Hall of Fame

Rekorder

Svømmer Rekord Løb Bassin Tid Dato Status
Julie Kepp Jensen Dansk Junior Rekord 50 Fri Langbane 25.19 28 aug 2017 Stående
Julie Kepp Jensen Dansk Junior Rekord 50 Fly Langbane 26.92 2 apr 2017 Stående
Julie Kepp Jensen Dansk Junior Rekord 50 Fri Kortbane 24.76 11 dec 2016 Stående
Morten Bak Hansen Dansk Junior Rekord 50 Ryg Kortbane 24.87 30 nov 2012 Stående
A6 Drenge Dansk Junior Rekord 4 x 50 HM Kortbane 1.41.83 30 nov 2012 Stående
Morten Bak Hansen Dansk Junior Rekord 100 Ryg Kortbane 53.51 29 nov 2012 Stående
A6 Drenge Dansk Junior Rekord 4 x 100 HM Langbane 3.51.80 15 jul 2012 Stående
Morten Bak Hansen Dansk Junior Rekord 50 Fri Kortbane 22.66 22 nov 2012 Overgået
A6 Piger Dansk Junior Rekord 4 x 50 HM Kortbane 2.00.08 9 dec 2006 Overgået

Internationale Kvalifikationer

# Navnsorter faldende Mesterskab År
1 Julie Kepp Jensen Europæiske Junior Mesterskaber 2017
2 Julie Kepp Jensen Europæiske Kortbane Mesterskaber 2015
3 Julie Kepp Jensen Nordiske Junior Mesterskaber 2015
4 Julie Kepp Jensen Nordiske Junior Mesterskaber 2014
5 Julie Kepp Jensen Europæiske Kortbane Mesterskaber 2017
6 Julie Kepp Jensen Europæiske Langbane Mesterskaber 2016
7 Julie Kepp Jensen Verdens Junior Mesterskaber 2017
8 Julie Kepp Jensen Europæiske Langbane Mesterskaber 2018
9 Julie Kepp Jensen Verdensmesterskaberne på kortbane 2016
10 Julie Kepp Jensen Europæiske Junior Mesterskaber 2016
11 Julie Kepp Jensen Verdensmesterskaber på langbane 2019
12 Julie Kepp Jensen Nordiske Årgangs Mesterskaber 2014
13 Julie Kepp Jensen Europæiske Junior Mesterskaber 2015
14 Julie Kepp Jensen Olympiske Lege 2016
15 Julie Kepp Jensen Nordiske Årgangs Mesterskaber 2013
16 Julie Kepp Jensen Nordiske Senior Mesterskaber 2018
17 Morten Bak Hansen Nordiske Årgangs Mesterskaber 2011
18 Morten Bak Hansen European Youth Olympic Festival 2011
19 Morten Bak Hansen Europæiske Kortbane Mesterskaber 2012
20 Morten Bak Hansen Europæiske Junior Mesterskaber 2013
21 Morten Bak Hansen Europæiske Junior Mesterskaber 2012
22 Andreas Mårtensson Nordiske Årgangs Mesterskaber 2013
23 Isabel Mass Nordiske Årgangs Mesterskaber 2012
24 Lærke Toft Ruby Nordiske Senior Mesterskaber - Open Water 2017
25 Lærke Toft Ruby Nordiske Senior Mesterskaber - Open Water 2014
26 Lærke Toft Ruby Europæiske Junior Mesterskaber - Open Water 2016
27 Lærke Toft Ruby Europæiske Junior Mesterskaber - Open Water 2017
28 Lærke Toft Ruby Europæiske Junior Mesterskaber - Open Water 2018
29 Lærke Toft Ruby Europæiske Junior Mesterskaber 2016
30 Lærke Toft Ruby Nordiske Senior Mesterskaber - Open Water 2016
31 Lærke Toft Ruby Nordiske Senior Mesterskaber - Open Water 2015
32 Karen Gjerløff Nordiske Årgangs Mesterskaber 2012
33 Tobias Gjerløff European Youth Olympic Festival 2011
34 Kristina Thomsen Europæiske Junior Mesterskaber 2007
35 Kristina Thomsen Europæiske Kortbane Mesterskaber 2008
36 Kristina Thomsen Europæiske Kortbane Mesterskaber 2007
37 Kristina Thomsen Nordiske Junior Mesterskaber 2006
38 Kristina Thomsen Europæiske Langbane Mesterskaber 2008
39 Sofie Seheim Nordiske Junior Mesterskaber 2005
40 Frederik Bojesen Europæiske Junior Mesterskaber - Open Water 2018
41 Frederik Bojesen Europæiske Junior Mesterskaber - Open Water 2019
42 Katja Korbo Petersson Nordiske Årgangs Mesterskaber 2015
43 Lasse Pittioni Europæiske Junior Mesterskaber 2013
44 Mathilda Hyldal Jung Nordiske Junior Mesterskaber 2018
45 Mathilda Hyldal Jung Nordiske Junior Mesterskaber 2019
46 Anna Aavang Brendstrup Europæiske Junior Mesterskaber - Open Water 2019

Internationale Medaljer

Nordiske Senior Mesterskaber
# Navnsorter faldende Medalje Løb År
1 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2018
2 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2018
3 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2018
4 Julie Kepp Jensen Sølv 100 Ryg 2018
7 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 100 Fri 2018
10 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 100 HM 2018
13 Julie Kepp Jensen Sølv 4 x 200 Fri 2018
31 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2014
34 Julie Kepp Jensen Guld 8 x 50 Fri Mix 2014
37 Julie Kepp Jensen Bronze 50 Ryg 2015
40 Julie Kepp Jensen Guld 8 x 50 Fri Mix 2015
Nordiske Årgangs Mesterskaber
# Navnsorter faldende Medalje Løb År
5 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2014
8 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2014
11 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2014
14 Julie Kepp Jensen Guld 100 Ryg 2014
16 Julie Kepp Jensen Guld 200 Ryg 2014
19 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 100 Fri 2014
22 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 200 Fri 2014
25 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2013
26 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 100 HM 2014
29 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2013
32 Julie Kepp Jensen Guld 100 Ryg 2013
35 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 100 Fri 2013
38 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 100 HM 2013
46 Isabel Mass Sølv 100 Ryg 2012
57 Karen Gjerløff Bronze 50 Fri 2012
58 Karen Gjerløff Sølv 4 x 100 Fri 2012
59 Karen Gjerløff Sølv 4 x 100 HM 2012
67 Katja Korbo Petersson Sølv 200 Ryg 2015
Europæiske Junior Mesterskaber
# Navnsorter faldende Medalje Løb År
6 Julie Kepp Jensen Bronze 50 Fri 2015
9 Julie Kepp Jensen Bronze 50 Fly 2015
12 Julie Kepp Jensen Sølv 50 Fri 2016
15 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 100 Fri 2016
18 Julie Kepp Jensen Sølv 50 Fri 2017
Nordiske Junior Mesterskaber
# Navnsorter faldende Medalje Løb År
17 Julie Kepp Jensen Guld 100 Ryg 2014
20 Julie Kepp Jensen Sølv 4 x 100 Fri 2014
23 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2014
27 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 200 Fri 2014
30 Julie Kepp Jensen Sølv 4 x 100 HM 2014
33 Julie Kepp Jensen Guld 100 Ryg 2015
36 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 100 Fri 2015
39 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 100 HM 2015
41 Morten Bak Hansen Guld 100 Ryg 2011
42 Morten Bak Hansen Sølv 4 x 100 HM 2011
43 Morten Bak Hansen Sølv 4 x 200 Fri 2011
45 Morten Bak Hansen Guld 4 x 100 Fri 2011
61 Kristina Thomsen Sølv 4 x 100 Fri 2006
62 Kristina Thomsen Sølv 50 Ryg 2006
63 Kristina Thomsen Sølv 4 x 100 HM 2006
64 Sofie Seheim Sølv 4 x 100 HM 2005
65 Sofie Seheim Sølv 50 Bryst 2005
68 Mathilda Hyldal Jung Bronze 200 Bryst 2018
69 Mathilda Hyldal Jung Guld 100 Bryst 2019
70 Mathilda Hyldal Jung Sølv 200 Bryst 2019
71 Mathilda Hyldal Jung Guld 4 x 100 HM 2019
Europæiske Kortbane Mesterskaber
# Navnsorter faldende Medalje Løb År
21 Julie Kepp Jensen Bronze 4 x 50 Fri 2017
24 Julie Kepp Jensen Sølv 4 x 50 HM 2017
Europæiske Langbane Mesterskaber
# Navnsorter faldende Medalje Løb År
28 Julie Kepp Jensen Bronze 4 x 100 Fri 2018
European Youth Olympic Festival
# Navnsorter faldende Medalje Løb År
44 Morten Bak Hansen Bronze 200 Ryg 2011
60 Tobias Gjerløff Bronze 100 Fly 2011
Nordiske Junior Mesterskaber - Open Water
# Navnsorter faldende Medalje Løb År
47 Lærke Toft Ruby Guld 5.000 m 2017
48 Lærke Toft Ruby Guld 7.500 m 2017
53 Lærke Toft Ruby Sølv 10.000 m 2015
54 Lærke Toft Ruby Guld 5.000 m 2015
55 Lærke Toft Ruby Sølv 10.000 m 2016
56 Lærke Toft Ruby Guld 5.000 m 2016
66 Frederik Bojesen Bronze 7.500 m 2017
Nordiske Senior Mesterskaber - Open Water
# Navnsorter faldende Medalje Løb År
49 Lærke Toft Ruby Sølv 5.000 m 2015
50 Lærke Toft Ruby Bronze 10.000 m 2016
51 Lærke Toft Ruby Sølv 5.000 m 2016
52 Lærke Toft Ruby Guld 5.000 m 2017

Nationale Medaljer

Danske Årgangs Mesterskaber - Kortbane
# Navnsorter faldende Medalje Løb År
1 A6 Drenge Guld 4 x 100 HM 2009
3 A6 Drenge Guld 4 x 50 Fri 2009
5 A6 Drenge Guld 4 x 50 HM 2009
7 A6 Drenge Guld 4 x 100 Fri 2009
10 A6 Piger Sølv 4 x 50 HM 2010
12 A6 Drenge Bronze 4 x 100 HM 2011
15 A6 Drenge Sølv 4 x 200 Fri 2011
17 A6 Drenge Guld 4 x 100 Fri 2011
34 Julie Kepp Jensen Sølv 200 IM 2013
64 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2014
67 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2014
74 Julie Kepp Jensen Sølv 50 Fri 2010
75 Julie Kepp Jensen Guld 100 Ryg 2014
78 Julie Kepp Jensen Guld 200 Ryg 2013
79 Julie Kepp Jensen Sølv 100 Ryg 2010
80 Julie Kepp Jensen Guld 200 Ryg 2014
83 Julie Kepp Jensen Guld 100 Ryg 2013
85 Julie Kepp Jensen Bronze 100 Fri 2010
86 Julie Kepp Jensen Sølv 200 Fri 2014
88 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2013
89 Julie Kepp Jensen Bronze 200 Ryg 2010
90 Julie Kepp Jensen Guld 200 IM 2014
93 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2013
95 Julie Kepp Jensen Bronze 100 IM 2010
112 Morten Bak Hansen Sølv 200 Fri 2009
115 Morten Bak Hansen Sølv 400 Fri 2009
120 Morten Bak Hansen Bronze 50 Fri 2011
121 Morten Bak Hansen Sølv 400 Fri 2008
127 Morten Bak Hansen Sølv 200 Fri 2008
130 Morten Bak Hansen Sølv 100 Fri 2008
136 Andreas Mårtensson Sølv 400 Fri 2013
137 Andreas Mårtensson Bronze 400 Fri 2010
138 Andreas Mårtensson Bronze 200 Fri 2010
139 Andreas Mårtensson Bronze 400 Fri 2012
142 Andreas Mårtensson Guld 1.500 Fri 2013
145 Isabel Mass Sølv 100 Ryg 2012
146 Isabel Mass Bronze 100 Fly 2012
147 Isabel Mass Guld 200 IM 2009
148 Isabel Mass Sølv 100 IM 2009
149 Isabel Mass Sølv 100 Ryg 2011
152 Isabel Mass Bronze 100 Fly 2011
185 Tobias Gjerløff Guld 100 Fly 2009
188 Tobias Gjerløff Sølv 100 Fly 2011
189 Tobias Gjerløff Sølv 200 Fly 2011
194 Tobias Gjerløff Sølv 100 Fly 2008
200 Kristina Thomsen Sølv 50 Fri 2005
222 Sofie Seheim Bronze 100 Bryst 2004
235 Liva Buchholt Johansen Bronze 50 Bryst 2017
252 Sebastian Langhorn Bronze 200 Fly 2013
253 Frederikke Matthiassen Sølv 50 Fri 2007
254 Frederikke Matthiassen Guld 100 Fri 2009
255 Frederikke Matthiassen Sølv 50 Fri 2009
256 Frederikke Matthiassen Bronze 50 Fri 2008
257 Louise Søndergaard Sølv 100 Fly 2009
258 Louise Søndergaard Bronze 100 Fly 2008
259 Mia Bech Sølv 200 Ryg 2003
260 Mia Bech Bronze 100 Ryg 2002
261 Sara Birch Søgaard Bronze 400 IM 2003
262 Sara Birch Søgaard Bronze 200 Fly 2003
263 Lizette Eistrup Jensen Sølv 50 Fri 2003
264 Lizette Eistrup Jensen Bronze 100 Fri 2003
265 Lizette Eistrup Jensen Bronze 200 IM 2003
268 Mathilda Hyldal Jung Bronze 200 Bryst 2018
271 Anders Kousgard Kortegaard Sølv 100 Bryst 2019
272 Anders Kousgard Kortegaard Bronze 50 Bryst 2019
274 Anders Kousgard Kortegaard Bronze 200 Bryst 2018
276 Anders Kousgard Kortegaard Guld 50 Bryst 2018
278 Anders Kousgard Kortegaard Guld 100 Bryst 2018
285 Lærke Schelde-Mollerup Sølv 100 Fri 2017
286 Lærke Schelde-Mollerup Bronze 200 Fri 2017
290 Ida Skov Kragh Sølv 50 Bryst 2019
292 Ida Skov Kragh Bronze 100 Bryst 2019
294 Ida Skov Kragh Bronze 200 Bryst 2019
299 Julius Svarrer Guld 200 Fri 2019
300 Julius Svarrer Guld 400 IM 2019
301 Julius Svarrer Guld 200 Fly 2019
302 Julius Svarrer Sølv 100 Fly 2019
311 Julius Svarrer Guld 400 Fri 2019
Danske Junior Mesterskaber - Langbane
# Navnsorter faldende Medalje Løb År
2 A6 Drenge Sølv 4 x 100 Fri 2012
4 A6 Drenge Guld 4 x 100 HM 2012
6 A6 Piger Bronze 4 x 100 Fri 2015
9 A6 Piger Sølv 4 x 100 HM 2015
14 A6 Piger Bronze 4 x 100 Fri 2016
29 A6 Drenge Sølv 4 x 200 Fri 2012
61 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2013
73 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2013
126 Morten Bak Hansen Guld 50 Ryg 2013
132 Morten Bak Hansen Sølv 50 Ryg 2012
135 Morten Bak Hansen Sølv 100 Fri 2012
156 Julie Lunau Guld 400 Fri 2011
157 Julie Lunau Bronze 1.500 Fri 2011
158 Julie Lunau Bronze 800 Fri 2011
164 Lærke Toft Ruby Bronze 50 Fri 2016
173 Lærke Toft Ruby Sølv 1.500 Fri 2014
176 Malene Bang Bronze 50 Bryst 2014
177 Malene Bang Bronze 100 Bryst 2014
183 Tobias Gjerløff Sølv 100 Fly 2012
186 Tobias Gjerløff Bronze 50 Fly 2012
207 Kristina Thomsen Bronze 100 Ryg 2007
209 Kristina Thomsen Bronze 50 Ryg 2007
214 Kristina Thomsen Bronze 50 Ryg 2006
224 Sofie Seheim Sølv 50 Bryst 2006
225 Sofie Seheim Sølv 100 Bryst 2006
240 Lasse Pittioni Sølv 50 Bryst 2012
242 Lasse Pittioni Bronze 200 IM 2012
246 Lasse Pittioni Guld 100 Bryst 2013
248 Lasse Pittioni Guld 50 Bryst 2013
249 Lasse Pittioni Sølv 100 Bryst 2012
Danske Årgangs Mesterskaber - Langbane
# Navnsorter faldende Medalje Løb År
8 A6 Piger Bronze 4 x 200 Fri 2018
11 A6 Drenge Sølv 4 x 50 Fri 2010
13 A6 Drenge Guld 4 x 100 Fri 2011
16 A6 Piger Bronze 4 x 100 Fri 2012
18 A6 Piger Bronze 4 x 100 Fri 2013
20 A6 Drenge Sølv 4 x 100 HM 2019
21 A6 Piger Sølv 4 x 100 HM 2013
22 A6 Piger Bronze 4 x 100 Fri 2014
24 A6 Piger Bronze 4 x 200 IM 2015
32 Julie Kepp Jensen Sølv 200 IM 2012
35 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2014
38 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2014
41 Julie Kepp Jensen Guld 200 Ryg 2014
45 Julie Kepp Jensen Guld 100 Ryg 2011
55 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2011
60 Julie Kepp Jensen Sølv 100 Fri 2011
69 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2012
72 Julie Kepp Jensen Sølv 200 Ryg 2011
77 Julie Kepp Jensen Guld 200 Ryg 2012
81 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2012
87 Julie Kepp Jensen Guld 100 Ryg 2012
103 Morten Bak Hansen Guld 200 Fri 2011
104 Morten Bak Hansen Guld 200 Ryg 2010
107 Morten Bak Hansen Guld 100 Ryg 2011
108 Morten Bak Hansen Sølv 200 Fly 2010
109 Morten Bak Hansen Sølv 200 IM 2010
111 Morten Bak Hansen Sølv 200 Fri 2010
114 Morten Bak Hansen Sølv 100 Fri 2010
118 Morten Bak Hansen Sølv 100 Ryg 2010
140 Andreas Mårtensson Bronze 200 Fri 2013
143 Andreas Mårtensson Bronze 400 IM 2011
144 Isabel Mass Sølv 200 Ryg 2012
153 Isabel Mass Sølv 100 Ryg 2011
154 Isabel Mass Guld 100 Ryg 2012
155 Isabel Mass Bronze 200 Ryg 2011
175 Malene Bang Bronze 200 Bryst 2013
178 Karen Gjerløff Bronze 100 Fly 2011
179 Karen Gjerløff Sølv 100 Fri 2011
184 Tobias Gjerløff Guld 200 Fly 2011
187 Tobias Gjerløff Sølv 100 Fly 2010
190 Tobias Gjerløff Sølv 100 Fly 2011
192 Tobias Gjerløff Bronze 200 Fri 2010
193 Tobias Gjerløff Bronze 400 Fri 2010
195 Tobias Gjerløff Bronze 800 Fri 2010
196 Tobias Gjerløff Bronze 100 Fri 2010
233 Frederik Bojesen Sølv 400 Fri 2017
236 Liva Buchholt Johansen Sølv 100 Bryst 2014
237 Luna Emilie Olsen Bronze 400 Fri 2014
238 Pernille Elm Jensen Bronze 100 Bryst 2014
239 Lasse Pittioni Bronze 100 Bryst 2011
241 Lasse Pittioni Bronze 200 Bryst 2011
245 Lasse Pittioni Sølv 400 IM 2011
247 Lasse Pittioni Sølv 200 IM 2011
266 Mathilda Hyldal Jung Guld 200 Bryst 2018
267 Mathilda Hyldal Jung Sølv 100 Bryst 2018
269 Anders Kousgard Kortegaard Bronze 100 Bryst 2018
270 Anders Kousgard Kortegaard Bronze 200 Bryst 2018
273 Anders Kousgard Kortegaard Sølv 100 Bryst 2019
275 Anders Kousgard Kortegaard Bronze 50 Bryst 2017
277 Anders Kousgard Kortegaard Bronze 100 Bryst 2017
279 Maya Hauerberg Terp Guld 400 Fri 2018
280 Maya Hauerberg Terp Bronze 100 Fri 2018
281 Maya Hauerberg Terp Bronze 200 Fri 2018
282 Silja Brage Bronze 400 IM 2018
283 Silja Brage Sølv 800 Fri 2019
284 Silja Brage Bronze 400 IM 2019
287 Lærke Schelde-Mollerup Sølv 200 Fri 2016
288 Lærke Schelde-Mollerup Bronze 100 Fri 2016
289 Ida Skov Kragh Guld 100 Bryst 2019
291 Ida Skov Kragh Sølv 200 Bryst 2019
293 Ida Skov Kragh Bronze 200 IM 2019
295 Ida Skov Kragh Sølv 200 Fri 2018
296 Ida Skov Kragh Sølv 50 Ryg 2018
297 Ida Skov Kragh Sølv 50 Fri 2018
298 Ida Skov Kragh Bronze 100 Fri 2018
303 Julius Svarrer Guld 200 Fri 2018
304 Julius Svarrer Bronze 50 Fly 2018
305 Julius Svarrer Guld 200 Fri 2019
306 Julius Svarrer Bronze 100 Fri 2018
307 Julius Svarrer Bronze 100 Fly 2019
308 Julius Svarrer Bronze 100 Ryg 2018
309 Julius Svarrer Bronze 400 IM 2019
310 Julius Svarrer Bronze 400 IM 2019
312 Karsten Olsen Bronze 200 Fri 2017
313 Karsten Olsen Bronze 200 IM 2017
314 Karsten Olsen Sølv 100 Fly 2017
315 Karsten Olsen Bronze 100 Ryg 2019
316 Karsten Olsen Sølv 200 Ryg 2019
Danske Junior Mesterskaber - Kortbane
# Navnsorter faldende Medalje Løb År
19 A6 Piger Sølv 4 x 100 Fri 2014
25 A6 Piger Sølv 4 x 50 HM 2014
28 A6 Piger Guld 4 x 100 HM 2014
31 Julie Kepp Jensen Guld 100 Ryg 2013
33 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2016
36 Julie Kepp Jensen Bronze 100 Fri 2013
37 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2016
39 Julie Kepp Jensen Sølv 100 IM 2013
40 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2016
44 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2013
46 Julie Kepp Jensen Sølv 50 Fly 2016
49 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2013
50 Julie Kepp Jensen Sølv 100 Ryg 2016
51 Julie Kepp Jensen Bronze 50 Ryg 2012
54 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2014
57 Julie Kepp Jensen Guld 100 Ryg 2014
65 Julie Kepp Jensen Guld 200 Ryg 2014
70 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fly 2014
82 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2014
92 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2014
98 Morten Bak Hansen Sølv 200 IM 2012
100 Morten Bak Hansen Sølv 100 Ryg 2010
102 Morten Bak Hansen Sølv 50 Ryg 2010
105 Morten Bak Hansen Sølv 100 Fri 2012
106 Morten Bak Hansen Bronze 200 Fri 2012
117 Morten Bak Hansen Bronze 50 Fly 2012
119 Morten Bak Hansen Guld 200 Ryg 2012
122 Morten Bak Hansen Guld 100 Ryg 2012
123 Morten Bak Hansen Guld 100 Ryg 2011
124 Morten Bak Hansen Guld 50 Ryg 2012
125 Morten Bak Hansen Guld 50 Fri 2011
128 Morten Bak Hansen Guld 200 Fly 2012
129 Morten Bak Hansen Guld 50 Ryg 2011
133 Morten Bak Hansen Sølv 50 Fri 2012
134 Morten Bak Hansen Sølv 100 Fri 2011
141 Andreas Mårtensson Bronze 800 Fri 2014
150 Isabel Mass Bronze 100 Ryg 2012
151 Isabel Mass Bronze 200 Ryg 2012
160 Lærke Toft Ruby Sølv 50 Fri 2015
180 Tobias Gjerløff Bronze 50 Fly 2011
181 Tobias Gjerløff Sølv 50 Fly 2012
182 Tobias Gjerløff Bronze 100 Fly 2011
191 Tobias Gjerløff Guld 200 Fly 2011
197 Tobias Gjerløff Sølv 200 Fly 2012
203 Kristina Thomsen Guld 100 Fri 2007
204 Kristina Thomsen Guld 50 Fri 2007
205 Kristina Thomsen Sølv 100 Ryg 2007
206 Kristina Thomsen Sølv 100 IM 2007
208 Kristina Thomsen Bronze 100 Fly 2007
212 Kristina Thomsen Guld 50 Ryg 2006
216 Kristina Thomsen Sølv 100 Ryg 2006
219 Kristina Thomsen Bronze 200 Ryg 2006
221 Sofie Seheim Sølv 100 Bryst 2005
223 Sofie Seheim Bronze 50 Bryst 2007
226 Sofie Seheim Guld 50 Bryst 2006
227 Sofie Seheim Sølv 100 Bryst 2006
228 Sofie Seheim Guld 50 Bryst 2005
231 Frederik Bojesen Bronze 400 Fri 2018
232 Frederik Bojesen Sølv 1.500 Fri 2018
243 Lasse Pittioni Sølv 100 Bryst 2012
244 Lasse Pittioni Bronze 200 Bryst 2012
250 Lasse Pittioni Sølv 50 Bryst 2012
251 Lasse Pittioni Sølv 50 Bryst 2011
Danske Senior Mesterskaber - Kortbane
# Navnsorter faldende Medalje Løb År
23 A6 Damer Sølv 4 x 50 Fri 2018
26 A6 Damer Bronze 4 x 100 HM 2018
42 Julie Kepp Jensen Bronze 50 Fri 2014
47 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2014
52 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2017
56 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2017
58 Julie Kepp Jensen Sølv 100 Fri 2017
62 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2018
68 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2018
76 Julie Kepp Jensen Guld 100 IM 2018
97 Morten Bak Hansen Bronze 50 Ryg 2013
99 Morten Bak Hansen Bronze 100 Fri 2013
101 Morten Bak Hansen Bronze 50 Fly 2013
110 Morten Bak Hansen Bronze 100 Fri 2012
113 Morten Bak Hansen Bronze 100 Ryg 2012
116 Morten Bak Hansen Sølv 100 Ryg 2011
198 Kristina Thomsen Sølv 50 Ryg 2006
210 Kristina Thomsen Guld 50 Ryg 2009
211 Kristina Thomsen Sølv 100 Ryg 2009
213 Kristina Thomsen Bronze 50 Ryg 2008
215 Kristina Thomsen Bronze 100 Ryg 2008
217 Kristina Thomsen Sølv 100 Ryg 2007
218 Kristina Thomsen Bronze 100 IM 2007
220 Kristina Thomsen Bronze 50 Ryg 2007
Danske Senior Mesterskaber - Open Water
# Navnsorter faldende Medalje Løb År
27 A6 Mix Guld 4 x 1.000m 2018
166 Lærke Toft Ruby Bronze 10.000 m 2014
168 Lærke Toft Ruby Bronze 5.000 m 2014
169 Lærke Toft Ruby Guld 10.000 m 2015
170 Lærke Toft Ruby Guld 5.000 m 2015
171 Lærke Toft Ruby Sølv 5.000 m 2017
172 Lærke Toft Ruby Guld 5.000 m 2018
Danske Ungsenior Mesterskaber - Kortbane
# Navnsorter faldende Medalje Løb År
30 Julie Kepp Jensen Guld 100 IM 2018
59 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2017
63 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2017
66 Julie Kepp Jensen Sølv 100 Fri 2017
71 Julie Kepp Jensen Bronze 200 Fri 2017
84 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2018
94 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2018
165 Lærke Toft Ruby Bronze 1.500 Fri 2016
167 Lærke Toft Ruby Bronze 1.500 Fri 2017
318 Cecilie Wiuff Bronze 100 Fly 2018
321 Anna Aavang Brendstrup Sølv 1.500 Fri 2018
Danske Senior Mesterskaber - Langbane
# Navnsorter faldende Medalje Løb År
43 Julie Kepp Jensen Sølv 50 Fri 2014
48 Julie Kepp Jensen Bronze 50 Fly 2014
53 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2017
91 Julie Kepp Jensen Bronze 50 Fri 2013
96 Morten Bak Hansen Bronze 100 Fri 2013
131 Morten Bak Hansen Bronze 50 Ryg 2013
199 Kristina Thomsen Sølv 50 Ryg 2010
201 Kristina Thomsen Sølv 50 Fly 2010
202 Kristina Thomsen Bronze 100 Ryg 2010
Danske Junior Mesterskaber - Open Water
# Navnsorter faldende Medalje Løb År
159 Lærke Toft Ruby Guld 7.500 m 2017
162 Lærke Toft Ruby Guld 5.000 m 2018
163 Lærke Toft Ruby Guld 7.500 m 2018
174 Lærke Toft Ruby Sølv 5.000 m 2017
229 Frederik Bojesen Bronze 5.000 m 2018
230 Frederik Bojesen Guld 7.500 m 2018
234 Frederik Bojesen Bronze 7.500 m 2017
320 Anna Aavang Brendstrup Sølv 7.500 m 2018
Danske Ungsenior Mesterskaber - Langbane
# Navnsorter faldende Medalje Løb År
161 Lærke Toft Ruby Bronze 1.500 Fri 2017
317 Cecilie Wiuff Guld 50 Fly 2018
319 Anna Aavang Brendstrup Bronze 1.500 Fri 2019
322 Andrea Paaske Bronze 50 Fly 2019