FINA Rangliste

Hvis du er i tvivl om hvad FINA point er for en størrelse, eller hvis du har lyst til selv at udregne FINA point - så klik her.

#NavnFINALøbBassinTidDatoStævne
1Julie Kepp Jensen91750 RygKortbane00:26.422017-12-13EM Kortbane 2017
2Cecilie Wiuff754100 FlyLangbane01:00.952018-08-04Swim England Summer Meet 2018
3Frederik Bojesen7301.500 FriKortbane15:41.822018-11-10DMJ Kortbane
4Anna Aavang Brendstrup721400 FriKortbane04:21.532018-09-29Thisted Cup 2018
5Andrea Paaske718100 FriKortbane00:56.852018-11-04DM kortbane
6Lærke Toft Ruby710200 FriKortbane02:04.152018-11-02DM kortbane
7Mathilda Hyldal Jung674100 BrystKortbane01:11.122018-10-06Øst Junior/Senior Kortbane
8Lærke Schelde-Mollerup669400 FriKortbane04:28.192018-11-08DMJ Kortbane
9Katja Korbo Petersson65350 FriLangbane00:27.352017-03-04Øst Junior/Senior Langbane
10Ingrid Bo Andersen648100 FlyKortbane01:03.122018-11-01DM kortbane
11Pernille Elm Jensen640100 BrystKortbane01:12.362018-11-08DMJ Kortbane
12Alberte Kjærsgaard632200 BrystLangbane02:42.142018-07-06DM Junior (L)
-Isabel Mass632100 BrystKortbane01:12.672018-11-01DM kortbane
14Luna Emilie Olsen59150 FriKortbane00:27.692017-11-03DM Junior (K)
15Ida Skov Kragh57350 FriLangbane00:28.572018-07-02DM Årgang Langbane
16Silja Brage551400 IMLangbane05:24.892018-07-02DM Årgang Langbane
17Julius Svarrer548800 FriKortbane09:01.922018-09-28Thisted Cup 2018
18Nicolai Therkelsen547800 FriKortbane09:02.042018-09-28Thisted Cup 2018
19Freja Møller542200 BrystKortbane02:45.102018-11-10DMJ Kortbane
20Nicolai Wiuff529400 FriLangbane04:32.152018-05-04Farum Cup 2018
21Anders K. Kortegaard517100 BrystKortbane01:09.312018-04-20Øst Årgang
22Christine Henriksen51250 BrystKortbane00:35.802018-11-11DMJ Kortbane
-Mille Frydendahl512100 BrystKortbane01:17.932018-10-27Regionalt årgangsmesterskab
24Mikkel Bjellekjær Jensen508100 FriLangbane00:58.812018-07-02DM Årgang Langbane
25Rasmus Skarby Madsen484200 RygLangbane02:22.532018-07-02DM Årgang Langbane
26Sif Bramm473100 FriKortbane01:05.362018-10-28Regionalt årgangsmesterskab
27Ronja K. S. Josephsen472100 BrystLangbane01:22.632018-06-02Copenhagen Swim Cup 2018
28Emil Witzner Hansen4251.500 FriLangbane19:18.102018-06-01Copenhagen Swim Cup 2018
29Victor Toftehøj411200 BrystKortbane02:41.952018-03-10Sydkystens Årgangs Cup
30Naya Høi Greve40550 FriKortbane00:31.422018-10-28Regionalt Børnestævne 2018
31Frederik Lund Hirsbak390100 FriKortbane01:01.522018-10-28Regionalt årgangsmesterskab
32Jasmin Kjærsgaard37850 FriKortbane00:32.132018-09-29Thisted Cup 2018
33Julie Merl Larsen371200 BrystKortbane03:07.302018-05-26Hansens Flødeis A6 Cup 2018
34Marco Stub Olssen370100 FriLangbane01:05.352018-06-03Copenhagen Swim Cup 2018
-Emil Schmidt370100 FriLangbane01:05.362018-04-13Nykredit Gentofte Open 2018
36Lærke Stenholt Røpke36650 FriKortbane00:32.482018-09-29Thisted Cup 2018
37Noah Tranum36550 FlyLangbane00:31.402018-07-01DM Årgang Langbane
38Lucca Frydendahl364100 FriKortbane01:11.312018-10-28Regionalt Børnestævne 2018
39Anna Dietrichsen35950 FriLangbane00:33.392018-07-02DM Årgang Langbane
40Emil Stenholt Røpke35350 FlyKortbane00:30.852018-10-06Nordsjællands Miniturnering
41Mads Holger From340200 FriKortbane02:22.422018-10-27Regionalt årgangsmesterskab
42K-Lee Hansen33350 FriKortbane00:33.522018-10-27Regionalt Børnestævne 2018
43Kattja Daniella Aggersbøl32050 FriKortbane00:33.982018-09-29Thisted Cup 2018
44Frederik Kepp Jensen30250 FriKortbane00:30.202018-10-06Nordsjællands Miniturnering
45Mira Capito28750 FriKortbane00:35.222018-10-27Regionalt Børnestævne 2018
46Anna Merl Larsen286100 FriLangbane01:19.042018-06-03Copenhagen Swim Cup 2018
47Liva Gydesen Nielsen27150 FriLangbane00:36.652018-06-01Copenhagen Swim Cup 2018
48Camille Hedvig Miolane25950 FriKortbane00:36.472018-09-22Værløse Cup 2018
49Viktoria Larsen24350 FriKortbane00:37.262018-10-06Nordsjællands Miniturnering
50Louise Olsen23750 FriKortbane00:37.562018-10-27Regionalt Børnestævne 2018
51Silje Rasmussen22350 FriKortbane00:38.342018-10-27Regionalt Børnestævne 2018
52Lina Thejlman21450 FriKortbane00:38.852018-10-27Regionalt Børnestævne 2018
53Harald Rasmus Svendsen20950 FriKortbane00:34.142018-05-11Holbæk Youth Festival 2018
54Jacob Uldall-Jessen20050 FriKortbane00:34.652018-10-27Regionalt Børnestævne 2018
55Jonas Tornow Rasmussen18050 BrystKortbane00:44.712018-10-27Regionalt Børnestævne 2018
56Sofie Lykke16450 BrystKortbane00:52.362018-10-27Regionalt Børnestævne 2018
57Gustav Midtgaard15150 FriKortbane00:38.042018-10-06Nordsjællands Miniturnering
58David Knudsen14950 FriKortbane00:38.202018-10-27Regionalt Børnestævne 2018
59Alexander Merl Larsen12250 FriKortbane00:40.872018-10-06Nordsjællands Miniturnering
60Signe Grynnerup11750 FriKortbane00:47.522018-10-06Nordsjællands Miniturnering
61Keanu Hansen11350 FriKortbane00:41.932018-10-06Nordsjællands Miniturnering
62Jens Nielsen106100 BrystKortbane01:57.622018-05-10Holbæk Youth Festival 2018
63Silas Hammer Toftkær9750 FriKortbane00:44.102018-10-06Nordsjællands Miniturnering
64William Schmidt8850 FriKortbane00:45.552018-04-21Nordsjællands Miniturnering
65Isaac Hammer Toftkær7450 FriKortbane00:48.182018-10-06Nordsjællands Miniturnering

Sidst opdateret:
FINA Kortbane: 2017 (opdateres i september måned hvert år)
FINA Langbane: 2017 (opdateres i januar måned hvert år)