Hall of Fame

Rekorder

Svømmer Rekord Løb Bassin Tid Dato Status
Morten Bak Hansen Dansk Junior Rekord 50 Fri Kortbane 22.66 22 nov 2012 Overgået
Julie Kepp Jensen Dansk Junior Rekord 50 Fri Langbane 25.19 28 aug 2017 Stående
Julie Kepp Jensen Dansk Junior Rekord 50 Fri Kortbane 24.76 11 dec 2016 Stående
Morten Bak Hansen Dansk Junior Rekord 50 Ryg Kortbane 24.87 30 nov 2012 Overgået
Julie Kepp Jensen Nordisk Senior Rekord 50 Ryg Kortbane 26.31 7 dec 2019 Stående
Julie Kepp Jensen Dansk Senior Rekord 50 Ryg Kortbane 26.31 7 dec 2019 Stående
Julie Kepp Jensen Nordisk rekord 50 Ryg Kortbane 26.08 14 dec 2020 Stående
Julie Kepp Jensen Dansk rekord 50 Ryg Kortbane 0:26,08 14 dec 2020 Stående
Morten Bak Hansen Dansk Junior Rekord 100 Ryg Kortbane 53.51 29 nov 2012 Stående
Julie Kepp Jensen Dansk Junior Rekord 50 Fly Langbane 26.92 2 apr 2017 Stående
A6 Piger Dansk Junior Rekord 4 x 50 HM Kortbane 2.00.08 9 dec 2006 Overgået
A6 Drenge Dansk Junior Rekord 4 x 50 HM Kortbane 1.41.83 30 nov 2012 Overgået
A6 Drenge Dansk Junior Rekord 4 x 100 HM Langbane 3.51.80 15 jul 2012 Stående

Internationale Kvalifikationer

# Navn Mesterskab År
1 Julie Kepp Jensen Olympiske Lege 2016
2 Julie Kepp Jensen Verdensmesterskaber på langbane 2019
3 Julie Kepp Jensen Verdensmesterskaberne på kortbane 2016
4 Julie Kepp Jensen Europæiske Langbane Mesterskaber 2018
5 Julie Kepp Jensen Europæiske Langbane Mesterskaber 2016
6 Kristina Thomsen Europæiske Langbane Mesterskaber 2008
7 Julie Kepp Jensen Europæiske Kortbane Mesterskaber 2019
8 Julie Kepp Jensen Europæiske Kortbane Mesterskaber 2017
9 Julie Kepp Jensen Europæiske Kortbane Mesterskaber 2015
10 Morten Bak Hansen Europæiske Kortbane Mesterskaber 2012
11 Kristina Thomsen Europæiske Kortbane Mesterskaber 2008
12 Kristina Thomsen Europæiske Kortbane Mesterskaber 2007
13 Julie Kepp Jensen Verdens Junior Mesterskaber 2017
14 Frederik Bojesen Europæiske Junior Mesterskaber 2020
15 Mathilda Hyldal Jung Europæiske Junior Mesterskaber 2020
16 Julie Kepp Jensen Europæiske Junior Mesterskaber 2017
17 Julie Kepp Jensen Europæiske Junior Mesterskaber 2016
18 Lærke Toft Ruby Europæiske Junior Mesterskaber 2016
19 Julie Kepp Jensen Europæiske Junior Mesterskaber 2015
20 Morten Bak Hansen Europæiske Junior Mesterskaber 2013
21 Lasse Pittioni Europæiske Junior Mesterskaber 2013
22 Morten Bak Hansen Europæiske Junior Mesterskaber 2012
23 Kristina Thomsen Europæiske Junior Mesterskaber 2007
24 Frederik Bojesen Europæiske Junior Mesterskaber - Open Water 2019
25 Anna Aavang Brendstrup Europæiske Junior Mesterskaber - Open Water 2019
26 Lærke Toft Ruby Europæiske Junior Mesterskaber - Open Water 2018
27 Frederik Bojesen Europæiske Junior Mesterskaber - Open Water 2018
28 Lærke Toft Ruby Europæiske Junior Mesterskaber - Open Water 2017
29 Lærke Toft Ruby Europæiske Junior Mesterskaber - Open Water 2016
30 Morten Bak Hansen European Youth Olympic Festival 2011
31 Tobias Gjerløff European Youth Olympic Festival 2011
32 Julie Kepp Jensen Nordiske Senior Mesterskaber 2018
33 Lærke Toft Ruby Nordiske Senior Mesterskaber - Open Water 2017
34 Lærke Toft Ruby Nordiske Senior Mesterskaber - Open Water 2016
35 Lærke Toft Ruby Nordiske Senior Mesterskaber - Open Water 2015
36 Lærke Toft Ruby Nordiske Senior Mesterskaber - Open Water 2014
37 Mathilda Hyldal Jung Nordiske Junior Mesterskaber 2019
38 Mathilda Hyldal Jung Nordiske Junior Mesterskaber 2018
39 Julie Kepp Jensen Nordiske Junior Mesterskaber 2015
40 Julie Kepp Jensen Nordiske Junior Mesterskaber 2014
41 Kristina Thomsen Nordiske Junior Mesterskaber 2006
42 Sofie Seheim Nordiske Junior Mesterskaber 2005
43 Katja Korbo Petersson Nordiske Årgangs Mesterskaber 2015
44 Julie Kepp Jensen Nordiske Årgangs Mesterskaber 2014
45 Julie Kepp Jensen Nordiske Årgangs Mesterskaber 2013
46 Andreas Mårtensson Nordiske Årgangs Mesterskaber 2013
47 Isabel Mass Nordiske Årgangs Mesterskaber 2012
48 Karen Gjerløff Nordiske Årgangs Mesterskaber 2012
49 Morten Bak Hansen Nordiske Årgangs Mesterskaber 2011

Internationale Medaljer

Nordiske Årgangs Mesterskaber
# Navn Medalje Løbsorter faldende År
1 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2013
2 Karen Gjerløff Bronze 50 Fri 2012
4 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2014
8 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2013
10 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2014
20 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2014
21 Julie Kepp Jensen Guld 100 Ryg 2013
23 Isabel Mass Sølv 100 Ryg 2012
26 Julie Kepp Jensen Guld 100 Ryg 2014
28 Katja Korbo Petersson Sølv 200 Ryg 2015
30 Julie Kepp Jensen Guld 200 Ryg 2014
34 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 100 Fri 2013
37 Karen Gjerløff Sølv 4 x 100 Fri 2012
41 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 100 Fri 2014
46 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 200 Fri 2014
50 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 100 HM 2014
52 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 100 HM 2013
55 Karen Gjerløff Sølv 4 x 100 HM 2012
Nordiske Senior Mesterskaber
# Navn Medalje Løbsorter faldende År
3 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2018
9 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2018
16 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2014
17 Julie Kepp Jensen Bronze 50 Ryg 2015
18 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2018
25 Julie Kepp Jensen Sølv 100 Ryg 2018
39 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 100 Fri 2018
45 Julie Kepp Jensen Sølv 4 x 200 Fri 2018
59 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 100 HM 2018
69 Julie Kepp Jensen Guld 8 x 50 Fri Mix 2014
70 Julie Kepp Jensen Guld 8 x 50 Fri Mix 2015
Europæiske Junior Mesterskaber
# Navn Medalje Løbsorter faldende År
5 Julie Kepp Jensen Bronze 50 Fri 2015
6 Julie Kepp Jensen Sølv 50 Fri 2016
7 Julie Kepp Jensen Sølv 50 Fri 2017
31 Julie Kepp Jensen Bronze 50 Fly 2015
40 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 100 Fri 2016
Nordiske Junior Mesterskaber
# Navn Medalje Løbsorter faldende År
11 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2014
12 Sofie Seheim Sølv 50 Bryst 2005
13 Mathilda Hyldal Jung Guld 100 Bryst 2019
14 Mathilda Hyldal Jung Bronze 200 Bryst 2018
15 Mathilda Hyldal Jung Sølv 200 Bryst 2019
19 Kristina Thomsen Sølv 50 Ryg 2006
22 Julie Kepp Jensen Guld 100 Ryg 2015
24 Morten Bak Hansen Guld 100 Ryg 2011
27 Julie Kepp Jensen Guld 100 Ryg 2014
35 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 100 Fri 2015
36 Morten Bak Hansen Guld 4 x 100 Fri 2011
38 Kristina Thomsen Sølv 4 x 100 Fri 2006
42 Julie Kepp Jensen Sølv 4 x 100 Fri 2014
43 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 200 Fri 2014
44 Morten Bak Hansen Sølv 4 x 200 Fri 2011
51 Julie Kepp Jensen Sølv 4 x 100 HM 2014
53 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 100 HM 2015
54 Morten Bak Hansen Sølv 4 x 100 HM 2011
56 Mathilda Hyldal Jung Guld 4 x 100 HM 2019
57 Kristina Thomsen Sølv 4 x 100 HM 2006
58 Sofie Seheim Sølv 4 x 100 HM 2005
European Youth Olympic Festival
# Navn Medalje Løbsorter faldende År
29 Morten Bak Hansen Bronze 200 Ryg 2011
32 Tobias Gjerløff Bronze 100 Fly 2011
Europæiske Langbane Mesterskaber
# Navn Medalje Løbsorter faldende År
33 Julie Kepp Jensen Bronze 4 x 100 Fri 2018
Europæiske Kortbane Mesterskaber
# Navn Medalje Løbsorter faldende År
47 Julie Kepp Jensen Bronze 4 x 50 Fri 2019
48 Julie Kepp Jensen Bronze 4 x 50 Fri 2017
49 Julie Kepp Jensen Sølv 4 x 50 HM 2017
Nordiske Senior Mesterskaber - Open Water
# Navn Medalje Løbsorter faldende År
60 Lærke Toft Ruby Guld 5.000 m 2017
64 Lærke Toft Ruby Sølv 5.000 m 2015
65 Lærke Toft Ruby Sølv 5.000 m 2016
68 Lærke Toft Ruby Bronze 10.000 m 2016
Nordiske Junior Mesterskaber - Open Water
# Navn Medalje Løbsorter faldende År
61 Lærke Toft Ruby Guld 5.000 m 2015
62 Lærke Toft Ruby Guld 5.000 m 2016
63 Lærke Toft Ruby Guld 5.000 m 2017
66 Lærke Toft Ruby Sølv 10.000 m 2015
67 Lærke Toft Ruby Sølv 10.000 m 2016
71 Frederik Bojesen Bronze 7.500 m 2017
72 Lærke Toft Ruby Guld 7.500 m 2017

Nationale Medaljer

Danske Senior Mesterskaber - Kortbane
# Navn Medalje Løbsorter faldende År
1 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2018
7 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2019
18 Julie Kepp Jensen Bronze 50 Fri 2014
22 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2017
26 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2020
47 Morten Bak Hansen Bronze 100 Fri 2013
54 Morten Bak Hansen Bronze 100 Fri 2012
55 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2020
58 Julie Kepp Jensen Sølv 100 Fri 2017
156 Kristina Thomsen Bronze 50 Ryg 2008
164 Kristina Thomsen Bronze 50 Ryg 2007
166 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2019
167 Kristina Thomsen Sølv 50 Ryg 2006
169 Morten Bak Hansen Bronze 50 Ryg 2013
173 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2014
176 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2020
177 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2017
182 Kristina Thomsen Guld 50 Ryg 2009
184 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2018
186 Kristina Thomsen Bronze 100 Ryg 2008
189 Kristina Thomsen Sølv 100 Ryg 2007
210 Morten Bak Hansen Bronze 100 Ryg 2012
211 Morten Bak Hansen Sølv 100 Ryg 2011
215 Kristina Thomsen Sølv 100 Ryg 2009
237 Morten Bak Hansen Bronze 50 Fly 2013
243 Julie Kepp Jensen Sølv 50 Fly 2020
271 Julie Kepp Jensen Guld 100 IM 2018
272 Kristina Thomsen Bronze 100 IM 2007
276 Julie Kepp Jensen Guld 100 IM 2019
299 Kaya Fjeldsted Kristensen Bronze 400 IM 2019
311 A6 Damer Guld 4 x 100 Fri 2019
316 A6 Damer Bronze 4 x 200 Fri 2019
320 A6 Damer Sølv 4 x 50 Fri 2019
321 A6 Damer Sølv 4 x 50 Fri 2018
325 A6 Damer Bronze 4 x 100 HM 2018
329 A6 Damer Sølv 4 x 100 HM 2019
Danske Senior Mesterskaber - Langbane
# Navn Medalje Løbsorter faldende År
2 Julie Kepp Jensen Bronze 50 Fri 2013
12 Julie Kepp Jensen Sølv 50 Fri 2014
35 Morten Bak Hansen Bronze 100 Fri 2013
161 Kristina Thomsen Sølv 50 Ryg 2010
171 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2017
185 Morten Bak Hansen Bronze 50 Ryg 2013
195 Kristina Thomsen Bronze 100 Ryg 2010
233 Kristina Thomsen Sølv 50 Fly 2010
235 Julie Kepp Jensen Bronze 50 Fly 2014
Danske Årgangs Mesterskaber - Kortbane
# Navn Medalje Løbsorter faldende År
3 Julie Kepp Jensen Sølv 50 Fri 2010
9 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2013
11 Frederikke Matthiassen Bronze 50 Fri 2008
13 Frederikke Matthiassen Sølv 50 Fri 2007
16 Kristina Thomsen Sølv 50 Fri 2005
21 Lizette Eistrup Jensen Sølv 50 Fri 2003
27 Frederikke Matthiassen Sølv 50 Fri 2009
28 Morten Bak Hansen Bronze 50 Fri 2011
31 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2014
34 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2014
36 Julie Kepp Jensen Bronze 100 Fri 2010
37 Morten Bak Hansen Sølv 100 Fri 2008
39 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2013
49 Frederikke Matthiassen Guld 100 Fri 2009
56 Lizette Eistrup Jensen Bronze 100 Fri 2003
57 Lærke Schelde-Mollerup Sølv 100 Fri 2017
63 Morten Bak Hansen Sølv 200 Fri 2008
65 Julie Kepp Jensen Sølv 200 Fri 2014
67 Julius Svarrer Guld 200 Fri 2019
70 Andreas Mårtensson Bronze 200 Fri 2010
76 Morten Bak Hansen Sølv 200 Fri 2009
78 Lærke Schelde-Mollerup Bronze 200 Fri 2017
80 Ida Skov Kragh Sølv 400 Fri 2020
82 Julius Svarrer Sølv 400 Fri 2020
83 Julius Svarrer Guld 400 Fri 2019
84 Andreas Mårtensson Sølv 400 Fri 2013
85 Andreas Mårtensson Bronze 400 Fri 2010
89 Andreas Mårtensson Bronze 400 Fri 2012
93 Morten Bak Hansen Sølv 400 Fri 2009
94 Morten Bak Hansen Sølv 400 Fri 2008
100 Andreas Mårtensson Guld 1.500 Fri 2013
111 Ida Skov Kragh Guld 50 Bryst 2020
112 Anders Kousgard Kortegaard Guld 50 Bryst 2018
116 Anders Kousgard Kortegaard Bronze 50 Bryst 2019
118 Ida Skov Kragh Sølv 50 Bryst 2019
123 Liva Buchholt Johansen Bronze 50 Bryst 2017
128 Anders Kousgard Kortegaard Guld 100 Bryst 2018
132 Sofie Seheim Bronze 100 Bryst 2004
133 Anders Kousgard Kortegaard Sølv 100 Bryst 2019
136 Ida Skov Kragh Bronze 100 Bryst 2019
140 Ida Skov Kragh Guld 100 Bryst 2020
146 Mathilda Hyldal Jung Bronze 200 Bryst 2018
149 Anders Kousgard Kortegaard Bronze 200 Bryst 2018
150 Naya Høi Greve Bronze 200 Bryst 2020
153 Ida Skov Kragh Bronze 200 Bryst 2019
170 Ida Skov Kragh Bronze 50 Ryg 2020
187 Julie Kepp Jensen Sølv 100 Ryg 2010
188 Julie Kepp Jensen Guld 100 Ryg 2014
191 Julie Kepp Jensen Guld 100 Ryg 2013
201 Isabel Mass Sølv 100 Ryg 2012
204 Isabel Mass Sølv 100 Ryg 2011
214 Mia Bech Bronze 100 Ryg 2002
216 Julie Kepp Jensen Guld 200 Ryg 2013
219 Julie Kepp Jensen Guld 200 Ryg 2014
220 Julie Kepp Jensen Bronze 200 Ryg 2010
222 Mia Bech Sølv 200 Ryg 2003
246 Tobias Gjerløff Sølv 100 Fly 2008
250 Louise Søndergaard Bronze 100 Fly 2008
253 Tobias Gjerløff Guld 100 Fly 2009
254 Julius Svarrer Sølv 100 Fly 2019
256 Isabel Mass Bronze 100 Fly 2012
257 Louise Søndergaard Sølv 100 Fly 2009
258 Tobias Gjerløff Sølv 100 Fly 2011
259 Isabel Mass Bronze 100 Fly 2011
265 Julius Svarrer Guld 200 Fly 2019
266 Sebastian Langhorn Bronze 200 Fly 2013
268 Sara Birch Søgaard Bronze 200 Fly 2003
269 Tobias Gjerløff Sølv 200 Fly 2011
275 Julie Kepp Jensen Bronze 100 IM 2010
278 Isabel Mass Sølv 100 IM 2009
279 Ida Skov Kragh Guld 100 IM 2020
280 Ida Skov Kragh Guld 200 IM 2020
285 Julie Kepp Jensen Guld 200 IM 2014
286 Julie Kepp Jensen Sølv 200 IM 2013
289 Isabel Mass Guld 200 IM 2009
290 Lizette Eistrup Jensen Bronze 200 IM 2003
298 Julius Svarrer Guld 400 IM 2019
300 Sara Birch Søgaard Bronze 400 IM 2003
309 A6 Drenge Guld 4 x 100 Fri 2009
313 A6 Drenge Guld 4 x 100 Fri 2011
317 A6 Drenge Sølv 4 x 200 Fri 2011
319 A6 Drenge Guld 4 x 50 Fri 2009
322 A6 Drenge Guld 4 x 50 HM 2009
323 A6 Piger Sølv 4 x 50 HM 2010
326 A6 Drenge Guld 4 x 100 HM 2009
332 A6 Drenge Bronze 4 x 100 HM 2011
334 A6 piger Bronze 4 x 200 IM 2020
Danske Junior Mesterskaber - Langbane
# Navn Medalje Løbsorter faldende År
4 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2013
20 Lærke Toft Ruby Bronze 50 Fri 2016
42 Morten Bak Hansen Sølv 100 Fri 2012
87 Julie Lunau Guld 400 Fri 2011
98 Julie Lunau Bronze 800 Fri 2011
102 Lærke Toft Ruby Sølv 1.500 Fri 2014
108 Julie Lunau Bronze 1.500 Fri 2011
113 Malene Bang Bronze 50 Bryst 2014
114 Lasse Pittioni Sølv 50 Bryst 2012
120 Sofie Seheim Sølv 50 Bryst 2006
124 Lasse Pittioni Guld 50 Bryst 2013
127 Lasse Pittioni Sølv 100 Bryst 2012
129 Malene Bang Bronze 100 Bryst 2014
141 Lasse Pittioni Guld 100 Bryst 2013
145 Sofie Seheim Sølv 100 Bryst 2006
159 Kristina Thomsen Bronze 50 Ryg 2006
160 Morten Bak Hansen Guld 50 Ryg 2013
163 Morten Bak Hansen Sølv 50 Ryg 2012
180 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2013
181 Kristina Thomsen Bronze 50 Ryg 2007
209 Kristina Thomsen Bronze 100 Ryg 2007
239 Tobias Gjerløff Bronze 50 Fly 2012
251 Tobias Gjerløff Sølv 100 Fly 2012
287 Lasse Pittioni Bronze 200 IM 2012
305 A6 Drenge Sølv 4 x 100 Fri 2012
307 A6 Piger Bronze 4 x 100 Fri 2015
312 A6 Piger Bronze 4 x 100 Fri 2016
315 A6 Drenge Sølv 4 x 200 Fri 2012
327 A6 Drenge Guld 4 x 100 HM 2012
330 A6 Piger Sølv 4 x 100 HM 2015
Danske Junior Mesterskaber - Kortbane
# Navn Medalje Løbsorter faldende År
5 Lærke Toft Ruby Sølv 50 Fri 2015
8 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2016
14 Kristina Thomsen Guld 50 Fri 2007
15 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2013
17 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2014
25 Morten Bak Hansen Guld 50 Fri 2011
30 Morten Bak Hansen Sølv 50 Fri 2012
32 Morten Bak Hansen Sølv 100 Fri 2011
38 Julie Kepp Jensen Bronze 100 Fri 2013
41 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2016
43 Morten Bak Hansen Sølv 100 Fri 2012
44 Kristina Thomsen Guld 100 Fri 2007
61 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2014
71 Morten Bak Hansen Bronze 200 Fri 2012
86 Frederik Bojesen Bronze 400 Fri 2018
90 Frederik Bojesen Bronze 400 Fri 2019
95 Andreas Mårtensson Bronze 800 Fri 2014
96 Frederik Bojesen Sølv 800 Fri 2019
104 Frederik Bojesen Sølv 1.500 Fri 2018
109 Frederik Bojesen Sølv 1.500 Fri 2019
110 Sofie Seheim Guld 50 Bryst 2005
115 Sofie Seheim Bronze 50 Bryst 2007
119 Sofie Seheim Guld 50 Bryst 2006
121 Lasse Pittioni Sølv 50 Bryst 2012
122 Lasse Pittioni Sølv 50 Bryst 2011
125 Sofie Seheim Sølv 100 Bryst 2005
130 Lasse Pittioni Sølv 100 Bryst 2012
134 Mathilda Hyldal Jung Bronze 100 Bryst 2019
139 Sofie Seheim Sølv 100 Bryst 2006
151 Lasse Pittioni Bronze 200 Bryst 2012
158 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2014
162 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2016
165 Morten Bak Hansen Sølv 50 Ryg 2010
168 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2013
172 Julie Kepp Jensen Bronze 50 Ryg 2012
175 Kristina Thomsen Guld 50 Ryg 2006
179 Morten Bak Hansen Guld 50 Ryg 2012
183 Morten Bak Hansen Guld 50 Ryg 2011
190 Julie Kepp Jensen Guld 100 Ryg 2013
193 Morten Bak Hansen Sølv 100 Ryg 2010
196 Julie Kepp Jensen Sølv 100 Ryg 2016
197 Kristina Thomsen Sølv 100 Ryg 2007
200 Julie Kepp Jensen Guld 100 Ryg 2014
202 Isabel Mass Bronze 100 Ryg 2012
206 Morten Bak Hansen Guld 100 Ryg 2012
207 Morten Bak Hansen Guld 100 Ryg 2011
212 Kristina Thomsen Sølv 100 Ryg 2006
223 Isabel Mass Bronze 200 Ryg 2012
226 Morten Bak Hansen Guld 200 Ryg 2012
227 Julie Kepp Jensen Guld 200 Ryg 2014
230 Kristina Thomsen Bronze 200 Ryg 2006
231 Tobias Gjerløff Bronze 50 Fly 2011
232 Tobias Gjerløff Sølv 50 Fly 2012
234 Julie Kepp Jensen Sølv 50 Fly 2016
241 Morten Bak Hansen Bronze 50 Fly 2012
242 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fly 2014
247 Tobias Gjerløff Bronze 100 Fly 2011
255 Kristina Thomsen Bronze 100 Fly 2007
262 Tobias Gjerløff Sølv 200 Fly 2012
267 Tobias Gjerløff Guld 200 Fly 2011
270 Morten Bak Hansen Guld 200 Fly 2012
274 Julie Kepp Jensen Sølv 100 IM 2013
277 Kristina Thomsen Sølv 100 IM 2007
282 Morten Bak Hansen Sølv 200 IM 2012
310 A6 Piger Sølv 4 x 100 Fri 2014
324 A6 Piger Sølv 4 x 50 HM 2014
333 A6 Piger Guld 4 x 100 HM 2014
Danske Ungsenior Mesterskaber - Kortbane
# Navn Medalje Løbsorter faldende År
6 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2018
23 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2017
60 Julie Kepp Jensen Sølv 100 Fri 2017
79 Julie Kepp Jensen Bronze 200 Fri 2017
101 Anna Aavang Brendstrup Sølv 1.500 Fri 2018
105 Lærke Toft Ruby Bronze 1.500 Fri 2016
106 Lærke Toft Ruby Bronze 1.500 Fri 2017
157 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2018
178 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2017
260 Cecilie Wiuff Bronze 100 Fly 2018
264 Julius Svarrer Sølv 200 Fly 2020
273 Julie Kepp Jensen Guld 100 IM 2018
283 Kaya Fjeldsted Kristensen Bronze 200 IM 2019
295 Kaya Fjeldsted Kristensen Sølv 400 IM 2019
Danske Årgangs Mesterskaber - Langbane
# Navn Medalje Løbsorter faldende År
10 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2011
19 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2012
24 Ida Skov Kragh Sølv 50 Fri 2018
29 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2014
33 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2014
40 Maya Hauerberg Terp Bronze 100 Fri 2018
45 Julie Kepp Jensen Sølv 100 Fri 2011
46 Morten Bak Hansen Sølv 100 Fri 2010
48 Julius Svarrer Bronze 100 Fri 2018
50 Lærke Schelde-Mollerup Bronze 100 Fri 2016
51 Karen Gjerløff Sølv 100 Fri 2011
52 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2012
53 Tobias Gjerløff Bronze 100 Fri 2010
59 Ida Skov Kragh Bronze 100 Fri 2018
62 Morten Bak Hansen Guld 200 Fri 2011
64 Julius Svarrer Guld 200 Fri 2019
66 Maya Hauerberg Terp Bronze 200 Fri 2018
68 Morten Bak Hansen Sølv 200 Fri 2010
69 Julius Svarrer Guld 200 Fri 2018
72 Andreas Mårtensson Bronze 200 Fri 2013
73 Tobias Gjerløff Bronze 200 Fri 2010
74 Lærke Schelde-Mollerup Sølv 200 Fri 2016
75 Ida Skov Kragh Sølv 200 Fri 2018
77 Karsten Olsen Bronze 200 Fri 2017
81 Maya Hauerberg Terp Guld 400 Fri 2018
88 Tobias Gjerløff Bronze 400 Fri 2010
91 Luna Emilie Olsen Bronze 400 Fri 2014
92 Frederik Bojesen Sølv 400 Fri 2017
97 Tobias Gjerløff Bronze 800 Fri 2010
99 Silja Brage Sølv 800 Fri 2019
117 Anders Kousgard Kortegaard Bronze 50 Bryst 2017
126 Mathilda Hyldal Jung Sølv 100 Bryst 2018
131 Anders Kousgard Kortegaard Sølv 100 Bryst 2019
135 Anders Kousgard Kortegaard Bronze 100 Bryst 2017
137 Liva Buchholt Johansen Sølv 100 Bryst 2014
138 Anders Kousgard Kortegaard Bronze 100 Bryst 2018
142 Lasse Pittioni Bronze 100 Bryst 2011
143 Ida Skov Kragh Guld 100 Bryst 2019
144 Pernille Elm Jensen Bronze 100 Bryst 2014
147 Ida Skov Kragh Sølv 200 Bryst 2019
148 Mathilda Hyldal Jung Guld 200 Bryst 2018
152 Malene Bang Bronze 200 Bryst 2013
154 Anders Kousgard Kortegaard Bronze 200 Bryst 2018
155 Lasse Pittioni Bronze 200 Bryst 2011
174 Ida Skov Kragh Sølv 50 Ryg 2018
192 Julie Kepp Jensen Guld 100 Ryg 2011
194 Morten Bak Hansen Guld 100 Ryg 2011
198 Morten Bak Hansen Sølv 100 Ryg 2010
199 Karsten Olsen Bronze 100 Ryg 2019
203 Julius Svarrer Bronze 100 Ryg 2018
205 Isabel Mass Sølv 100 Ryg 2011
208 Julie Kepp Jensen Guld 100 Ryg 2012
213 Isabel Mass Guld 100 Ryg 2012
217 Morten Bak Hansen Guld 200 Ryg 2010
218 Julie Kepp Jensen Guld 200 Ryg 2014
221 Karsten Olsen Sølv 200 Ryg 2019
224 Julie Kepp Jensen Sølv 200 Ryg 2011
225 Julie Kepp Jensen Guld 200 Ryg 2012
228 Isabel Mass Bronze 200 Ryg 2011
229 Isabel Mass Sølv 200 Ryg 2012
236 Julius Svarrer Bronze 50 Fly 2018
244 Karsten Olsen Sølv 100 Fly 2017
245 Karen Gjerløff Bronze 100 Fly 2011
248 Tobias Gjerløff Sølv 100 Fly 2010
249 Julius Svarrer Bronze 100 Fly 2019
252 Tobias Gjerløff Sølv 100 Fly 2011
261 Tobias Gjerløff Guld 200 Fly 2011
263 Morten Bak Hansen Sølv 200 Fly 2010
281 Ida Skov Kragh Bronze 200 IM 2019
284 Morten Bak Hansen Sølv 200 IM 2010
288 Lasse Pittioni Sølv 200 IM 2011
291 Karsten Olsen Bronze 200 IM 2017
292 Julie Kepp Jensen Sølv 200 IM 2012
293 Silja Brage Bronze 400 IM 2018
294 Julius Svarrer Bronze 400 IM 2019
296 Lasse Pittioni Sølv 400 IM 2011
297 Julius Svarrer Bronze 400 IM 2019
301 Andreas Mårtensson Bronze 400 IM 2011
302 Silja Brage Bronze 400 IM 2019
303 A6 Drenge Guld 4 x 100 Fri 2011
304 A6 Piger Bronze 4 x 100 Fri 2012
306 A6 Piger Bronze 4 x 100 Fri 2013
308 A6 Piger Bronze 4 x 100 Fri 2014
314 A6 Piger Bronze 4 x 200 Fri 2018
318 A6 Drenge Sølv 4 x 50 Fri 2010
328 A6 Piger Sølv 4 x 100 HM 2013
331 A6 Drenge Sølv 4 x 100 HM 2019
335 A6 Piger Bronze 4 x 200 IM 2015
Danske Ungsenior Mesterskaber - Langbane
# Navn Medalje Løbsorter faldende År
103 Lærke Toft Ruby Bronze 1.500 Fri 2017
107 Anna Aavang Brendstrup Bronze 1.500 Fri 2019
238 Cecilie Wiuff Guld 50 Fly 2018
240 Andrea Paaske Bronze 50 Fly 2019
Danske Senior Mesterskaber - Open Water
# Navn Medalje Løbsorter faldende År
336 Lærke Toft Ruby Guld 5.000 m 2020
340 Lærke Toft Ruby Bronze 5.000 m 2014
341 Lærke Toft Ruby Guld 5.000 m 2015
342 Lærke Toft Ruby Sølv 5.000 m 2017
343 Lærke Toft Ruby Guld 5.000 m 2018
344 Lærke Toft Ruby Bronze 10.000 m 2014
345 Lærke Toft Ruby Guld 10.000 m 2015
351 A6 Mix Guld 4 x 1.000m 2018
Danske Junior Mesterskaber - Open Water
# Navn Medalje Løbsorter faldende År
337 Lærke Toft Ruby Sølv 5.000 m 2017
338 Frederik Bojesen Bronze 5.000 m 2018
339 Lærke Toft Ruby Guld 5.000 m 2018
346 Frederik Bojesen Bronze 7.500 m 2017
347 Lærke Toft Ruby Guld 7.500 m 2017
348 Frederik Bojesen Guld 7.500 m 2018
349 Lærke Toft Ruby Guld 7.500 m 2018
350 Anna Aavang Brendstrup Sølv 7.500 m 2018