Hall of Fame

Rekorder

Svømmer Rekord Løb Bassin Tid Dato Status
Julie Kepp Jensen Nordisk rekord 50 Ryg Kortbane 26.08 14 dec 2020 Stående
Julie Kepp Jensen Dansk rekord 50 Ryg Kortbane 0:26,08 14 dec 2020 Stående
Julie Kepp Jensen Nordisk Senior Rekord 50 Ryg Kortbane 26.31 7 dec 2019 Stående
Julie Kepp Jensen Dansk Senior Rekord 50 Ryg Kortbane 26.31 7 dec 2019 Stående
Julie Kepp Jensen Dansk Junior Rekord 50 Fri Langbane 25.19 28 aug 2017 Stående
Julie Kepp Jensen Dansk Junior Rekord 50 Fly Langbane 26.92 2 apr 2017 Stående
Julie Kepp Jensen Dansk Junior Rekord 50 Fri Kortbane 24.76 11 dec 2016 Stående
Morten Bak Hansen Dansk Junior Rekord 100 Ryg Kortbane 53.51 29 nov 2012 Stående
A6 Drenge Dansk Junior Rekord 4 x 100 HM Langbane 3.51.80 15 jul 2012 Stående
A6 Drenge Dansk Junior Rekord 4 x 50 HM Kortbane 1.41.83 30 nov 2012 Overgået
Morten Bak Hansen Dansk Junior Rekord 50 Ryg Kortbane 24.87 30 nov 2012 Overgået
Morten Bak Hansen Dansk Junior Rekord 50 Fri Kortbane 22.66 22 nov 2012 Overgået
A6 Piger Dansk Junior Rekord 4 x 50 HM Kortbane 2.00.08 9 dec 2006 Overgået

Internationale Kvalifikationer

# Navn Mesterskab Årsorter faldende
1 Sofie Seheim Nordiske Junior Mesterskaber 2005
2 Kristina Thomsen Nordiske Junior Mesterskaber 2006
3 Kristina Thomsen Europæiske Junior Mesterskaber 2007
4 Kristina Thomsen Europæiske Kortbane Mesterskaber 2007
5 Kristina Thomsen Europæiske Kortbane Mesterskaber 2008
6 Kristina Thomsen Europæiske Langbane Mesterskaber 2008
7 Morten Bak Hansen Nordiske Årgangs Mesterskaber 2011
8 Morten Bak Hansen European Youth Olympic Festival 2011
9 Tobias Gjerløff European Youth Olympic Festival 2011
10 Isabel Mass Nordiske Årgangs Mesterskaber 2012
11 Karen Gjerløff Nordiske Årgangs Mesterskaber 2012
12 Morten Bak Hansen Europæiske Junior Mesterskaber 2012
13 Morten Bak Hansen Europæiske Kortbane Mesterskaber 2012
14 Julie Kepp Jensen Nordiske Årgangs Mesterskaber 2013
15 Morten Bak Hansen Europæiske Junior Mesterskaber 2013
16 Lasse Pittioni Europæiske Junior Mesterskaber 2013
17 Andreas Mårtensson Nordiske Årgangs Mesterskaber 2013
18 Julie Kepp Jensen Nordiske Årgangs Mesterskaber 2014
19 Lærke Toft Ruby Nordiske Senior Mesterskaber - Open Water 2014
20 Julie Kepp Jensen Nordiske Junior Mesterskaber 2014
21 Julie Kepp Jensen Europæiske Junior Mesterskaber 2015
22 Lærke Toft Ruby Nordiske Senior Mesterskaber - Open Water 2015
23 Julie Kepp Jensen Nordiske Junior Mesterskaber 2015
24 Julie Kepp Jensen Europæiske Kortbane Mesterskaber 2015
25 Katja Korbo Petersson Nordiske Årgangs Mesterskaber 2015
26 Julie Kepp Jensen Verdensmesterskaberne på kortbane 2016
27 Julie Kepp Jensen Olympiske Lege 2016
28 Lærke Toft Ruby Nordiske Senior Mesterskaber - Open Water 2016
29 Lærke Toft Ruby Europæiske Junior Mesterskaber - Open Water 2016
30 Lærke Toft Ruby Europæiske Junior Mesterskaber 2016
31 Julie Kepp Jensen Europæiske Langbane Mesterskaber 2016
32 Julie Kepp Jensen Europæiske Junior Mesterskaber 2016
33 Julie Kepp Jensen Europæiske Junior Mesterskaber 2017
34 Lærke Toft Ruby Nordiske Senior Mesterskaber - Open Water 2017
35 Lærke Toft Ruby Europæiske Junior Mesterskaber - Open Water 2017
36 Julie Kepp Jensen Europæiske Kortbane Mesterskaber 2017
37 Julie Kepp Jensen Verdens Junior Mesterskaber 2017
38 Julie Kepp Jensen Europæiske Langbane Mesterskaber 2018
39 Julie Kepp Jensen Nordiske Senior Mesterskaber 2018
40 Lærke Toft Ruby Europæiske Junior Mesterskaber - Open Water 2018
41 Mathilda Hyldal Jung Nordiske Junior Mesterskaber 2018
42 Frederik Bojesen Europæiske Junior Mesterskaber - Open Water 2018
43 Julie Kepp Jensen Verdensmesterskaber på langbane 2019
44 Mathilda Hyldal Jung Nordiske Junior Mesterskaber 2019
45 Julie Kepp Jensen Europæiske Kortbane Mesterskaber 2019
46 Frederik Bojesen Europæiske Junior Mesterskaber - Open Water 2019
47 Anna Aavang Brendstrup Europæiske Junior Mesterskaber - Open Water 2019
48 Frederik Bojesen Europæiske Junior Mesterskaber 2020
49 Mathilda Hyldal Jung Europæiske Junior Mesterskaber 2020

Internationale Medaljer

Nordiske Junior Mesterskaber
# Navn Medalje Løb Årsorter faldende
1 Sofie Seheim Sølv 4 x 100 HM 2005
2 Sofie Seheim Sølv 50 Bryst 2005
3 Kristina Thomsen Sølv 4 x 100 Fri 2006
4 Kristina Thomsen Sølv 50 Ryg 2006
5 Kristina Thomsen Sølv 4 x 100 HM 2006
8 Morten Bak Hansen Guld 4 x 100 Fri 2011
9 Morten Bak Hansen Guld 100 Ryg 2011
10 Morten Bak Hansen Sølv 4 x 100 HM 2011
11 Morten Bak Hansen Sølv 4 x 200 Fri 2011
21 Julie Kepp Jensen Sølv 4 x 100 HM 2014
29 Julie Kepp Jensen Guld 100 Ryg 2014
31 Julie Kepp Jensen Sølv 4 x 100 Fri 2014
33 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2014
35 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 200 Fri 2014
38 Julie Kepp Jensen Guld 100 Ryg 2015
40 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 100 Fri 2015
41 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 100 HM 2015
61 Mathilda Hyldal Jung Bronze 200 Bryst 2018
69 Mathilda Hyldal Jung Guld 100 Bryst 2019
70 Mathilda Hyldal Jung Sølv 200 Bryst 2019
71 Mathilda Hyldal Jung Guld 4 x 100 HM 2019
European Youth Olympic Festival
# Navn Medalje Løb Årsorter faldende
6 Tobias Gjerløff Bronze 100 Fly 2011
7 Morten Bak Hansen Bronze 200 Ryg 2011
Nordiske Årgangs Mesterskaber
# Navn Medalje Løb Årsorter faldende
12 Isabel Mass Sølv 100 Ryg 2012
13 Karen Gjerløff Bronze 50 Fri 2012
14 Karen Gjerløff Sølv 4 x 100 Fri 2012
15 Karen Gjerløff Sølv 4 x 100 HM 2012
16 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2013
17 Julie Kepp Jensen Guld 100 Ryg 2013
18 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 100 Fri 2013
19 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 100 HM 2013
20 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2013
24 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2014
25 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2014
26 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2014
27 Julie Kepp Jensen Guld 100 Ryg 2014
28 Julie Kepp Jensen Guld 200 Ryg 2014
30 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 100 Fri 2014
32 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 200 Fri 2014
34 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 100 HM 2014
36 Katja Korbo Petersson Sølv 200 Ryg 2015
Nordiske Senior Mesterskaber
# Navn Medalje Løb Årsorter faldende
22 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2014
23 Julie Kepp Jensen Guld 8 x 50 Fri Mix 2014
42 Julie Kepp Jensen Bronze 50 Ryg 2015
43 Julie Kepp Jensen Guld 8 x 50 Fri Mix 2015
62 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2018
63 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2018
64 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2018
65 Julie Kepp Jensen Sølv 100 Ryg 2018
66 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 100 Fri 2018
67 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 100 HM 2018
68 Julie Kepp Jensen Sølv 4 x 200 Fri 2018
Nordiske Junior Mesterskaber - Open Water
# Navn Medalje Løb Årsorter faldende
37 Lærke Toft Ruby Sølv 10.000 m 2015
39 Lærke Toft Ruby Guld 5.000 m 2015
47 Lærke Toft Ruby Sølv 10.000 m 2016
48 Lærke Toft Ruby Guld 5.000 m 2016
53 Frederik Bojesen Bronze 7.500 m 2017
54 Lærke Toft Ruby Guld 5.000 m 2017
55 Lærke Toft Ruby Guld 7.500 m 2017
Europæiske Junior Mesterskaber
# Navn Medalje Løb Årsorter faldende
44 Julie Kepp Jensen Bronze 50 Fri 2015
45 Julie Kepp Jensen Bronze 50 Fly 2015
49 Julie Kepp Jensen Sølv 50 Fri 2016
50 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 100 Fri 2016
56 Julie Kepp Jensen Sølv 50 Fri 2017
Nordiske Senior Mesterskaber - Open Water
# Navn Medalje Løb Årsorter faldende
46 Lærke Toft Ruby Sølv 5.000 m 2015
51 Lærke Toft Ruby Bronze 10.000 m 2016
52 Lærke Toft Ruby Sølv 5.000 m 2016
59 Lærke Toft Ruby Guld 5.000 m 2017
Europæiske Kortbane Mesterskaber
# Navn Medalje Løb Årsorter faldende
57 Julie Kepp Jensen Bronze 4 x 50 Fri 2017
58 Julie Kepp Jensen Sølv 4 x 50 HM 2017
72 Julie Kepp Jensen Bronze 4 x 50 Fri 2019
Europæiske Langbane Mesterskaber
# Navn Medalje Løb Årsorter faldende
60 Julie Kepp Jensen Bronze 4 x 100 Fri 2018

Nationale Medaljer

Danske Årgangs Mesterskaber - Kortbane
# Navn Medalje Løb Årsorter faldende
1 Mia Bech Bronze 100 Ryg 2002
2 Mia Bech Sølv 200 Ryg 2003
3 Sara Birch Søgaard Bronze 400 IM 2003
4 Lizette Eistrup Jensen Sølv 50 Fri 2003
5 Sara Birch Søgaard Bronze 200 Fly 2003
6 Lizette Eistrup Jensen Bronze 100 Fri 2003
7 Lizette Eistrup Jensen Bronze 200 IM 2003
8 Sofie Seheim Bronze 100 Bryst 2004
9 Kristina Thomsen Sølv 50 Fri 2005
25 Frederikke Matthiassen Sølv 50 Fri 2007
33 Morten Bak Hansen Sølv 200 Fri 2008
34 Morten Bak Hansen Sølv 100 Fri 2008
35 Louise Søndergaard Bronze 100 Fly 2008
36 Frederikke Matthiassen Bronze 50 Fri 2008
38 Morten Bak Hansen Sølv 400 Fri 2008
40 Tobias Gjerløff Sølv 100 Fly 2008
41 A6 Drenge Guld 4 x 100 HM 2009
42 A6 Drenge Guld 4 x 50 Fri 2009
43 A6 Drenge Guld 4 x 50 HM 2009
44 Tobias Gjerløff Guld 100 Fly 2009
45 A6 Drenge Guld 4 x 100 Fri 2009
46 Frederikke Matthiassen Guld 100 Fri 2009
47 Isabel Mass Guld 200 IM 2009
48 Isabel Mass Sølv 100 IM 2009
49 Louise Søndergaard Sølv 100 Fly 2009
50 Morten Bak Hansen Sølv 200 Fri 2009
52 Morten Bak Hansen Sølv 400 Fri 2009
54 Frederikke Matthiassen Sølv 50 Fri 2009
58 Julie Kepp Jensen Sølv 100 Ryg 2010
63 Julie Kepp Jensen Bronze 100 Fri 2010
65 Julie Kepp Jensen Bronze 200 Ryg 2010
67 Julie Kepp Jensen Bronze 100 IM 2010
69 Andreas Mårtensson Bronze 400 Fri 2010
71 Andreas Mårtensson Bronze 200 Fri 2010
75 A6 Piger Sølv 4 x 50 HM 2010
79 Julie Kepp Jensen Sølv 50 Fri 2010
95 A6 Drenge Bronze 4 x 100 HM 2011
99 A6 Drenge Sølv 4 x 200 Fri 2011
100 Isabel Mass Sølv 100 Ryg 2011
103 A6 Drenge Guld 4 x 100 Fri 2011
104 Tobias Gjerløff Sølv 100 Fly 2011
107 Tobias Gjerløff Sølv 200 Fly 2011
110 Isabel Mass Bronze 100 Fly 2011
114 Morten Bak Hansen Bronze 50 Fri 2011
137 Isabel Mass Sølv 100 Ryg 2012
141 Isabel Mass Bronze 100 Fly 2012
145 Andreas Mårtensson Bronze 400 Fri 2012
159 Julie Kepp Jensen Guld 200 Ryg 2013
161 Julie Kepp Jensen Guld 100 Ryg 2013
163 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2013
166 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2013
169 Andreas Mårtensson Sølv 400 Fri 2013
172 Julie Kepp Jensen Sølv 200 IM 2013
174 Sebastian Langhorn Bronze 200 Fly 2013
185 Andreas Mårtensson Guld 1.500 Fri 2013
188 Julie Kepp Jensen Guld 100 Ryg 2014
189 Julie Kepp Jensen Guld 200 Ryg 2014
190 Julie Kepp Jensen Sølv 200 Fri 2014
192 Julie Kepp Jensen Guld 200 IM 2014
214 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2014
217 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2014
248 Lærke Schelde-Mollerup Sølv 100 Fri 2017
250 Lærke Schelde-Mollerup Bronze 200 Fri 2017
253 Liva Buchholt Johansen Bronze 50 Bryst 2017
258 Anders Kousgard Kortegaard Bronze 200 Bryst 2018
261 Anders Kousgard Kortegaard Guld 50 Bryst 2018
263 Anders Kousgard Kortegaard Guld 100 Bryst 2018
295 Mathilda Hyldal Jung Bronze 200 Bryst 2018
305 Julius Svarrer Guld 400 Fri 2019
308 Julius Svarrer Guld 200 Fri 2019
311 Julius Svarrer Guld 400 IM 2019
314 Julius Svarrer Guld 200 Fly 2019
318 Julius Svarrer Sølv 100 Fly 2019
322 Anders Kousgard Kortegaard Sølv 100 Bryst 2019
324 Anders Kousgard Kortegaard Bronze 50 Bryst 2019
326 Ida Skov Kragh Sølv 50 Bryst 2019
328 Ida Skov Kragh Bronze 100 Bryst 2019
331 Ida Skov Kragh Bronze 200 Bryst 2019
337 Ida Skov Kragh Guld 50 Bryst 2020
338 Ida Skov Kragh Sølv 400 Fri 2020
339 Julius Svarrer Sølv 400 Fri 2020
340 A6 piger Bronze 4 x 200 IM 2020
342 Naya Høi Greve Bronze 200 Bryst 2020
343 Ida Skov Kragh Bronze 50 Ryg 2020
349 Ida Skov Kragh Guld 100 Bryst 2020
350 Ida Skov Kragh Guld 100 IM 2020
351 Ida Skov Kragh Guld 200 IM 2020
Danske Junior Mesterskaber - Kortbane
# Navn Medalje Løb Årsorter faldende
10 Sofie Seheim Guld 50 Bryst 2005
11 Sofie Seheim Sølv 100 Bryst 2005
13 Kristina Thomsen Guld 50 Ryg 2006
14 Sofie Seheim Guld 50 Bryst 2006
15 Kristina Thomsen Sølv 100 Ryg 2006
17 Sofie Seheim Sølv 100 Bryst 2006
19 Kristina Thomsen Bronze 200 Ryg 2006
23 Kristina Thomsen Guld 100 Fri 2007
24 Kristina Thomsen Guld 50 Fri 2007
26 Kristina Thomsen Sølv 100 Ryg 2007
27 Kristina Thomsen Sølv 100 IM 2007
28 Kristina Thomsen Bronze 100 Fly 2007
29 Sofie Seheim Bronze 50 Bryst 2007
56 Morten Bak Hansen Sølv 100 Ryg 2010
61 Morten Bak Hansen Sølv 50 Ryg 2010
92 Tobias Gjerløff Guld 200 Fly 2011
94 Morten Bak Hansen Guld 100 Ryg 2011
98 Morten Bak Hansen Guld 50 Fri 2011
102 Morten Bak Hansen Guld 50 Ryg 2011
106 Lasse Pittioni Sølv 50 Bryst 2011
109 Morten Bak Hansen Sølv 100 Fri 2011
113 Tobias Gjerløff Bronze 50 Fly 2011
116 Tobias Gjerløff Bronze 100 Fly 2011
118 Lasse Pittioni Sølv 100 Bryst 2012
121 Morten Bak Hansen Sølv 100 Fri 2012
125 Lasse Pittioni Bronze 200 Bryst 2012
128 Morten Bak Hansen Bronze 200 Fri 2012
131 Julie Kepp Jensen Bronze 50 Ryg 2012
133 Isabel Mass Bronze 100 Ryg 2012
134 Isabel Mass Bronze 200 Ryg 2012
135 Morten Bak Hansen Guld 200 Ryg 2012
136 Morten Bak Hansen Bronze 50 Fly 2012
138 Morten Bak Hansen Guld 100 Ryg 2012
142 Morten Bak Hansen Guld 50 Ryg 2012
146 Morten Bak Hansen Guld 200 Fly 2012
148 Lasse Pittioni Sølv 50 Bryst 2012
150 Morten Bak Hansen Sølv 50 Fri 2012
152 Tobias Gjerløff Sølv 200 Fly 2012
154 Tobias Gjerløff Sølv 50 Fly 2012
156 Morten Bak Hansen Sølv 200 IM 2012
158 Julie Kepp Jensen Bronze 100 Fri 2013
160 Julie Kepp Jensen Sølv 100 IM 2013
162 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2013
165 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2013
184 Julie Kepp Jensen Guld 100 Ryg 2013
194 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2014
195 Julie Kepp Jensen Guld 100 Ryg 2014
199 A6 Piger Sølv 4 x 100 Fri 2014
202 Andreas Mårtensson Bronze 800 Fri 2014
203 Julie Kepp Jensen Guld 200 Ryg 2014
204 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fly 2014
205 A6 Piger Sølv 4 x 50 HM 2014
207 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2014
209 A6 Piger Guld 4 x 100 HM 2014
211 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2014
223 Lærke Toft Ruby Sølv 50 Fri 2015
224 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2016
225 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2016
226 Julie Kepp Jensen Sølv 50 Fly 2016
227 Julie Kepp Jensen Sølv 100 Ryg 2016
233 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2016
269 Frederik Bojesen Bronze 400 Fri 2018
272 Frederik Bojesen Sølv 1.500 Fri 2018
316 Mathilda Hyldal Jung Bronze 100 Bryst 2019
320 Frederik Bojesen Sølv 800 Fri 2019
323 Frederik Bojesen Sølv 1.500 Fri 2019
325 Frederik Bojesen Bronze 400 Fri 2019
Danske Senior Mesterskaber - Kortbane
# Navn Medalje Løb Årsorter faldende
12 Kristina Thomsen Sølv 50 Ryg 2006
21 Kristina Thomsen Bronze 100 IM 2007
22 Kristina Thomsen Bronze 50 Ryg 2007
32 Kristina Thomsen Sølv 100 Ryg 2007
37 Kristina Thomsen Bronze 50 Ryg 2008
39 Kristina Thomsen Bronze 100 Ryg 2008
51 Kristina Thomsen Guld 50 Ryg 2009
53 Kristina Thomsen Sølv 100 Ryg 2009
97 Morten Bak Hansen Sølv 100 Ryg 2011
139 Morten Bak Hansen Bronze 100 Fri 2012
143 Morten Bak Hansen Bronze 100 Ryg 2012
164 Morten Bak Hansen Bronze 50 Ryg 2013
168 Morten Bak Hansen Bronze 100 Fri 2013
171 Morten Bak Hansen Bronze 50 Fly 2013
198 Julie Kepp Jensen Bronze 50 Fri 2014
201 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2014
240 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2017
241 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2017
245 Julie Kepp Jensen Sølv 100 Fri 2017
285 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2018
289 A6 Damer Sølv 4 x 50 Fri 2018
291 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2018
293 Julie Kepp Jensen Guld 100 IM 2018
296 A6 Damer Bronze 4 x 100 HM 2018
299 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2019
301 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2019
303 Julie Kepp Jensen Guld 100 IM 2019
306 Kaya Fjeldsted Kristensen Bronze 400 IM 2019
309 A6 Damer Sølv 4 x 100 HM 2019
312 A6 Damer Sølv 4 x 50 Fri 2019
315 A6 Damer Bronze 4 x 200 Fri 2019
319 A6 Damer Guld 4 x 100 Fri 2019
344 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2020
346 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2020
347 Julie Kepp Jensen Sølv 50 Fly 2020
348 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2020
Danske Junior Mesterskaber - Langbane
# Navn Medalje Løb Årsorter faldende
16 Sofie Seheim Sølv 50 Bryst 2006
18 Sofie Seheim Sølv 100 Bryst 2006
20 Kristina Thomsen Bronze 50 Ryg 2006
30 Kristina Thomsen Bronze 100 Ryg 2007
31 Kristina Thomsen Bronze 50 Ryg 2007
87 Julie Lunau Guld 400 Fri 2011
89 Julie Lunau Bronze 1.500 Fri 2011
91 Julie Lunau Bronze 800 Fri 2011
119 Morten Bak Hansen Sølv 50 Ryg 2012
120 A6 Drenge Sølv 4 x 200 Fri 2012
122 Morten Bak Hansen Sølv 100 Fri 2012
123 Lasse Pittioni Sølv 50 Bryst 2012
124 A6 Drenge Sølv 4 x 100 Fri 2012
126 Tobias Gjerløff Sølv 100 Fly 2012
127 A6 Drenge Guld 4 x 100 HM 2012
130 Lasse Pittioni Bronze 200 IM 2012
132 Tobias Gjerløff Bronze 50 Fly 2012
157 Lasse Pittioni Sølv 100 Bryst 2012
176 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2013
177 Lasse Pittioni Guld 100 Bryst 2013
179 Lasse Pittioni Guld 50 Bryst 2013
181 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2013
183 Morten Bak Hansen Guld 50 Ryg 2013
186 Malene Bang Bronze 100 Bryst 2014
212 Lærke Toft Ruby Sølv 1.500 Fri 2014
215 Malene Bang Bronze 50 Bryst 2014
218 A6 Piger Bronze 4 x 100 Fri 2015
219 A6 Piger Sølv 4 x 100 HM 2015
228 Lærke Toft Ruby Bronze 50 Fri 2016
229 A6 Piger Bronze 4 x 100 Fri 2016
Danske Årgangs Mesterskaber - Langbane
# Navn Medalje Løb Årsorter faldende
55 Morten Bak Hansen Guld 200 Ryg 2010
59 Tobias Gjerløff Sølv 100 Fly 2010
60 A6 Drenge Sølv 4 x 50 Fri 2010
64 Morten Bak Hansen Sølv 200 Fly 2010
66 Morten Bak Hansen Sølv 200 IM 2010
68 Morten Bak Hansen Sølv 200 Fri 2010
70 Morten Bak Hansen Sølv 100 Fri 2010
72 Morten Bak Hansen Sølv 100 Ryg 2010
73 Tobias Gjerløff Bronze 200 Fri 2010
74 Tobias Gjerløff Bronze 400 Fri 2010
76 Tobias Gjerløff Bronze 800 Fri 2010
77 Tobias Gjerløff Bronze 100 Fri 2010
80 Morten Bak Hansen Guld 200 Fri 2011
81 Julie Kepp Jensen Guld 100 Ryg 2011
82 A6 Drenge Guld 4 x 100 Fri 2011
83 Morten Bak Hansen Guld 100 Ryg 2011
84 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2011
85 Lasse Pittioni Sølv 400 IM 2011
86 Julie Kepp Jensen Sølv 100 Fri 2011
88 Tobias Gjerløff Sølv 100 Fly 2011
90 Lasse Pittioni Sølv 200 IM 2011
93 Julie Kepp Jensen Sølv 200 Ryg 2011
96 Karen Gjerløff Sølv 100 Fri 2011
101 Isabel Mass Sølv 100 Ryg 2011
105 Andreas Mårtensson Bronze 400 IM 2011
108 Isabel Mass Bronze 200 Ryg 2011
111 Lasse Pittioni Bronze 100 Bryst 2011
112 Lasse Pittioni Bronze 200 Bryst 2011
115 Karen Gjerløff Bronze 100 Fly 2011
117 Tobias Gjerløff Guld 200 Fly 2011
129 A6 Piger Bronze 4 x 100 Fri 2012
140 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2012
144 Julie Kepp Jensen Guld 200 Ryg 2012
147 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2012
149 Julie Kepp Jensen Guld 100 Ryg 2012
151 Isabel Mass Guld 100 Ryg 2012
153 Isabel Mass Sølv 200 Ryg 2012
155 Julie Kepp Jensen Sølv 200 IM 2012
167 A6 Piger Bronze 4 x 100 Fri 2013
170 A6 Piger Sølv 4 x 100 HM 2013
173 Andreas Mårtensson Bronze 200 Fri 2013
175 Malene Bang Bronze 200 Bryst 2013
187 Julie Kepp Jensen Guld 200 Ryg 2014
197 A6 Piger Bronze 4 x 100 Fri 2014
206 Luna Emilie Olsen Bronze 400 Fri 2014
208 Liva Buchholt Johansen Sølv 100 Bryst 2014
210 Pernille Elm Jensen Bronze 100 Bryst 2014
213 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2014
216 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2014
220 A6 Piger Bronze 4 x 200 IM 2015
230 Lærke Schelde-Mollerup Sølv 200 Fri 2016
231 Lærke Schelde-Mollerup Bronze 100 Fri 2016
244 Anders Kousgard Kortegaard Bronze 50 Bryst 2017
246 Anders Kousgard Kortegaard Bronze 100 Bryst 2017
247 Frederik Bojesen Sølv 400 Fri 2017
249 Karsten Olsen Bronze 200 Fri 2017
252 Karsten Olsen Bronze 200 IM 2017
255 Karsten Olsen Sølv 100 Fly 2017
257 Mathilda Hyldal Jung Guld 200 Bryst 2018
259 A6 Piger Bronze 4 x 200 Fri 2018
260 Mathilda Hyldal Jung Sølv 100 Bryst 2018
262 Maya Hauerberg Terp Guld 400 Fri 2018
265 Maya Hauerberg Terp Bronze 100 Fri 2018
268 Maya Hauerberg Terp Bronze 200 Fri 2018
271 Julius Svarrer Guld 200 Fri 2018
274 Julius Svarrer Bronze 50 Fly 2018
275 Julius Svarrer Bronze 100 Fri 2018
277 Julius Svarrer Bronze 100 Ryg 2018
279 Ida Skov Kragh Sølv 200 Fri 2018
281 Ida Skov Kragh Sølv 50 Ryg 2018
286 Ida Skov Kragh Sølv 50 Fri 2018
290 Ida Skov Kragh Bronze 100 Fri 2018
292 Anders Kousgard Kortegaard Bronze 100 Bryst 2018
294 Anders Kousgard Kortegaard Bronze 200 Bryst 2018
297 Silja Brage Bronze 400 IM 2018
298 Julius Svarrer Bronze 100 Fly 2019
300 Julius Svarrer Bronze 400 IM 2019
302 Julius Svarrer Bronze 400 IM 2019
304 Anders Kousgard Kortegaard Sølv 100 Bryst 2019
307 Karsten Olsen Bronze 100 Ryg 2019
310 Karsten Olsen Sølv 200 Ryg 2019
313 A6 Drenge Sølv 4 x 100 HM 2019
327 Silja Brage Sølv 800 Fri 2019
329 Ida Skov Kragh Guld 100 Bryst 2019
332 Silja Brage Bronze 400 IM 2019
334 Ida Skov Kragh Sølv 200 Bryst 2019
335 Ida Skov Kragh Bronze 200 IM 2019
336 Julius Svarrer Guld 200 Fri 2019
Danske Senior Mesterskaber - Langbane
# Navn Medalje Løb Årsorter faldende
57 Kristina Thomsen Sølv 50 Fly 2010
62 Kristina Thomsen Bronze 100 Ryg 2010
78 Kristina Thomsen Sølv 50 Ryg 2010
178 Morten Bak Hansen Bronze 50 Ryg 2013
180 Julie Kepp Jensen Bronze 50 Fri 2013
182 Morten Bak Hansen Bronze 100 Fri 2013
191 Julie Kepp Jensen Sølv 50 Fri 2014
193 Julie Kepp Jensen Bronze 50 Fly 2014
236 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2017
Danske Senior Mesterskaber - Open Water
# Navn Medalje Løb Årsorter faldende
196 Lærke Toft Ruby Bronze 10.000 m 2014
200 Lærke Toft Ruby Bronze 5.000 m 2014
221 Lærke Toft Ruby Guld 10.000 m 2015
222 Lærke Toft Ruby Guld 5.000 m 2015
242 Lærke Toft Ruby Sølv 5.000 m 2017
282 Lærke Toft Ruby Guld 5.000 m 2018
287 A6 Mix Guld 4 x 1.000m 2018
341 Lærke Toft Ruby Guld 5.000 m 2020
Danske Ungsenior Mesterskaber - Kortbane
# Navn Medalje Løb Årsorter faldende
232 Lærke Toft Ruby Bronze 1.500 Fri 2016
234 Julie Kepp Jensen Sølv 100 Fri 2017
235 Julie Kepp Jensen Bronze 200 Fri 2017
251 Lærke Toft Ruby Bronze 1.500 Fri 2017
254 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2017
256 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2017
264 Cecilie Wiuff Bronze 100 Fly 2018
266 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2018
267 Anna Aavang Brendstrup Sølv 1.500 Fri 2018
270 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2018
273 Julie Kepp Jensen Guld 100 IM 2018
317 Kaya Fjeldsted Kristensen Bronze 200 IM 2019
321 Kaya Fjeldsted Kristensen Sølv 400 IM 2019
345 Julius Svarrer Sølv 200 Fly 2020
Danske Junior Mesterskaber - Open Water
# Navn Medalje Løb Årsorter faldende
237 Lærke Toft Ruby Sølv 5.000 m 2017
238 Frederik Bojesen Bronze 7.500 m 2017
239 Lærke Toft Ruby Guld 7.500 m 2017
276 Frederik Bojesen Bronze 5.000 m 2018
278 Lærke Toft Ruby Guld 5.000 m 2018
280 Frederik Bojesen Guld 7.500 m 2018
283 Lærke Toft Ruby Guld 7.500 m 2018
288 Anna Aavang Brendstrup Sølv 7.500 m 2018
Danske Ungsenior Mesterskaber - Langbane
# Navn Medalje Løb Årsorter faldende
243 Lærke Toft Ruby Bronze 1.500 Fri 2017
284 Cecilie Wiuff Guld 50 Fly 2018
330 Andrea Paaske Bronze 50 Fly 2019
333 Anna Aavang Brendstrup Bronze 1.500 Fri 2019