jensen Bronze 200 Ryg 2010
241 Louise Søndergaard Bronze 100 Fly 2008
247 Julie Kepp Jensen Bronze 100 IM 2010
248 Frederikke Matthiassen Bronze 50 Fri 2008
254 Andreas Mårtensson Bronze 400 Fri 2010
263 Andreas Mårtensson Bronze 200 Fri 2010
267 Sebastian Langhorn Bronze 200 Fly 2013
271 Sofie Seheim Bronze 100 Bryst 2004
277 Isabel Mass Bronze 100 Fly 2012
279 Sara Birch Søgaard Bronze 400 IM 2003
281 A6 Drenge Bronze 4 x 100 HM 2011
283 Anders Kousgard Kortegaard Bronze 50 Bryst 2019
285 Andreas Mårtensson Bronze 400 Fri 2012
293 Sara Birch Søgaard Bronze 200 Fly 2003
299 Ida Skov Kragh Bronze 100 Bryst 2019
302 Lizette Eistrup Jensen Bronze 100 Fri 2003
307 Ida Skov Kragh Bronze 200 Bryst 2019
309 Lizette Eistrup Jensen Bronze 200 IM 2003
314 Lærke Schelde-Mollerup Bronze 200 Fri 2017
318 Isabel Mass Bronze 100 Fly 2011
322 Mia Bech Bronze 100 Ryg 2002
Danske Årgangs Mesterskaber - Langbane
# Navn Medaljesorter faldende Løb År
4 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2012
11 Julie Kepp Jensen Guld 200 Ryg 2012
21 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2012
31 Julie Kepp Jensen Guld 100 Ryg 2012
40 Isabel Mass Guld 100 Ryg 2012
55 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2014
58 Tobias Gjerløff Guld 200 Fly 2011
62 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2014
65 Morten Bak Hansen Guld 200 Fri 2011
66 Morten Bak Hansen Guld 200 Ryg 2010
69 Julie Kepp Jensen Guld 200 Ryg 2014
71 Mathilda Hyldal Jung Guld 200 Bryst 2018
73 Julie Kepp Jensen Guld 100 Ryg 2011
77 Maya Hauerberg Terp Guld 400 Fri 2018
78 Ida Skov Kragh Guld 100 Bryst 2019
79 Morten Bak Hansen Guld 100 Ryg 2011
82 A6 Drenge Guld 4 x 100 Fri 2011
84 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2011
92 Julius Svarrer Guld 200 Fri 2018
96 Julius Svarrer Guld 200 Fri 2019
100 Karsten Olsen Sølv 200 Ryg 2019
102 Lasse Pittioni Sølv 200 IM 2011
105 A6 Drenge Sølv 4 x 100 HM 2019
108 Julie Kepp Jensen Sølv 200 Ryg 2011
112 Lærke Schelde-Mollerup Sølv 200 Fri 2016
114 Ida Skov Kragh Sølv 200 Fri 2018
115 Karen Gjerløff Sølv 100 Fri 2011
119 Ida Skov Kragh Sølv 50 Ryg 2018
122 Isabel Mass Sølv 100 Ryg 2011
125 Ida Skov Kragh Sølv 50 Fri 2018
131 Liva Buchholt Johansen Sølv 100 Bryst 2014
132 Frederik Bojesen Sølv 400 Fri 2017
135 Isabel Mass Sølv 200 Ryg 2012
142 Julie Kepp Jensen Sølv 200 IM 2012
152 Karsten Olsen Sølv 100 Fly 2017
162 Mathilda Hyldal Jung Sølv 100 Bryst 2018
165 Silja Brage Sølv 800 Fri 2019
168 Tobias Gjerløff Sølv 100 Fly 2010
169 A6 Drenge Sølv 4 x 50 Fri 2010
174 Morten Bak Hansen Sølv 200 Fly 2010
184 Morten Bak Hansen Sølv 200 IM 2010
186 Ida Skov Kragh Sølv 200 Bryst 2019
187 Lasse Pittioni Sølv 400 IM 2011
190 Morten Bak Hansen Sølv 200 Fri 2010
193 Anders Kousgard Kortegaard Sølv 100 Bryst 2019
195 Julie Kepp Jensen Sølv 100 Fri 2011
197 Morten Bak Hansen Sølv 100 Fri 2010
201 A6 Piger Sølv 4 x 100 HM 2013
203 Tobias Gjerløff Sølv 100 Fly 2011
204 Morten Bak Hansen Sølv 100 Ryg 2010
207 Julius Svarrer Bronze 100 Fri 2018
211 Julius Svarrer Bronze 100 Fly 2019
212 Malene Bang Bronze 200 Bryst 2013
215 Tobias Gjerløff Bronze 200 Fri 2010
217 A6 Piger Bronze 4 x 200 IM 2015
219 Julius Svarrer Bronze 100 Ryg 2018
222 Julius Svarrer Bronze 400 IM 2019
225 Tobias Gjerløff Bronze 400 Fri 2010
228 Julius Svarrer Bronze 400 IM 2019
231 Tobias Gjerløff Bronze 800 Fri 2010
232 Lærke Schelde-Mollerup Bronze 100 Fri 2016
234 Tobias Gjerløff Bronze 100 Fri 2010
235 Anders Kousgard Kortegaard Bronze 50 Bryst 2017
238 Andreas Mårtensson Bronze 400 IM 2011
240 Luna Emilie Olsen Bronze 400 Fri 2014
243 Anders Kousgard Kortegaard Bronze 100 Bryst 2017
244 Ida Skov Kragh Bronze 100 Fri 2018
246 Isabel Mass Bronze 200 Ryg 2011
251 Anders Kousgard Kortegaard Bronze 100 Bryst 2018
253 Lasse Pittioni Bronze 100 Bryst 2011
255 Pernille Elm Jensen Bronze 100 Bryst 2014
256 Karsten Olsen Bronze 200 Fri 2017
258 Anders Kousgard Kortegaard Bronze 200 Bryst 2018
262 Lasse Pittioni Bronze 200 Bryst 2011
264 Karsten Olsen Bronze 200 IM 2017
265 Silja Brage Bronze 400 IM 2018
269 Karen Gjerløff Bronze 100 Fly 2011
272 A6 Piger Bronze 4 x 200 Fri 2018
288 Maya Hauerberg Terp Bronze 100 Fri 2018
289 Silja Brage Bronze 400 IM 2019
292 A6 Piger Bronze 4 x 100 Fri 2012
296 Maya Hauerberg Terp Bronze 200 Fri 2018
301 A6 Piger Bronze 4 x 100 Fri 2013
306 Ida Skov Kragh Bronze 200 IM 2019
312 Karsten Olsen Bronze 100 Ryg 2019
313 Julius Svarrer Bronze 50 Fly 2018
317 Andreas Mårtensson Bronze 200 Fri 2013
321 A6 Piger Bronze 4 x 100 Fri 2014
Danske Ungsenior Mesterskaber - Kortbane
# Navn Medaljesorter faldende Løb År
6 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2017
15 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2017
50 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2018
63 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2018
70 Julie Kepp Jensen Guld 100 IM 2018
124 Julie Kepp Jensen Sølv 100 Fri 2017
146 Anna Aavang Brendstrup Sølv 1.500 Fri 2018
216 Lærke Toft Ruby Bronze 1.500 Fri 2017
242 Julie Kepp Jensen Bronze 200 Fri 2017
249 Cecilie Wiuff Bronze 100 Fly 2018
319 Lærke Toft Ruby Bronze 1.500 Fri 2016
Danske Junior Mesterskaber - Langbane
# Navn Medaljesorter faldende Løb År
7 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2013
16 Lasse Pittioni Guld 100 Bryst 2013
26 Lasse Pittioni Guld 50 Bryst 2013
36 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2013
44 Morten Bak Hansen Guld 50 Ryg 2013
72 A6 Drenge Guld 4 x 100 HM 2012
91 Julie Lunau Guld 400 Fri 2011
113 Sofie Seheim Sølv 50 Bryst 2006
118 Sofie Seheim Sølv 100 Bryst 2006
128 Lærke Toft Ruby Sølv 1.500 Fri 2014
139 Lasse Pittioni Sølv 100 Bryst 2012
147 Morten Bak Hansen Sølv 50 Ryg 2012
148 A6 Drenge Sølv 4 x 200 Fri 2012
151 Morten Bak Hansen Sølv 100 Fri 2012
153 A6 Drenge Sølv 4 x 100 Fri 2012
161 Lasse Pittioni Sølv 50 Bryst 2012
170 Tobias Gjerløff Sølv 100 Fly 2012
178 A6 Piger Sølv 4 x 100 HM 2015
206 Kristina Thomsen Bronze 100 Ryg 2007
218 Kristina Thomsen Bronze 50 Ryg 2007
236 Kristina Thomsen Bronze 50 Ryg 2006
250 Malene Bang Bronze 50 Bryst 2014
257 Malene Bang Bronze 100 Bryst 2014
282 A6 Piger Bronze 4 x 100 Fri 2015
287 Lasse Pittioni Bronze 200 IM 2012
295 Tobias Gjerløff Bronze 50 Fly 2012
297 Lærke Toft Ruby Bronze 50 Fri 2016
304 A6 Piger Bronze 4 x 100 Fri 2016
310 Julie Lunau Bronze 1.500 Fri 2011
311 Julie Lunau Bronze 800 Fri 2011
Danske Senior Mesterskaber - Open Water
# Navn Medaljesorter faldende Løb År
14 Lærke Toft Ruby Guld 10.000 m 2015
24 Lærke Toft Ruby Guld 5.000 m 2015
43 Lærke Toft Ruby Guld 5.000 m 2018
48 A6 Mix Guld 4 x 1.000m 2018
126 Lærke Toft Ruby Sølv 5.000 m 2017
214 Lærke Toft Ruby Bronze 10.000 m 2014
224 Lærke Toft Ruby Bronze 5.000 m 2014
Danske Junior Mesterskaber - Open Water
# Navn Medaljesorter faldende Løb År
68 Lærke Toft Ruby Guld 7.500 m 2017
80 Lærke Toft Ruby Guld 5.000 m 2018
85 Frederik Bojesen Guld 7.500 m 2018
90 Lærke Toft Ruby Guld 7.500 m 2018
144 Lærke Toft Ruby Sølv 5.000 m 2017
199 Anna Aavang Brendstrup Sølv 7.500 m 2018
270 Frederik Bojesen Bronze 7.500 m 2017
278 Frederik Bojesen Bronze 5.000 m 2018
Danske Ungsenior Mesterskaber - Langbane
# Navn Medaljesorter faldende Løb År
83 Cecilie Wiuff Guld 50 Fly 2018
280 Lærke Toft Ruby Bronze 1.500 Fri 2017
294 Andrea Paaske Bronze 50 Fly 2019
303 Anna Aavang Brendstrup Bronze 1.500 Fri 2019
Danske Senior Mesterskaber - Langbane
# Navn Medaljesorter faldende Løb År
98 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2017
167 Kristina Thomsen Sølv 50 Ryg 2010
173 Kristina Thomsen Sølv 50 Fly 2010
189 Julie Kepp Jensen Sølv 50 Fri 2014
260 Morten Bak Hansen Bronze 50 Ryg 2013
268 Julie Kepp Jensen Bronze 50 Fri 2013
274 Morten Bak Hansen Bronze 100 Fri 2013
291 Kristina Thomsen Bronze 100 Ryg 2010
308 Julie Kepp Jensen Bronze 50 Fly 2014