Seedede heat 
 
  Stævne navn  Speedo A6 Cup 2016    Udskriftsdato  19 maj 2016   
  Stævne by  Jyllinge    Udskriftstidspunkt  06:56   
  Arrangør  A6         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  21 maj 2016         
 
 
 
Løb 1, 400m Medley Damer  Finaler (2) 
Sponsor: Speedo 
A6 Cup Senior: Maja Nielsen (1996) 5:03.70 2014-05-03 
Dansk senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 04.32,39 - 18-04-2009 
 
Heat 1 (2) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
510  Annasofie Halling Olesen  1997  9762AW  ROSKILDE    50m  6:13.28 
610  Frederikke Jensen  2000  0002AC  TRITON B    50m  5:43.40 
500  Christina Christensen  2001  0114AP  ROSKILDE    25m  5:31.69 
472  Alberte Kjærsgaard  2001  0102AA  HILLERØD    50m  5:37.85 
408  Nicole Jensen  1996  9656AB  HASLEV    25m  5:46.02 
               

 
Heat 2 (2) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
605  Megan Forslund Hansen  1997  9702AC  TRITON B    50m  5:28.91 
645  Line Strandby  2001  0106AD  TRITON B    25m  5:18.78 
495  Ingrid Bo Andersen  2001  0126AC  ROSKILDE    25m  5:03.92 
588  Kamille Auerbach-Lind  2001  0112AL  TRITON B    50m  5:17.59 
498  Anna Aavang Brendstrup  2000  0066AO  ROSKILDE    25m  5:21.35 
727  Katja Korbo Petersson  2001  0134AA  A6    25m  5:28.98 

 
 
Løb 2, 400m Medley Herrer  Finaler (2) 
Sponsor: Speedo 
A6 Cup Senior: Mikkel Wagner (1991) 4:31.94 2009-05-16 
Dansk senior: Chris Christensen (1988) 04.05,98 - 11-12-2009 
 
Heat 1 (2) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
507  Johan Theis Møller  2000  0023AK  ROSKILDE    25m  5:08.27 
               
               
               

 
Heat 2 (2) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
650  Daniel Berg Wenk  2000  0099AB  TRITON B    25m  4:54.45 
635  Mads Rishøj  1999  9943AN  TRITON B    25m  4:45.77 
612  Johan Joensen  2000  0005AB  TRITON B    25m  4:41.62 
377  Thor Nilsson Pedersen  2000  0081AB  GLADSAXE    25m  4:43.64 
641  Niels Paulli Sparholt  2000  0027AF  TRITON B    25m  4:52.59 
509  Anders Engtorp Olesen  1999  9951AI  ROSKILDE    25m  4:59.91 

 
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer  Finaler (11) 
Sponsor: Speedo 
A6 Cup Senior: Kristina Thomsen (1991) 1:01.85 2011-04-30 
Dansk senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 00.55,99 - 13-12-2013 
 
Heat 1 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
404  Nicoline Hansen  2004  0468AU  HASLEV    25m   
417  Lærke Møller  2005  0578AN  HASLEV    25m   
407  Nynne Jakobsen  2004  0462AG  HASLEV    25m   
               
               

 
Heat 2 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
420  Sisse Berg Olesen  2005  0514AB  HASLEV    25m   
579  Caroline Østergaard  2005  0536AJ  KVIK    25m  1:45.57 
557  Freja Madsen  2004  0404AW  KVIK    25m  1:42.27 
519  Lise Refsgaard  2005  0552AC  KVIK    25m  1:44.23 
410  Mathilde Holde Jørgensen  2003  0366BA  HASLEV    25m  1:47.98 
               

 
Heat 3 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
570  Frederikke Kofod Schak  2005  0528AJ  KVIK    25m  1:41.22 
412  Nanna Lauritsen  2004  0484AF  HASLEV    25m  1:40.41 
675  Lucca Andreasen  2004  0422AN  A6    25m  1:37.54 
359  Maja Hallberg Langkilde  2004  0498AL  FR.VÆRK    25m  1:40.33 
577  Filippa Walløe  2005  0502AC  KVIK    25m  1:40.69 
358  Ida Lund Järund  2003  0316AO  FR.VÆRK    25m  1:41.47 

 
Heat 4 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
663  Frederikke L. B. Høngaard  2003  0342AR  VÆRLØSE    25m  1:34.42 
461  Josephine Gribsvad  2003  0384AR  HILLERØD    25m  1:34.05 
538  Signe Thornberg Bech  2004  0406AK  KVIK    25m  1:32.76 
668  Amalie Lester  2003  0358AQ  VÆRLØSE    25m  1:33.00 
547  Emma Karoline Guldberg  2005  0578AK  KVIK    25m  1:34.18 
609  Emilie Wilms Jensen  2006  0658AB  TRITON B    50m  1:34.47 

 
Heat 5 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
424  Petrine R. E. Sørensen  2005  0512AB  HASLEV    25m  1:32.63 
362  Ida-Marie Nørgaard  2005  0596AG  FR.VÆRK    25m  1:31.48 
573  Victoria W. Stahl  2005  0566AJ  KVIK    25m  1:30.46 
422  Anna Lind Petersen  2004  0488AE  HASLEV    25m  1:30.90 
710  Isabella Larsen  2005    A6    50m  1:32.49 
448  Ida Oest  2003  0386AS  HERLEV    25m  1:32.66 

 
Heat 6 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
418  Olivia Møller  2004  0452AF  HASLEV    25m  1:29.67 
599  Emilie Fischer  2001  0156AK  TRITON B    25m  1:25.97 
639  Sophie Lærke Sandell  2005  0524AD  TRITON B    25m  1:25.12 
413  Maria Hjort Lodstrup  2000  0086BA  HASLEV    25m  1:25.24 
634  Ida Rishøj  2002  0286AF  TRITON B    50m  1:29.50 
637  Liv Salhauge  2005  0586AE  TRITON B    25m  1:30.18 

 
Heat 7 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
446  Amanda Da Silva B. Madsen  2005  0554AB  HERLEV    25m  1:24.55 
432  Anja Xin Andersen  2004  0444AD  HERLEV    25m  1:23.47 
712  Isabel Lillebæk  2004  0466AT  A6    25m  1:21.55 
658  Mikala Ravn Borch  2003  0348AR  VÆRLØSE    50m  1:22.22 
636  Kathrine Bang Rubak  2004  0486AE  TRITON B    50m  1:24.07 
647  Ida Sund  2000  0064AX  TRITON B    50m  1:24.75 

 
Heat 8 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
485  Sofia Qvade Rasmusen  2001  0138AH  HILLERØD    50m  1:19.36 
718  Christine Mardov-Johansen  2003  0366AL  A6    25m  1:18.61 
661  Ida Holm Hansen  2002  0268AN  VÆRLØSE    25m  1:17.70 
561  Mathilde Yde Munkebæk  2003  0386AC  KVIK    25m  1:18.19 
535  Rebekka Giessing  2003  0364AE  KVIK    25m  1:18.81 
449  Josephine Thomsen  2005  0506AG  HERLEV    25m  1:21.42 

 
Heat 9 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
621  Olivia Mammen  2003  0374AB  TRITON B    25m  1:17.53 
534  Freya Nørlund Wentzel  2003  0374AC  KVIK    25m  1:16.19 
419  Sofie Nielsen  2003  0324AU  HASLEV    25m  1:12.94 
724  Luna Emilie Olsen  2003  0312AC  A6    25m  1:14.16 
603  Johanne B. Hansen  2002  0264AF  TRITON B    50m  1:16.74 
481  Emilie Trolle Pedersen  1999  9972AV  HILLERØD    25m  1:17.62 

 
Heat 10 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
501  Nina Corydon-Petersen  1999  9922AQ  ROSKILDE    25m  1:11.55 
648  Abby Kristine Waterval  2002  0222AE  TRITON B    50m  1:10.93 
475  Natascha Laigaard  2002  0246AR  HILLERØD    25m  1:10.21 
482  Anna Haugsted Pihl  2003  0384AA  HILLERØD    25m  1:10.25 
533  Amalie Nielsen  2003  0338AV  KVIK    25m  1:11.50 
618  Josefine H. Lundstrøm  2001  0158AD  TRITON B    50m  1:12.21 

 
Heat 11 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
518  Maja Østergaard  1998  9808AJ  ROSKILDE    25m  1:08.75 
597  Caroline Amalie Duus  1998  9804AB  TRITON B    50m  1:07.19 
381  Kristina Thomsen  1991  9196AG  GLADSAXE    25m  59.85 
616  Josephine G. Lauridsen  2001  0168AD  TRITON B    25m  1:06.43 
750  Emma Hansen  1999  9986AJ  OSK    25m  1:08.34 
596  Amanda Duus  2000  0076AA  TRITON B    25m  1:09.84 

 
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer  Finaler (12) 
Sponsor: Speedo 
A6 Cup Senior: Mathias Rysgaard (1998) 59.24 2013-05-18 
Dansk senior: Anders Jensen (1987) 00.51,54 - 19-12-2009 
 
Heat 1 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
353  Daniel Didriksen  2002    FR.VÆRK    25m   
425  Albert U. Thystrup  2003  0385AP  HASLEV    25m   
706  Casper Gervin Jørgensen  2007    A6    25m   
755  Emil Schmidt  2006  0695AA  A6    25m   
742  Jacob Uldall-Jessen  2007    A6    25m   
               

 
Heat 2 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
366  Andreas Østerlund  2005  0515AH  FR.VÆRK    25m  2:19.96 
725  Marco Stub Olsen  2004    A6    25m  1:52.55 
732  Emil Stenholt Røpke  2004  0429AA  A6    25m  1:43.96 
638  Noah Sanchez  2006  0607AD  TRITON B    50m  1:51.03 
685  Victor Enemark Cruse  2004    A6    25m  2:07.09 
416  Hjalte Møller  2007  0733AA  HASLEV    25m   

 
Heat 3 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
666  Johan Madvig Kristensen  2004  0445AO  VÆRLØSE    25m  1:40.03 
426  Noel Sander Vestergaard  2003  0345AO  HASLEV    25m  1:37.15 
571  Oliver Schäbethal  2004  0475AF  KVIK    25m  1:35.77 
595  Gustav Clement  2003  0371AN  TRITON B    50m  1:36.31 
397  Victor Compen  2003  0359AH  HASLEV    25m  1:39.68 
549  Louie Hermansen  2004  0419AE  KVIK    25m  1:42.86 

 
Heat 4 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
692  Mads Holger From  2004    A6    50m  1:34.17 
569  Sebastian Saxtoft  2004  0401AC  KVIK    25m  1:32.31 
652  Elias Yldiz  2005  0591AC  TRITON B    50m  1:30.31 
740  Victor Toftehøj  2003  0309AG  A6    25m  1:30.85 
554  David Kristensen  2003  0359AP  KVIK    25m  1:33.25 
735  Julius Svarrer  2005    A6    25m  1:35.18 

 
Heat 5 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
748  Anders Kousgard Kortegaar  2004  0471AB  A6    25m  1:27.90 
700  Mikkel Bjellekjær Jensen  2003    A6    25m  1:23.59 
649  Silas Waterval  2004  0491AF  TRITON B    50m  1:22.46 
525  Andreas Zastrow Nygaard  2003  0377AB  KVIK    25m  1:22.97 
729  Nicklas Plank  2004  0463AN  A6    50m  1:27.09 
540  Gustav Chappell  2002  0237AH  KVIK    25m  1:29.49 

 
Heat 6 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
444  Erik Li  2003  0391AF  HERLEV    25m  1:21.61 
440  Mathias Jelshøj  2001  0127AR  HERLEV    25m  1:20.93 
713  Mads Lind  2002  0255AI  A6    25m  1:20.57 
483  Noel Willem Pihl  2002  0281AL  HILLERØD    25m  1:20.70 
486  Mikkel Kronborg Riis  2002  0239AJ  HILLERØD    25m  1:21.61 
669  Niels Peter Lund  2002  0213AO  VÆRLØSE    25m  1:22.00 

 
Heat 7 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
613  Kasper Francke Johannesen  2003  0377AE  TRITON B    50m  1:18.38 
409  Frederik Birch Jørgensen  2001  0119AL  HASLEV    25m  1:17.74 
435  Gabriel Elmedyb  2004  0485AG  HERLEV    25m  1:17.18 
433  Gustav Bendix Beiter  2003  0321AB  HERLEV    25m  1:17.24 
670  Andreas Cheng Milsgaard  2000  0025AN  VÆRLØSE    25m  1:18.00 
437  Philip Hansen  2001  0143AM  HERLEV    25m  1:19.53 

 
Heat 8 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
452  Simon Blidarevic  2002  0289AB  HILLERØD    50m  1:16.29 
527  Lukas Majvig Andersen  2003  0309AC  KVIK    25m  1:15.99 
458  Oscar Lykke Fischer  2002  0295AP  HILLERØD    25m  1:15.73 
459  Christian Galsøe  2002  0217AA  HILLERØD    25m  1:15.73 
474  Villads Kruse  2003  0371AI  HILLERØD    25m  1:16.01 
717  Rasmus Skarby Madsen  2003  0363AB  A6    25m  1:16.35 

 
Heat 9 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
434  Adar Benli  2001  0143AR  HERLEV    25m  1:15.54 
594  Lasse Darlem Brandt  2003  0379AH  TRITON B    50m  1:14.89 
660  Asbjørn Hammershøj  2000  0077AQ  VÆRLØSE    25m  1:13.76 
578  Rasmus Warberg  2004  0477AA  KVIK    25m  1:13.91 
454  Frederik Clausen  2001  0141AN  HILLERØD    50m  1:14.99 
369  Leonard Steen Jensen  2003  0339AI  GENTOFTE    25m  1:15.55 

 
Heat 10 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
403  Frederik Kongstad Hansen  2001  0169AL  HASLEV    25m  1:11.91 
436  Peter Eskjær-Køppen  2002  0203AD  HERLEV    25m  1:09.19 
349  Nicklas Andersen  2001  0171AI  FR.VÆRK    25m  1:08.99 
600  Jacob Friland  1999  9985AB  TRITON B    25m  1:09.14 
395  Nicolai Andreassen  2001  0113AB  HASLEV    25m  1:10.05 
614  Daniel Johansen  2000  0023AC  TRITON B    50m  1:13.75 

 
Heat 11 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
457  Jakob Bjerre Eriksen  2000  0077AN  HILLERØD    25m  1:06.22 
589  Kasper Bonnichsen  2002  0283AD  TRITON B    25m  1:04.24 
580  Peter Gadsbøll  1993  9373AI  NORD    25m  1:03.57 
650  Daniel Berg Wenk  2000  0099AB  TRITON B    25m  1:04.12 
487  Andreas Noer Sejrskild  1998  9871AK  HILLERØD    25m  1:05.89 
607  Mikkel Hjelm  2003  0375AG  TRITON B    25m  1:08.65 

 
Heat 12 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
734  Nikolai Skelsager  1996  9687AC  A6    25m  1:01.61 
602  Lukas Gustafson  1999  9991AA  TRITON B    50m  59.54 
343  Magnus Jákupsson  1994  9403AP  FARUM    25m  51.80 
344  Chris Johansen  1996  9651AB  FARUM    25m  59.31 
611  Mads Raaby Jensen  2001  0149AB  TRITON B    25m  1:00.29 
642  Gustav Klit Stjernholm  2002  0215AD  TRITON B    25m  1:02.43 

 
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer  Finaler (11) 
Sponsor: Speedo 
A6 Cup Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 27.65 2014-05-03 
Dansk senior: Jeanette Ottesen (1987) 00.24,71 - 05-12-2014 
 
Heat 1 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
352  Natasja Boesgaard  2007  0728AC  FR.VÆRK    25m   
662  Signe Holm Hansen  2005  0598AK  VÆRLØSE    25m  56.96 
691  Frederikke Meisner From  2004  0418AM  A6    25m  1:05.45 
               
               

 
Heat 2 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
365  Laura Bjerregaard Withen  2004  0458AK  FR.VÆRK    25m  55.90 
576  Signe Astrup Taul  2004  0402AQ  KVIK    25m  53.09 
414  Mathilde Hjort Lodstrup  2005  0554AO  HASLEV    25m  55.10 
547  Emma Karoline Guldberg  2005  0578AK  KVIK    25m  56.03 
               

 
Heat 3 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
478  Elinor Markussen  2004  0478AL  HILLERØD    25m  51.60 
551  Alberte Enggaard  2005  0524AE  KVIK    25m  51.05 
545  Sofia Wickmann Elkjær  2005  0508AC  KVIK    25m  46.89 
566  Mathilde Pihl  2005  0522AK  KVIK    25m  49.12 
627  Petrine Nielson  2003  0316AS  TRITON B    50m  51.42 
480  Emma Nissen  2004  0406AL  HILLERØD    25m  52.25 

 
Heat 4 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
711  Julie Larsen  2005  0584AB  A6    25m  45.32 
636  Kathrine Bang Rubak  2004  0486AE  TRITON B    25m  43.54 
411  Amalie Wichmann Larsen  2005  0564AB  HASLEV    25m  42.15 
488  Ida Zeiler Terkildsen  2004  0494AD  HILLERØD    25m  42.53 
667  Esther Haudrum Larsen  2005  0574AK  VÆRLØSE    50m  45.03 
609  Emilie Wilms Jensen  2006  0658AB  TRITON B    50m  46.83 

 
Heat 5 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
746  Silja Brage  2005    A6    50m  41.45 
737  Maya Hauerberg Terp  2005  0564AA  A6    25m  39.77 
568  Elisabeth Roskær  2004  0464AC  KVIK    25m  39.11 
438  Ida Hebeltoft  2003  0378AD  HERLEV    25m  39.24 
591  Victoria Grøn Brandelev  2000  0058AK  TRITON B    25m  40.93 
730  Annika Toft Rasmussen  2004  0414AL  A6    50m  41.56 

 
Heat 6 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
639  Sophie Lærke Sandell  2005  0524AD  TRITON B    25m  38.32 
721  Freja Møller  2004  0442AF  A6    25m  37.69 
533  Amalie Nielsen  2003  0338AV  KVIK    25m  35.93 
658  Mikala Ravn Borch  2003  0348AR  VÆRLØSE    50m  37.47 
690  Emma Ekman  2004  0494AG  A6    25m  37.87 
360  Mathilde Laustsen  2003  0306AZ  FR.VÆRK    25m  38.90 

 
Heat 7 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
648  Abby Kristine Waterval  2002  0222AE  TRITON B    50m  35.57 
535  Rebekka Giessing  2003  0364AE  KVIK    25m  35.45 
355  Maja Marie Elmgreen  2003  0376AE  FR.VÆRK    25m  35.00 
534  Freya Nørlund Wentzel  2003  0374AC  KVIK    25m  35.13 
674  Katrine Høyer Tindbæk  1999  9988AU  VÆRLØSE    25m  35.55 
610  Frederikke Jensen  2000  0002AC  TRITON B    50m  35.89 

 
Heat 8 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
532  Freja Gjerløv  2003  0378AC  KVIK    25m  34.91 
630  Emilie Nyegaard  2001  0188AF  TRITON B    25m  33.96 
598  Isabel K. Eriksen  2001  0122AH  TRITON B    50m  33.29 
702  Cæcilie Buchholt Johansen  2001  0152AB  A6    25m  33.73 
493  Ulrikke Veje  2002  0258AK  HILLERØD    25m  34.67 
686  Louise Dahl  2003  0362AN  A6    50m  34.92 

 
Heat 9 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
645  Line Strandby  2001  0106AD  TRITON B    25m  32.92 
348  Louise Albrechtsen  1998  9894AH  FR.VÆRK    25m  32.85 
380  Veronika Storm  1998  9884AK  GLADSAXE    25m  32.41 
475  Natascha Laigaard  2002  0246AR  HILLERØD    25m  32.75 
643  Liva Stjernholm  2004  0486AA  TRITON B    25m  32.87 
651  Helena Berg Wenk  2000  0052AD  TRITON B    25m  33.25 

 
Heat 10 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
733  Lærke Schelde-Mollerup  2003  0358AB  A6    50m  32.33 
672  Helene Hupfeldt Nielsen  1994  9464AJ  VÆRLØSE    25m  31.96 
497  Josefine Boisen  1996  9632AE  ROSKILDE    25m  31.77 
516  Tiina Soukka  1996    ROSKILDE    50m  31.85 
492  Matilde Weibel  2002  0244AC  HILLERØD    25m  32.05 
515  Emilie Hermann Schimming  1999  9942AP  ROSKILDE    25m  32.38 

 
Heat 11 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
518  Maja Østergaard  1998  9808AJ  ROSKILDE    25m  31.28 
511  Andrea Paaske  2001  0186AF  ROSKILDE    50m  29.62 
744  Amalie Mikkelsen  1997  9728AA  HOVEDSTAD    25m  26.52 
699  Julie Kepp Jensen  2000  0042AA  A6    50m  27.03 
719  Isabel Mass  1998  9848AA  A6    25m  30.99 
376  Ida Just Mikkelsen  2001  0102AB  GLADSAXE    25m  31.34 

 
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer  Finaler (7) 
Sponsor: Startspring 
A6 Cup Senior: Emil Dall-Nielsen (1984) 24.99 2013-05-18 
Dansk senior: Jakob Andkjær (1985) 00.22,79 - 13-12-2009 
 
Heat 1 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
698  Frederik Kepp Z. Jensen  2007    A6    25m   
666  Johan Madvig Kristensen  2004  0445AO  VÆRLØSE    25m  59.30 
460  Johan Galsøe  2005  0537AF  HILLERØD    25m  59.63 
               
               

 
Heat 2 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
453  Matias Bojer  2002  0257AP  HILLERØD    25m  55.01 
350  Alexander Asmussen  2004  0417AG  FR.VÆRK    25m  50.00 
556  Oscar Kroos  2004  0459AF  KVIK    25m  48.60 
550  Alexander Hillhouse  2004  0461AL  KVIK    25m  49.21 
678  Mikkel Bjerrum  2005  0533AD  A6    25m  51.99 
               

 
Heat 3 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
683  Nicolai Christensen  2006  0671AA  A6    25m  44.83 
401  Holger Flytkjær-Hansen  2004  0479AE  HASLEV    25m  43.06 
398  Jonas P. Dahrup  2004  0469AD  HASLEV    25m  42.43 
491  Louie Uldall  2005  0537AE  HILLERØD    25m  42.56 
562  Nicolas Mønsted-Martin  2004  0437AK  KVIK    25m  44.63 
575  Andreas Eriksen Tankmar  2004  0471AE  KVIK    25m  48.33 

 
Heat 4 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
541  Mathias Christensen  2004  0489AE  KVIK    25m  40.65 
747  Emil Witzner Hansen  2004  0475AD  A6    50m  39.90 
456  Sebastian Ejdesgaard  2001  0181AO  HILLERØD    50m  36.53 
476  Gustav Larsen  2003  0333AH  HILLERØD    25m  39.20 
741  Noah Tranum  2004    A6    50m  39.93 
632  Philip Rindum  2005  0535AC  TRITON B    50m  41.85 

 
Heat 5 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
567  Casper Puggaard  2005  0593AA  KVIK    25m  36.36 
471  Carl Adelsten Kirchhoff  2002  0257AL  HILLERØD    25m  35.37 
436  Peter Eskjær-Køppen  2002  0203AD  HERLEV    25m  33.55 
445  Mathias Lindgaard  2004  0467AA  HERLEV    25m  33.68 
371  Christoffer Skinhøj  2003  0313AD  GENTOFTE    25m  35.80 
447  Kristian Moffett  2003  0339AA  HERLEV    25m  36.52 

 
Heat 6 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
423  Rasmus Lynge Schmidt  2000  0071AP  HASLEV    25m  32.97 
396  Emil Compen  2000  0037AC  HASLEV    25m  31.06 
379  Frederik Presskorn  2000  0061AB  GLADSAXE    50m  29.87 
656  Alexander Ravn Borch  2001  0151AN  VÆRLØSE    50m  30.79 
743  Morten Østergaard  2002  0209AC  A6    50m  32.63 
527  Lukas Majvig Andersen  2003  0309AC  KVIK    25m  33.01 

 
Heat 7 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
496  Jakob Gersholm Baktoft  2000  0069AQ  ROSKILDE    25m  28.50 
731  Mads Tornow Rasmussen  2000  0073AD  A6    50m  26.11 
622  Frederik K. Mortensen  1995  9581AC  TRITON B    25m  24.72 
726  Magnus Westermann  1995  9541AA  HERLEV    25m  25.02 
450  Philip Agerskov  1998  9801AJ  HILLERØD    25m  27.94 
517  Jonas B. Sørensen  1993  9375AF  ROSKILDE    50m  29.31 

 
 
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer  Finaler (11) 
Sponsor: Startspring 
A6 Cup Senior: Sofie Seheim (1991) 1:10.90 2009-05-16 
Dansk senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 01.03,74 - 10-08-2013 
 
Heat 1 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
498  Anna Aavang Brendstrup  2000  0066AO  ROSKILDE    25m   
357  Melani Jesse  2008  0804AA  FR.VÆRK    25m  2:22.64 
406  Mejse Jakobsen  2007  0712AA  HASLEV    25m   
               
               

 
Heat 2 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
579  Caroline Østergaard  2005  0536AJ  KVIK    25m  2:14.02 
536  Sara-Louise Andersen  2004  0492AX  KVIK    25m  2:04.30 
356  Frida Karoline Ikkala  2005  0508AK  FR.VÆRK    25m  2:07.04 
352  Natasja Boesgaard  2007  0728AC  FR.VÆRK    25m  2:18.26 
               

 
Heat 3 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
644  Andrea Strandby  2007  0718AA  TRITON B    25m  1:57.80 
449  Josephine Thomsen  2005  0506AG  HERLEV    50m  1:56.48 
723  Emily Schile Nilsson  2005    A6    25m  1:53.11 
365  Laura Bjerregaard Withen  2004  0458AK  FR.VÆRK    25m  1:54.91 
557  Freja Madsen  2004  0404AW  KVIK    25m  1:56.64 
572  Luna Vorsaa Solander  2005  0518AP  KVIK    25m  2:02.73 

 
Heat 4 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
519  Lise Refsgaard  2005  0552AC  KVIK    25m  1:51.56 
637  Liv Salhauge  2005  0586AE  TRITON B    25m  1:51.17 
559  Tanja-Marie Mathies  2004  0408AQ  KVIK    25m  1:50.23 
577  Filippa Walløe  2005  0502AC  KVIK    25m  1:51.07 
553  Caroline Koch  2005  0536AC  KVIK    25m  1:51.24 
668  Amalie Lester  2003  0358AQ  VÆRLØSE    25m  1:51.71 

 
Heat 5 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
415  Laura Mikkelsen  2001  0176AE  HASLEV    25m  1:49.00 
359  Maja Hallberg Langkilde  2004  0498AL  FR.VÆRK    25m  1:47.99 
442  Laura Thorlund Jensen  2004  0436AJ  HERLEV    25m  1:44.47 
493  Ulrikke Veje  2002  0258AK  HILLERØD    25m  1:45.38 
538  Signe Thornberg Bech  2004  0406AK  KVIK    25m  1:48.58 
564  Laura Olsen  2004  0432AW  KVIK    25m  1:49.90 

 
Heat 6 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
647  Ida Sund  2000  0064AX  TRITON B    25m  1:42.65 
439  Thea Jacobsen  2003  0338AC  HERLEV    25m  1:39.70 
448  Ida Oest  2003  0386AS  HERLEV    25m  1:38.52 
568  Elisabeth Roskær  2004  0464AC  KVIK    25m  1:39.31 
470  Minna Juul  2001  0176BC  HILLERØD    25m  1:39.97 
362  Ida-Marie Nørgaard  2005  0596AG  FR.VÆRK    25m  1:42.79 

 
Heat 7 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
712  Isabel Lillebæk  2004  0466AT  A6    50m  1:33.61 
696  Clara Sass Husum  2004  0474AM  A6    25m  1:30.46 
477  Mathilde Emilie K. Larsen  2002  0288AP  HILLERØD    25m  1:29.07 
561  Mathilde Yde Munkebæk  2003  0386AC  KVIK    25m  1:30.02 
354  Anna Louise Elmgreen  2001  0176AK  FR.VÆRK    25m  1:31.74 
441  Helene Jensen  2003  0394AE  HERLEV    50m  1:38.04 

 
Heat 8 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
704  Mathilda Hyldal Jung  2004  0414AM  A6    50m  1:28.32 
368  Viola Demuth Andersen  2003  0316AI  GENTOFTE    25m  1:26.55 
621  Olivia Mammen  2003  0374AB  TRITON B    25m  1:24.80 
694  Christine Henriksen  2003  0376AM  A6    25m  1:26.54 
552  Luna Fyller Jacobsen  2003  0308AO  KVIK    25m  1:27.86 
490  Frida Uldall  2003  0364AJ  HILLERØD    25m  1:28.70 

 
Heat 9 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
603  Johanne B. Hansen  2002  0264AF  TRITON B    25m  1:24.63 
479  Pernille Nislev  1998  9842AC  HILLERØD    25m  1:22.51 
608  Laura Janner  2002  0214AB  TRITON B    25m  1:22.03 
645  Line Strandby  2001  0106AD  TRITON B    50m  1:22.31 
643  Liva Stjernholm  2004  0486AA  TRITON B    50m  1:24.04 
601  Ida-Marie Frydenlund  2003  0304AP  TRITON B    50m  1:24.68 

 
Heat 10 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
597  Caroline Amalie Duus  1998  9804AB  TRITON B    25m  1:21.13 
596  Amanda Duus  2000  0076AA  TRITON B    25m  1:20.47 
701  Pernille Elm Jensen  2003  0302AI  A6    25m  1:18.58 
593  Julie Darlem Brandt  2001  0182AH  TRITON B    25m  1:20.04 
620  Alberte Mammen  2001  0196AE  TRITON B    25m  1:20.61 
515  Emilie Hermann Schimming  1999  9942AP  ROSKILDE    25m  1:21.74 

 
Heat 11 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
703  Liva Buchholt Johansen  2003  0306AA  A6    25m  1:16.54 
646  Sofie Strandby  1999  9976AC  TRITON B    25m  1:15.51 
588  Kamille Auerbach-Lind  2001  0112AL  TRITON B    25m  1:13.89 
472  Alberte Kjærsgaard  2001  0102AA  HILLERØD    25m  1:14.03 
506  Silke Mehr  2000  0096AX  ROSKILDE    25m  1:15.91 
630  Emilie Nyegaard  2001  0188AF  TRITON B    25m  1:16.86 

 
 
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer  Finaler (8) 
Sponsor: Hansens Flødeis 
A6 Cup Senior: Lasse Pittioni (1995) 1:04.77 2012-05-19 
Dansk senior: Chris Christensen (1988) 00.58,78 - 19-12-2009 
 
Heat 1 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
366  Andreas Østerlund  2005  0515AH  FR.VÆRK    25m   
649  Silas Waterval  2004  0491AF  TRITON B    50m  2:11.08 
705  Andreas Jørgensen  2005    A6    25m   
               
               

 
Heat 2 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
590  Bertram Grøn Brandelev  2004  0423AI  TRITON B    25m  2:05.84 
571  Oliver Schäbethal  2004  0475AF  KVIK    25m  1:51.42 
554  David Kristensen  2003  0359AP  KVIK    25m  1:50.75 
665  Fabian Holst Krabbe  2005  0539AJ  VÆRLØSE    50m  1:50.81 
716  Tobias Lindhardt  2005  0567AA  A6    25m  1:54.54 
               

 
Heat 3 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
569  Sebastian Saxtoft  2004  0401AC  KVIK    25m  1:46.25 
631  Mathias Toft Nørskov  2003  0361AL  TRITON B    25m  1:41.61 
669  Niels Peter Lund  2002  0213AO  VÆRLØSE    25m  1:37.29 
652  Elias Yldiz  2005  0591AC  TRITON B    25m  1:40.56 
426  Noel Sander Vestergaard  2003  0345AO  HASLEV    25m  1:45.69 
549  Louie Hermansen  2004  0419AE  KVIK    25m  1:47.34 

 
Heat 4 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
607  Mikkel Hjelm  2003  0375AG  TRITON B    50m  1:32.90 
469  Thorbjørn Jari Ikkala  2002  0207AI  HILLERØD    25m  1:31.36 
544  Niklas Wiese Dobel  2004  0433AB  KVIK    25m  1:30.25 
474  Villads Kruse  2003  0371AI  HILLERØD    25m  1:30.73 
540  Gustav Chappell  2002  0237AH  KVIK    25m  1:31.66 
525  Andreas Zastrow Nygaard  2003  0377AB  KVIK    25m  1:34.51 

 
Heat 5 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
664  Lucas Jøns  2002  0205AO  VÆRLØSE    25m  1:28.25 
528  Valentin Wahl  2003  0355AC  KVIK    25m  1:26.91 
673  Tobias Sundwall  2001  0159AJ  VÆRLØSE    25m  1:25.43 
400  Viktor Eibye  2001  0175AS  HASLEV    25m  1:26.37 
486  Mikkel Kronborg Riis  2002  0239AJ  HILLERØD    25m  1:27.66 
433  Gustav Bendix Beiter  2003  0321AB  HERLEV    25m  1:28.41 

 
Heat 6 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
526  Arthur Hansen  2002  0281AD  KVIK    25m  1:24.20 
738  Nicolai Therkelsen  2003  0337AG  A6    25m  1:21.91 
370  Christian Skinhøj  2001  0165AG  GENTOFTE    25m  1:18.57 
670  Andreas Cheng Milsgaard  2000  0025AN  VÆRLØSE    25m  1:19.36 
679  Frederik Bojesen  2002  0281AB  A6    25m  1:22.01 
614  Daniel Johansen  2000  0023AC  TRITON B    50m  1:24.96 

 
Heat 7 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
367  Mads Bjørn Andersen  2001  0143AL  GENTOFTE    25m  1:17.97 
612  Johan Joensen  2000  0005AB  TRITON B    50m  1:14.74 
642  Gustav Klit Stjernholm  2002  0215AD  TRITON B    50m  1:12.73 
611  Mads Raaby Jensen  2001  0149AB  TRITON B    25m  1:13.28 
739  Rasmus Thilleman  2001  0175AK  A6    25m  1:16.40 
589  Kasper Bonnichsen  2002  0283AD  TRITON B    25m  1:18.50 

 
Heat 8 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
587  Tobias Andersen  1998  9853AF  TRITON B    25m  1:07.00 
606  Mikkel S. Hansen  2000  0001AG  TRITON B    25m  1:04.70 
342  Niklas Hedegaard  1990  9053AB  FARUM    25m  59.19 
378  Lasse Pittioni  1995  9577AI  GLADSAXE    25m  1:00.38 
514  Riyan Salem  1998  9891AV  ROSKILDE    50m  1:06.94 
473  Victor Kjærsgaard  1998  9861AF  HILLERØD    25m  1:11.44 

 
 
Løb 9, 200m Butterfly Damer  Finaler (1) 
Sponsor: Hansens Flødeis 
A6 Cup Senior: Julie Brøndum Petersen (1994) 2:20.76 2013-05-18 
Dansk senior: Micha Østergaard (1987) 02.04,98 - 15-11-2009 
 
Heat 1 (1) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
484  Clara Qvade Rasmusen  2001  0148AH  HILLERØD    25m  2:44.24 
500  Christina Christensen  2001  0114AP  ROSKILDE    25m  2:40.64 
495  Ingrid Bo Andersen  2001  0126AC  ROSKILDE    25m  2:18.93 
604  Katrine B. Hansen  1999  9934AB  TRITON B    50m  2:23.52 
408  Nicole Jensen  1996  9656AB  HASLEV    25m  2:42.22 
618  Josefine H. Lundstrøm  2001  0158AD  TRITON B    25m  2:47.06 

 
 
Løb 10, 200m Butterfly Herrer  Finaler (1) 
Sponsor: Hansens Flødeis 
A6 Cup Senior: Morten Bak Hansen (1995) 2:03.50 2013-05-18 
Dansk senior: Viktor Bromer (1993) 01.51,62 - 06-12-2015 
 
Heat 1 (1) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
399  Jakob Dynesen  2000  0001AJ  HASLEV    25m  2:24.09 
650  Daniel Berg Wenk  2000  0099AB  TRITON B    25m  2:17.91 
624  Johan Müller  1998  9879AA  TRITON B    25m  2:02.08 
622  Frederik K. Mortensen  1995  9581AC  TRITON B    50m  2:11.53 
635  Mads Rishøj  1999  9943AN  TRITON B    50m  2:23.10 
640  Jakob Schmidt  1999  9913AO  TRITON B    25m  2:25.95 

 
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer  Finaler (16) 
Sponsor: Hansens Flødeis 
A6 Cup Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.81 2014-05-03 
Dansk senior: Jeanette Ottesen (1987) 00.23,49 - 12-12-2015 
 
Heat 1 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
357  Melani Jesse  2008  0804AA  FR.VÆRK    25m  1:04.41 
356  Frida Karoline Ikkala  2005  0508AK  FR.VÆRK    25m  45.60 
406  Mejse Jakobsen  2007  0712AA  HASLEV    25m  50.74 
               
               

 
Heat 2 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
644  Andrea Strandby  2007  0718AA  TRITON B    25m  45.43 
365  Laura Bjerregaard Withen  2004  0458AK  FR.VÆRK    25m  44.63 
579  Caroline Østergaard  2005  0536AJ  KVIK    25m  42.27 
414  Mathilde Hjort Lodstrup  2005  0554AO  HASLEV    25m  44.41 
536  Sara-Louise Andersen  2004  0492AX  KVIK    25m  45.02 
               

 
Heat 3 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
410  Mathilde Holde Jørgensen  2003  0366BA  HASLEV    25m  41.36 
662  Signe Holm Hansen  2005  0598AK  VÆRLØSE    50m  40.57 
551  Alberte Enggaard  2005  0524AE  KVIK    25m  40.26 
675  Lucca Andreasen  2004  0422AN  A6    25m  40.51 
358  Ida Lund Järund  2003  0316AO  FR.VÆRK    25m  41.17 
545  Sofia Wickmann Elkjær  2005  0508AC  KVIK    25m  42.04 

 
Heat 4 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
723  Emily Schile Nilsson  2005    A6    25m  39.68 
577  Filippa Walløe  2005  0502AC  KVIK    25m  39.53 
404  Nicoline Hansen  2004  0468AU  HASLEV    25m  38.43 
667  Esther Haudrum Larsen  2005  0574AK  VÆRLØSE    25m  39.13 
627  Petrine Nielson  2003  0316AS  TRITON B    25m  39.55 
572  Luna Vorsaa Solander  2005  0518AP  KVIK    25m  40.03 

 
Heat 5 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
538  Signe Thornberg Bech  2004  0406AK  KVIK    25m  37.98 
519  Lise Refsgaard  2005  0552AC  KVIK    25m  37.59 
609  Emilie Wilms Jensen  2006  0658AB  TRITON B    50m  37.46 
570  Frederikke Kofod Schak  2005  0528AJ  KVIK    25m  37.50 
443  Clara Kongsfelt  2003  0354AX  HERLEV    25m  37.83 
730  Annika Toft Rasmussen  2004  0414AL  A6    25m  38.08 

 
Heat 6 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
553  Caroline Koch  2005  0536AC  KVIK    25m  36.60 
663  Frederikke L. B. Høngaard  2003  0342AR  VÆRLØSE    25m  36.15 
442  Laura Thorlund Jensen  2004  0436AJ  HERLEV    25m  35.48 
424  Petrine R. E. Sørensen  2005  0512AB  HASLEV    25m  36.05 
573  Victoria W. Stahl  2005  0566AJ  KVIK    25m  36.22 
566  Mathilde Pihl  2005  0522AK  KVIK    25m  37.43 

 
Heat 7 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
439  Thea Jacobsen  2003  0338AC  HERLEV    25m  35.19 
690  Emma Ekman  2004  0494AG  A6    25m  34.90 
360  Mathilde Laustsen  2003  0306AZ  FR.VÆRK    25m  34.29 
721  Freja Møller  2004  0442AF  A6    25m  34.32 
737  Maya Hauerberg Terp  2005  0564AA  A6    50m  35.12 
446  Amanda Da Silva B. Madsen  2005  0554AB  HERLEV    25m  35.20 

 
Heat 8 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
547  Emma Karoline Guldberg  2005  0578AK  KVIK    25m  33.90 
591  Victoria Grøn Brandelev  2000  0058AK  TRITON B    25m  33.83 
477  Mathilde Emilie K. Larsen  2002  0288AP  HILLERØD    25m  33.23 
432  Anja Xin Andersen  2004  0444AD  HERLEV    25m  33.56 
710  Isabella Larsen  2005    A6    50m  33.84 
488  Ida Zeiler Terkildsen  2004  0494AD  HILLERØD    25m  34.27 

 
Heat 9 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
601  Ida-Marie Frydenlund  2003  0304AP  TRITON B    50m  32.93 
599  Emilie Fischer  2001  0156AK  TRITON B    25m  32.76 
704  Mathilda Hyldal Jung  2004  0414AM  A6    25m  32.62 
696  Clara Sass Husum  2004  0474AM  A6    25m  32.62 
354  Anna Louise Elmgreen  2001  0176AK  FR.VÆRK    25m  32.85 
470  Minna Juul  2001  0176BC  HILLERØD    25m  32.96 

 
Heat 10 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
438  Ida Hebeltoft  2003  0378AD  HERLEV    25m  32.19 
490  Frida Uldall  2003  0364AJ  HILLERØD    25m  31.55 
532  Freja Gjerløv  2003  0378AC  KVIK    25m  31.46 
533  Amalie Nielsen  2003  0338AV  KVIK    25m  31.55 
552  Luna Fyller Jacobsen  2003  0308AO  KVIK    25m  31.80 
643  Liva Stjernholm  2004  0486AA  TRITON B    25m  32.61 

 
Heat 11 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
686  Louise Dahl  2003  0362AN  A6    50m  31.28 
441  Helene Jensen  2003  0394AE  HERLEV    25m  30.73 
481  Emilie Trolle Pedersen  1999  9972AV  HILLERØD    25m  30.59 
608  Laura Janner  2002  0214AB  TRITON B    50m  30.73 
348  Louise Albrechtsen  1998  9894AH  FR.VÆRK    25m  31.11 
355  Maja Marie Elmgreen  2003  0376AE  FR.VÆRK    25m  31.30 

 
Heat 12 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
620  Alberte Mammen  2001  0196AE  TRITON B    50m  30.43 
703  Liva Buchholt Johansen  2003  0306AA  A6    25m  30.31 
745  Katja Kousgard  1974  7402AA  TRITON B    50m  30.15 
516  Tiina Soukka  1996    ROSKILDE    50m  30.29 
674  Katrine Høyer Tindbæk  1999  9988AU  VÆRLØSE    25m  30.38 
661  Ida Holm Hansen  2002  0268AN  VÆRLØSE    50m  30.56 

 
Heat 13 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
485  Sofia Qvade Rasmusen  2001  0138AH  HILLERØD    25m  29.97 
493  Ulrikke Veje  2002  0258AK  HILLERØD    25m  29.54 
497  Josefine Boisen  1996  9632AE  ROSKILDE    25m  29.27 
515  Emilie Hermann Schimming  1999  9942AP  ROSKILDE    25m  29.48 
646  Sofie Strandby  1999  9976AC  TRITON B    50m  29.82 
492  Matilde Weibel  2002  0244AC  HILLERØD    25m  30.13 

 
Heat 14 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
610  Frederikke Jensen  2000  0002AC  TRITON B    25m  29.03 
482  Anna Haugsted Pihl  2003  0384AA  HILLERØD    25m  28.81 
651  Helena Berg Wenk  2000  0052AD  TRITON B    25m  28.42 
501  Nina Corydon-Petersen  1999  9922AQ  ROSKILDE    25m  28.53 
616  Josephine G. Lauridsen  2001  0168AD  TRITON B    50m  28.99 
672  Helene Hupfeldt Nielsen  1994  9464AJ  VÆRLØSE    25m  29.08 

 
Heat 15 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
380  Veronika Storm  1998  9884AK  GLADSAXE    25m  28.23 
750  Emma Hansen  1999  9986AJ  OSK    25m  28.07 
605  Megan Forslund Hansen  1997  9702AC  TRITON B    50m  27.37 
619  Elina Lynge Wagner  1996  9654AC  TRITON B    25m  27.90 
351  Kaja Aunstrup  1998  9846AD  FR.VÆRK    25m  28.21 
376  Ida Just Mikkelsen  2001  0102AB  GLADSAXE    25m  28.41 

 
Heat 16 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
727  Katja Korbo Petersson  2001  0134AA  A6    25m  26.95 
744  Amalie Mikkelsen  1997  9728AA  HOVEDSTAD    25m  26.56 
381  Kristina Thomsen  1991  9196AG  GLADSAXE    25m  25.00 
699  Julie Kepp Jensen  2000  0042AA  A6    25m  25.01 
511  Andrea Paaske  2001  0186AF  ROSKILDE    25m  26.78 
593  Julie Darlem Brandt  2001  0182AH  TRITON B    25m  27.24 

 
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer  Finaler (13) 
Sponsor: Hansens Flødeis 
A6 Cup Senior: Morten Bak Hansen (1995) 23.29 2013-05-18 
Dansk senior: Jakob Andkjær (1985) 00.21,26 - 13-12-2009 
 
Heat 1 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
706  Casper Gervin Jørgensen  2007    A6    25m   
366  Andreas Østerlund  2005  0515AH  FR.VÆRK    25m  46.21 
742  Jacob Uldall-Jessen  2007    A6    25m   
               
               

 
Heat 2 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
416  Hjalte Møller  2007  0733AA  HASLEV    25m  42.01 
350  Alexander Asmussen  2004  0417AG  FR.VÆRK    25m  40.79 
698  Frederik Kepp Z. Jensen  2007    A6    25m  41.17 
638  Noah Sanchez  2006  0607AD  TRITON B    50m  44.92 
               

 
Heat 3 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
562  Nicolas Mønsted-Martin  2004  0437AK  KVIK    25m  39.20 
556  Oscar Kroos  2004  0459AF  KVIK    25m  38.65 
575  Andreas Eriksen Tankmar  2004  0471AE  KVIK    25m  37.68 
665  Fabian Holst Krabbe  2005  0539AJ  VÆRLØSE    50m  38.26 
425  Albert U. Thystrup  2003  0385AP  HASLEV    25m  39.06 
550  Alexander Hillhouse  2004  0461AL  KVIK    25m  39.42 

 
Heat 4 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
460  Johan Galsøe  2005  0537AF  HILLERØD    25m  37.14 
549  Louie Hermansen  2004  0419AE  KVIK    25m  36.61 
732  Emil Stenholt Røpke  2004  0429AA  A6    50m  34.69 
402  Christopher Vejlbo Hansen  2005  0581AH  HASLEV    25m  35.29 
590  Bertram Grøn Brandelev  2004  0423AI  TRITON B    50m  37.05 
632  Philip Rindum  2005  0535AC  TRITON B    50m  37.44 

 
Heat 5 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
445  Mathias Lindgaard  2004  0467AA  HERLEV    25m  33.64 
483  Noel Willem Pihl  2002  0281AL  HILLERØD    25m  33.57 
649  Silas Waterval  2004  0491AF  TRITON B    50m  33.30 
541  Mathias Christensen  2004  0489AE  KVIK    25m  33.43 
353  Daniel Didriksen  2002    FR.VÆRK    25m  33.60 
748  Anders Kousgard Kortegaar  2004  0471AB  A6    25m  34.40 

 
Heat 6 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
567  Casper Puggaard  2005  0593AA  KVIK    25m  33.25 
544  Niklas Wiese Dobel  2004  0433AB  KVIK    25m  32.91 
652  Elias Yldiz  2005  0591AC  TRITON B    50m  32.56 
444  Erik Li  2003  0391AF  HERLEV    25m  32.88 
401  Holger Flytkjær-Hansen  2004  0479AE  HASLEV    25m  32.96 
525  Andreas Zastrow Nygaard  2003  0377AB  KVIK    25m  33.28 

 
Heat 7 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
747  Emil Witzner Hansen  2004  0475AD  A6    50m  32.51 
700  Mikkel Bjellekjær Jensen  2003    A6    25m  32.16 
440  Mathias Jelshøj  2001  0127AR  HERLEV    25m  31.94 
613  Kasper Francke Johannesen  2003  0377AE  TRITON B    50m  32.01 
526  Arthur Hansen  2002  0281AD  KVIK    25m  32.48 
447  Kristian Moffett  2003  0339AA  HERLEV    25m  32.52 

 
Heat 8 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
469  Thorbjørn Jari Ikkala  2002  0207AI  HILLERØD    50m  31.42 
713  Mads Lind  2002  0255AI  A6    50m  31.08 
528  Valentin Wahl  2003  0355AC  KVIK    25m  30.40 
471  Carl Adelsten Kirchhoff  2002  0257AL  HILLERØD    25m  31.05 
435  Gabriel Elmedyb  2004  0485AG  HERLEV    25m  31.24 
664  Lucas Jøns  2002  0205AO  VÆRLØSE    25m  31.56 

 
Heat 9 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
673  Tobias Sundwall  2001  0159AJ  VÆRLØSE    25m  30.29 
594  Lasse Darlem Brandt  2003  0379AH  TRITON B    50m  29.94 
455  Christoffer Daugbjerg  2001  0183AC  HILLERØD    25m  29.55 
434  Adar Benli  2001  0143AR  HERLEV    25m  29.80 
578  Rasmus Warberg  2004  0477AA  KVIK    25m  30.11 
717  Rasmus Skarby Madsen  2003  0363AB  A6    25m  30.30 

 
Heat 10 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
437  Philip Hansen  2001  0143AM  HERLEV    25m  29.41 
452  Simon Blidarevic  2002  0289AB  HILLERØD    25m  28.96 
507  Johan Theis Møller  2000  0023AK  ROSKILDE    50m  28.35 
349  Nicklas Andersen  2001  0171AI  FR.VÆRK    25m  28.61 
454  Frederik Clausen  2001  0141AN  HILLERØD    25m  29.01 
459  Christian Galsøe  2002  0217AA  HILLERØD    25m  29.44 

 
Heat 11 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
456  Sebastian Ejdesgaard  2001  0181AO  HILLERØD    25m  28.04 
660  Asbjørn Hammershøj  2000  0077AQ  VÆRLØSE    25m  27.20 
602  Lukas Gustafson  1999  9991AA  TRITON B    50m  26.98 
512  Joakim Palmqvist  1999  9941AI  ROSKILDE    25m  27.00 
656  Alexander Ravn Borch  2001  0151AN  VÆRLØSE    50m  28.01 
679  Frederik Bojesen  2002  0281AB  A6    25m  28.09 

 
Heat 12 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
473  Victor Kjærsgaard  1998  9861AF  HILLERØD    25m  26.66 
600  Jacob Friland  1999  9985AB  TRITON B    50m  26.46 
450  Philip Agerskov  1998  9801AJ  HILLERØD    25m  26.09 
586  Magnus Aasberg  2001  0143AG  TRITON B    50m  26.44 
496  Jakob Gersholm Baktoft  2000  0069AQ  ROSKILDE    25m  26.66 
514  Riyan Salem  1998  9891AV  ROSKILDE    25m  26.79 

 
Heat 13 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
396  Emil Compen  2000  0037AC  HASLEV    25m  25.32 
587  Tobias Andersen  1998  9853AF  TRITON B    50m  24.78 
726  Magnus Westermann  1995  9541AA  HERLEV    25m  22.24 
487  Andreas Noer Sejrskild  1998  9871AK  HILLERØD    25m  24.48 
580  Peter Gadsbøll  1993  9373AI  NORD    25m  25.26 
517  Jonas B. Sørensen  1993  9375AF  ROSKILDE    25m  25.81 

 
 
Løb 13, 200m Frisvømning Damer  Finaler (9) 
Sponsor: Hansens Flødeis 
A6 Cup Senior: Julie Brøndum Petersen (1994) 2:03.45 2013-05-18 
Dansk senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 01.55,04 - 15-12-2013 
 
Heat 1 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
557  Freja Madsen  2004  0404AW  KVIK    25m   
536  Sara-Louise Andersen  2004  0492AX  KVIK    25m   
419  Sofie Nielsen  2003  0324AU  HASLEV    25m   
               
               

 
Heat 2 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
480  Emma Nissen  2004  0406AL  HILLERØD    25m  3:49.64 
461  Josephine Gribsvad  2003  0384AR  HILLERØD    25m  3:22.04 
478  Elinor Markussen  2004  0478AL  HILLERØD    25m  3:13.86 
559  Tanja-Marie Mathies  2004  0408AQ  KVIK    25m  3:15.42 
691  Frederikke Meisner From  2004  0418AM  A6    25m  3:22.76 
564  Laura Olsen  2004  0432AW  KVIK    25m   

 
Heat 3 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
412  Nanna Lauritsen  2004  0484AF  HASLEV    25m  3:10.34 
359  Maja Hallberg Langkilde  2004  0498AL  FR.VÆRK    25m  3:04.04 
407  Nynne Jakobsen  2004  0462AG  HASLEV    25m  2:56.34 
663  Frederikke L. B. Høngaard  2003  0342AR  VÆRLØSE    25m  2:58.84 
568  Elisabeth Roskær  2004  0464AC  KVIK    25m  3:08.47 
576  Signe Astrup Taul  2004  0402AQ  KVIK    25m  3:13.02 

 
Heat 4 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
422  Anna Lind Petersen  2004  0488AE  HASLEV    25m  2:52.05 
647  Ida Sund  2000  0064AX  TRITON B    50m  2:45.23 
658  Mikala Ravn Borch  2003  0348AR  VÆRLØSE    50m  2:43.02 
636  Kathrine Bang Rubak  2004  0486AE  TRITON B    50m  2:43.83 
561  Mathilde Yde Munkebæk  2003  0386AC  KVIK    25m  2:45.85 
418  Olivia Møller  2004  0452AF  HASLEV    25m  2:54.37 

 
Heat 5 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
413  Maria Hjort Lodstrup  2000  0086BA  HASLEV    25m  2:41.81 
415  Laura Mikkelsen  2001  0176AE  HASLEV    25m  2:36.63 
634  Ida Rishøj  2002  0286AF  TRITON B    50m  2:28.89 
532  Freja Gjerløv  2003  0378AC  KVIK    25m  2:32.32 
354  Anna Louise Elmgreen  2001  0176AK  FR.VÆRK    25m  2:41.15 
718  Christine Mardov-Johansen  2003  0366AL  A6    50m  2:42.56 

 
Heat 6 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
534  Freya Nørlund Wentzel  2003  0374AC  KVIK    25m  2:26.82 
481  Emilie Trolle Pedersen  1999  9972AV  HILLERØD    25m  2:25.89 
608  Laura Janner  2002  0214AB  TRITON B    25m  2:24.05 
506  Silke Mehr  2000  0096AX  ROSKILDE    25m  2:24.89 
552  Luna Fyller Jacobsen  2003  0308AO  KVIK    25m  2:25.94 
510  Annasofie Halling Olesen  1997  9762AW  ROSKILDE    25m  2:28.22 

 
Heat 7 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
724  Luna Emilie Olsen  2003  0312AC  A6    25m  2:19.53 
484  Clara Qvade Rasmusen  2001  0148AH  HILLERØD    25m  2:19.21 
535  Rebekka Giessing  2003  0364AE  KVIK    25m  2:18.19 
597  Caroline Amalie Duus  1998  9804AB  TRITON B    50m  2:18.26 
598  Isabel K. Eriksen  2001  0122AH  TRITON B    25m  2:19.27 
661  Ida Holm Hansen  2002  0268AN  VÆRLØSE    25m  2:23.46 

 
Heat 8 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
733  Lærke Schelde-Mollerup  2003  0358AB  A6    25m  2:16.04 
351  Kaja Aunstrup  1998  9846AD  FR.VÆRK    25m  2:15.43 
610  Frederikke Jensen  2000  0002AC  TRITON B    50m  2:14.61 
498  Anna Aavang Brendstrup  2000  0066AO  ROSKILDE    50m  2:14.90 
620  Alberte Mammen  2001  0196AE  TRITON B    25m  2:15.69 
485  Sofia Qvade Rasmusen  2001  0138AH  HILLERØD    25m  2:16.48 

 
Heat 9 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
588  Kamille Auerbach-Lind  2001  0112AL  TRITON B    25m  2:09.88 
511  Andrea Paaske  2001  0186AF  ROSKILDE    25m  2:08.29 
625  Maja Nielsen  1996  9632AD  TRITON B    25m  2:02.82 
605  Megan Forslund Hansen  1997  9702AC  TRITON B    25m  2:03.75 
593  Julie Darlem Brandt  2001  0182AH  TRITON B    25m  2:08.73 
495  Ingrid Bo Andersen  2001  0126AC  ROSKILDE    25m  2:14.43 

 
 
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer  Finaler (6) 
Sponsor: Startspring 
A6 Cup Senior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.09 2009-05-16 
Dansk senior: Mads Glæsner (1988) 01.43,77 - 15-11-2009 
 
Heat 1 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
397  Victor Compen  2003  0359AH  HASLEV    25m   
554  David Kristensen  2003  0359AP  KVIK    25m  3:28.55 
453  Matias Bojer  2002  0257AP  HILLERØD    25m  3:44.46 
               
               

 
Heat 2 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
669  Niels Peter Lund  2002  0213AO  VÆRLØSE    25m  2:50.76 
540  Gustav Chappell  2002  0237AH  KVIK    25m  2:42.53 
613  Kasper Francke Johannesen  2003  0377AE  TRITON B    50m  2:29.49 
476  Gustav Larsen  2003  0333AH  HILLERØD    25m  2:38.87 
631  Mathias Toft Nørskov  2003  0361AL  TRITON B    25m  2:47.66 
595  Gustav Clement  2003  0371AN  TRITON B    50m  3:05.29 

 
Heat 3 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
458  Oscar Lykke Fischer  2002  0295AP  HILLERØD    50m  2:23.41 
423  Rasmus Lynge Schmidt  2000  0071AP  HASLEV    25m  2:19.06 
743  Morten Østergaard  2002  0209AC  A6    25m  2:14.38 
528  Valentin Wahl  2003  0355AC  KVIK    25m  2:17.86 
607  Mikkel Hjelm  2003  0375AG  TRITON B    50m  2:20.42 
527  Lukas Majvig Andersen  2003  0309AC  KVIK    25m  2:23.58 

 
Heat 4 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
379  Frederik Presskorn  2000  0061AB  GLADSAXE    25m  2:14.15 
377  Thor Nilsson Pedersen  2000  0081AB  GLADSAXE    25m  2:12.72 
589  Kasper Bonnichsen  2002  0283AD  TRITON B    25m  2:08.29 
457  Jakob Bjerre Eriksen  2000  0077AN  HILLERØD    25m  2:08.93 
660  Asbjørn Hammershøj  2000  0077AQ  VÆRLØSE    25m  2:13.53 
409  Frederik Birch Jørgensen  2001  0119AL  HASLEV    25m  2:14.34 

 
Heat 5 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
650  Daniel Berg Wenk  2000  0099AB  TRITON B    25m  2:07.06 
640  Jakob Schmidt  1999  9913AO  TRITON B    25m  2:05.68 
635  Mads Rishøj  1999  9943AN  TRITON B    25m  1:59.93 
517  Jonas B. Sørensen  1993  9375AF  ROSKILDE    25m  2:02.93 
586  Magnus Aasberg  2001  0143AG  TRITON B    25m  2:05.88 
344  Chris Johansen  1996  9651AB  FARUM    50m  2:07.98 

 
Heat 6 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
731  Mads Tornow Rasmussen  2000  0073AD  A6    25m  1:59.33 
624  Johan Müller  1998  9879AA  TRITON B    25m  1:55.12 
726  Magnus Westermann  1995  9541AA  HERLEV    25m  1:46.42 
734  Nikolai Skelsager  1996  9687AC  A6    25m  1:54.54 
641  Niels Paulli Sparholt  2000  0027AF  TRITON B    25m  1:57.59 
487  Andreas Noer Sejrskild  1998  9871AK  HILLERØD    25m  1:59.49 

 
 
Løb 15, 100m Medley Damer  Finaler (13) 
Sponsor: Hansens Flødeis 
A6 Cup Senior: Maja Nielsen (1996) 1:05.83 2014-05-03 
Dansk senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 00.59,34 - 05-10-2014 
 
Heat 1 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
352  Natasja Boesgaard  2007  0728AC  FR.VÆRK    25m  2:12.89 
551  Alberte Enggaard  2005  0524AE  KVIK    25m  1:53.41 
411  Amalie Wichmann Larsen  2005  0564AB  HASLEV    25m  2:05.00 
516  Tiina Soukka  1996    ROSKILDE    25m   
               

 
Heat 2 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
644  Andrea Strandby  2007  0718AA  TRITON B    25m  1:51.74 
420  Sisse Berg Olesen  2005  0514AB  HASLEV    25m  1:48.87 
627  Petrine Nielson  2003  0316AS  TRITON B    25m  1:44.02 
570  Frederikke Kofod Schak  2005  0528AJ  KVIK    25m  1:48.16 
662  Signe Holm Hansen  2005  0598AK  VÆRLØSE    25m  1:51.44 
572  Luna Vorsaa Solander  2005  0518AP  KVIK    25m  1:52.45 

 
Heat 3 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
417  Lærke Møller  2005  0578AN  HASLEV    25m  1:43.14 
564  Laura Olsen  2004  0432AW  KVIK    25m  1:40.19 
545  Sofia Wickmann Elkjær  2005  0508AC  KVIK    25m  1:38.34 
576  Signe Astrup Taul  2004  0402AQ  KVIK    25m  1:39.00 
358  Ida Lund Järund  2003  0316AO  FR.VÆRK    25m  1:42.66 
667  Esther Haudrum Larsen  2005  0574AK  VÆRLØSE    25m  1:43.29 

 
Heat 4 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
573  Victoria W. Stahl  2005  0566AJ  KVIK    25m  1:37.96 
566  Mathilde Pihl  2005  0522AK  KVIK    25m  1:35.18 
448  Ida Oest  2003  0386AS  HERLEV    25m  1:33.58 
553  Caroline Koch  2005  0536AC  KVIK    25m  1:33.96 
362  Ida-Marie Nørgaard  2005  0596AG  FR.VÆRK    25m  1:35.29 
668  Amalie Lester  2003  0358AQ  VÆRLØSE    25m  1:38.20 

 
Heat 5 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
634  Ida Rishøj  2002  0286AF  TRITON B    25m  1:33.16 
746  Silja Brage  2005    A6    25m  1:32.04 
442  Laura Thorlund Jensen  2004  0436AJ  HERLEV    25m  1:29.64 
591  Victoria Grøn Brandelev  2000  0058AK  TRITON B    25m  1:30.20 
637  Liv Salhauge  2005  0586AE  TRITON B    25m  1:32.21 
711  Julie Larsen  2005  0584AB  A6    25m  1:33.29 

 
Heat 6 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
438  Ida Hebeltoft  2003  0378AD  HERLEV    25m  1:27.51 
360  Mathilde Laustsen  2003  0306AZ  FR.VÆRK    25m  1:26.36 
439  Thea Jacobsen  2003  0338AC  HERLEV    25m  1:25.71 
639  Sophie Lærke Sandell  2005  0524AD  TRITON B    25m  1:25.84 
432  Anja Xin Andersen  2004  0444AD  HERLEV    25m  1:27.51 
599  Emilie Fischer  2001  0156AK  TRITON B    25m  1:28.27 

 
Heat 7 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
446  Amanda Da Silva B. Madsen  2005  0554AB  HERLEV    25m  1:23.83 
477  Mathilde Emilie K. Larsen  2002  0288AP  HILLERØD    25m  1:22.77 
601  Ida-Marie Frydenlund  2003  0304AP  TRITON B    25m  1:21.57 
598  Isabel K. Eriksen  2001  0122AH  TRITON B    25m  1:22.06 
493  Ulrikke Veje  2002  0258AK  HILLERØD    25m  1:22.93 
674  Katrine Høyer Tindbæk  1999  9988AU  VÆRLØSE    25m  1:24.97 

 
Heat 8 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
441  Helene Jensen  2003  0394AE  HERLEV    25m  1:20.61 
348  Louise Albrechtsen  1998  9894AH  FR.VÆRK    25m  1:19.11 
618  Josefine H. Lundstrøm  2001  0158AD  TRITON B    25m  1:18.75 
355  Maja Marie Elmgreen  2003  0376AE  FR.VÆRK    25m  1:19.10 
490  Frida Uldall  2003  0364AJ  HILLERØD    25m  1:19.72 
449  Josephine Thomsen  2005  0506AG  HERLEV    25m  1:21.10 

 
Heat 9 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
672  Helene Hupfeldt Nielsen  1994  9464AJ  VÆRLØSE    25m  1:18.00 
603  Johanne B. Hansen  2002  0264AF  TRITON B    25m  1:16.61 
475  Natascha Laigaard  2002  0246AR  HILLERØD    25m  1:15.85 
648  Abby Kristine Waterval  2002  0222AE  TRITON B    25m  1:15.98 
621  Olivia Mammen  2003  0374AB  TRITON B    25m  1:16.73 
694  Christine Henriksen  2003  0376AM  A6    25m  1:18.37 

 
Heat 10 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
492  Matilde Weibel  2002  0244AC  HILLERØD    25m  1:15.42 
701  Pernille Elm Jensen  2003  0302AI  A6    25m  1:14.69 
479  Pernille Nislev  1998  9842AC  HILLERØD    25m  1:14.31 
630  Emilie Nyegaard  2001  0188AF  TRITON B    25m  1:14.36 
610  Frederikke Jensen  2000  0002AC  TRITON B    25m  1:14.96 
500  Christina Christensen  2001  0114AP  ROSKILDE    25m  1:15.76 

 
Heat 11 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
515  Emilie Hermann Schimming  1999  9942AP  ROSKILDE    25m  1:12.93 
518  Maja Østergaard  1998  9808AJ  ROSKILDE    25m  1:12.65 
482  Anna Haugsted Pihl  2003  0384AA  HILLERØD    25m  1:12.56 
501  Nina Corydon-Petersen  1999  9922AQ  ROSKILDE    25m  1:12.62 
651  Helena Berg Wenk  2000  0052AD  TRITON B    25m  1:12.73 
497  Josefine Boisen  1996  9632AE  ROSKILDE    25m  1:13.23 

 
Heat 12 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
646  Sofie Strandby  1999  9976AC  TRITON B    25m  1:11.82 
593  Julie Darlem Brandt  2001  0182AH  TRITON B    25m  1:10.43 
472  Alberte Kjærsgaard  2001  0102AA  HILLERØD    25m  1:09.47 
702  Cæcilie Buchholt Johansen  2001  0152AB  A6    25m  1:09.98 
645  Line Strandby  2001  0106AD  TRITON B    25m  1:11.17 
380  Veronika Storm  1998  9884AK  GLADSAXE    25m  1:11.89 

 
Heat 13 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
719  Isabel Mass  1998  9848AA  A6    25m  1:08.05 
616  Josephine G. Lauridsen  2001  0168AD  TRITON B    25m  1:07.24 
625  Maja Nielsen  1996  9632AD  TRITON B    25m  1:02.74 
604  Katrine B. Hansen  1999  9934AB  TRITON B    25m  1:06.48 
596  Amanda Duus  2000  0076AA  TRITON B    25m  1:07.74 
619  Elina Lynge Wagner  1996  9654AC  TRITON B    25m  1:08.56 

 
 
Løb 16, 100m Medley Herrer  Finaler (13) 
Sponsor: Hansens Flødeis 
A6 Cup Senior: Kristian Outinen (1983) 55.72 2009-05-16 
Dansk senior: Daniel Skaaning (1993) 00.53,32 - 14-12-2013 
 
Heat 1 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
705  Andreas Jørgensen  2005    A6    25m   
725  Marco Stub Olsen  2004    A6    25m   
666  Johan Madvig Kristensen  2004  0445AO  VÆRLØSE    25m   
               
               

 
Heat 2 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
665  Fabian Holst Krabbe  2005  0539AJ  VÆRLØSE    25m  2:05.89 
350  Alexander Asmussen  2004  0417AG  FR.VÆRK    25m  1:52.20 
685  Victor Enemark Cruse  2004    A6    25m  1:59.07 
755  Emil Schmidt  2006  0695AA  A6    25m   
               

 
Heat 3 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
575  Andreas Eriksen Tankmar  2004  0471AE  KVIK    25m  1:49.74 
678  Mikkel Bjerrum  2005  0533AD  A6    25m  1:47.99 
716  Tobias Lindhardt  2005  0567AA  A6    25m  1:43.76 
590  Bertram Grøn Brandelev  2004  0423AI  TRITON B    25m  1:47.57 
632  Philip Rindum  2005  0535AC  TRITON B    25m  1:48.57 
595  Gustav Clement  2003  0371AN  TRITON B    25m  1:49.87 

 
Heat 4 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
683  Nicolai Christensen  2006  0671AA  A6    25m  1:40.50 
571  Oliver Schäbethal  2004  0475AF  KVIK    25m  1:39.59 
562  Nicolas Mønsted-Martin  2004  0437AK  KVIK    25m  1:38.19 
735  Julius Svarrer  2005    A6    25m  1:38.40 
398  Jonas P. Dahrup  2004  0469AD  HASLEV    25m  1:40.40 
550  Alexander Hillhouse  2004  0461AL  KVIK    25m  1:41.77 

 
Heat 5 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
395  Nicolai Andreassen  2001  0113AB  HASLEV    25m  1:36.88 
569  Sebastian Saxtoft  2004  0401AC  KVIK    25m  1:34.44 
556  Oscar Kroos  2004  0459AF  KVIK    25m  1:33.90 
692  Mads Holger From  2004    A6    25m  1:34.06 
491  Louie Uldall  2005  0537AE  HILLERØD    25m  1:34.82 
402  Christopher Vejlbo Hansen  2005  0581AH  HASLEV    25m  1:37.16 

 
Heat 6 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
483  Noel Willem Pihl  2002  0281AL  HILLERØD    25m  1:31.19 
631  Mathias Toft Nørskov  2003  0361AL  TRITON B    25m  1:28.72 
444  Erik Li  2003  0391AF  HERLEV    25m  1:27.68 
567  Casper Puggaard  2005  0593AA  KVIK    25m  1:27.97 
729  Nicklas Plank  2004  0463AN  A6    25m  1:29.57 
741  Noah Tranum  2004    A6    25m  1:33.60 

 
Heat 7 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
447  Kristian Moffett  2003  0339AA  HERLEV    25m  1:25.73 
440  Mathias Jelshøj  2001  0127AR  HERLEV    25m  1:23.32 
486  Mikkel Kronborg Riis  2002  0239AJ  HILLERØD    25m  1:21.57 
664  Lucas Jøns  2002  0205AO  VÆRLØSE    25m  1:22.17 
740  Victor Toftehøj  2003  0309AG  A6    25m  1:24.87 
541  Mathias Christensen  2004  0489AE  KVIK    25m  1:27.23 

 
Heat 8 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
469  Thorbjørn Jari Ikkala  2002  0207AI  HILLERØD    25m  1:20.33 
656  Alexander Ravn Borch  2001  0151AN  VÆRLØSE    25m  1:19.27 
673  Tobias Sundwall  2001  0159AJ  VÆRLØSE    25m  1:18.68 
445  Mathias Lindgaard  2004  0467AA  HERLEV    25m  1:18.68 
578  Rasmus Warberg  2004  0477AA  KVIK    25m  1:19.54 
435  Gabriel Elmedyb  2004  0485AG  HERLEV    25m  1:20.40 

 
Heat 9 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
474  Villads Kruse  2003  0371AI  HILLERØD    25m  1:17.74 
526  Arthur Hansen  2002  0281AD  KVIK    25m  1:16.54 
433  Gustav Bendix Beiter  2003  0321AB  HERLEV    25m  1:16.03 
399  Jakob Dynesen  2000  0001AJ  HASLEV    25m  1:16.07 
400  Viktor Eibye  2001  0175AS  HASLEV    25m  1:17.73 
437  Philip Hansen  2001  0143AM  HERLEV    25m  1:18.09 

 
Heat 10 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
459  Christian Galsøe  2002  0217AA  HILLERØD    25m  1:15.85 
452  Simon Blidarevic  2002  0289AB  HILLERØD    25m  1:15.47 
594  Lasse Darlem Brandt  2003  0379AH  TRITON B    25m  1:14.24 
670  Andreas Cheng Milsgaard  2000  0025AN  VÆRLØSE    25m  1:14.38 
436  Peter Eskjær-Køppen  2002  0203AD  HERLEV    25m  1:15.49 
454  Frederik Clausen  2001  0141AN  HILLERØD    25m  1:15.99 

 
Heat 11 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
614  Daniel Johansen  2000  0023AC  TRITON B    25m  1:13.83 
403  Frederik Kongstad Hansen  2001  0169AL  HASLEV    25m  1:13.13 
739  Rasmus Thilleman  2001  0175AK  A6    25m  1:08.99 
586  Magnus Aasberg  2001  0143AG  TRITON B    25m  1:11.18 
456  Sebastian Ejdesgaard  2001  0181AO  HILLERØD    25m  1:13.31 
738  Nicolai Therkelsen  2003  0337AG  A6    25m  1:14.07 

 
Heat 12 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
473  Victor Kjærsgaard  1998  9861AF  HILLERØD    25m  1:06.65 
611  Mads Raaby Jensen  2001  0149AB  TRITON B    25m  1:05.85 
612  Johan Joensen  2000  0005AB  TRITON B    25m  1:05.25 
600  Jacob Friland  1999  9985AB  TRITON B    25m  1:05.55 
509  Anders Engtorp Olesen  1999  9951AI  ROSKILDE    25m  1:06.41 
635  Mads Rishøj  1999  9943AN  TRITON B    25m  1:07.99 

 
Heat 13 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
642  Gustav Klit Stjernholm  2002  0215AD  TRITON B    25m  1:03.24 
514  Riyan Salem  1998  9891AV  ROSKILDE    25m  1:02.30 
342  Niklas Hedegaard  1990  9053AB  FARUM    25m  55.04 
343  Magnus Jákupsson  1994  9403AP  FARUM    25m  55.24 
622  Frederik K. Mortensen  1995  9581AC  TRITON B    25m  1:02.76 
640  Jakob Schmidt  1999  9913AO  TRITON B    25m  1:03.95 

 
 
Løb 17, 4X50m Medley Damer  Finaler (4) 
Sponsor: Hansens Flødeis 
A6 Cup Senior: 1:59.63 2010-05-22 
Dansk senior: Landsholdet 01.44,81 - 15-12-201 
 
Heat 1 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
530  Kvik Pige C2  2004    KVIK    25m   
345  Cool Kids  1998    FR.VÆRK    25m   
754  A6 Piger 3    A6    25m   
               
               

 
Heat 2 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
655  Vsk Piger 1    VÆRLØSE    25m   
363  Power Puff Pigerne  2003    FR.VÆRK    25m   
393  Haslev Medley Piger 2    HASLEV    25m  2:50.00 
394  Haslev Medley Piger 3    HASLEV    25m  3:10.00 
347  Stålpigerne  2004    FR.VÆRK    25m   
753  A6 Piger 2    A6    25m   

 
Heat 3 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
431  Herlev Piger 2    HERLEV    25m  2:31.99 
430  Herlev Piger 1    HERLEV    25m  2:21.99 
584  Triton Pige 3    TRITON B    25m  2:18.00 
531  Kvik Piger Regional  2003    KVIK    25m  2:18.15 
392  Haslev Medley Piger 1    HASLEV    25m  2:30.00 
529  Kvik Pige C1  2004    KVIK    25m  2:40.20 

 
Heat 4 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
583  Triton Pige 2    TRITON B    25m  2:12.00 
466  Hils Piger 1 Hillerød    HILLERØD    25m  2:06.01 
728  A6 Piger 1  1998    A6    25m  2:01.00 
582  Triton Pige 1    TRITON B    25m  2:06.00 
467  Hils Piger 2 Hillerød    HILLERØD    25m  2:10.01 
468  Hils Piger 3 Hillerød    HILLERØD    25m  2:14.01 

 
 
Løb 18, 4X50m Medley Herrer  Finaler (3) 
Sponsor: Hansens Flødeis 
A6 Cup Senior: 1:44.88 2012-05-19 
Dansk senior: Landsholdet 01.35,77 - 11-12-2008 
 
Heat 1 (3) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
752  A6 Drenge 3    A6    25m   
751  A6 Drenge 2    A6    25m   
653  Vsk Drenge 1    VÆRLØSE    25m   
522  Kvik Drenge C1  2004    KVIK    25m   
346  Græsrødderne  2001    FR.VÆRK    25m   
523  Kvik Drenge C2  2004    KVIK    25m   

 
Heat 2 (3) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
390  Haslev Medley Drenge 2    HASLEV    25m  2:25.00 
524  Kvik Drenge Regional  2003    KVIK    25m  2:17.59 
428  Herlev Knægte 1    HERLEV    25m  2:10.99 
464  Hils Drenge 3 Hillerød    HILLERØD    25m  2:13.01 
429  Herlev Knægte 2    HERLEV    25m  2:20.99 
391  Haslev Medley Drenge 3    HASLEV    25m  2:35.00 

 
Heat 3 (3) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
463  Hils Drenge 2 Hillerød    HILLERØD    25m  2:09.01 
462  Hils Drenge 1 Hillerød    HILLERØD    25m  1:59.01 
581  Triton Dreng 1    TRITON B    25m  1:52.00 
689  A6 Drenge 1  1996    A6    25m  1:59.00 
585  Triton Årgang Drenge 1    TRITON B    25m  2:00.00 
389  Haslev Medley Drenge 1    HASLEV    25m  2:10.00 

 
 
Løb 19, 400m Frisvømning Damer  Finaler (4) 
Sponsor: Speedo 
A6 Cup Senior: Julie Lunau (1995) 4:25.62 2013-05-18 
Dansk senior: Lotte Friis (1988) 03.58,02 - 10-12-2011 
 
Heat 1 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
359  Maja Hallberg Langkilde  2004  0498AL  FR.VÆRK    25m   
532  Freja Gjerløv  2003  0378AC  KVIK    25m  6:05.05 
636  Kathrine Bang Rubak  2004  0486AE  TRITON B    50m  5:49.11 
599  Emilie Fischer  2001  0156AK  TRITON B    50m  5:53.29 
502  Caroline Gerlach  2002  0228BA  ROSKILDE    25m  6:20.18 
516  Tiina Soukka  1996    ROSKILDE    25m   

 
Heat 2 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
441  Helene Jensen  2003  0394AE  HERLEV    25m  5:31.94 
533  Amalie Nielsen  2003  0338AV  KVIK    25m  5:12.67 
510  Annasofie Halling Olesen  1997  9762AW  ROSKILDE    25m  5:05.85 
634  Ida Rishøj  2002  0286AF  TRITON B    50m  5:07.98 
534  Freya Nørlund Wentzel  2003  0374AC  KVIK    25m  5:16.92 
415  Laura Mikkelsen  2001  0176AE  HASLEV    25m  5:38.16 

 
Heat 3 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
598  Isabel K. Eriksen  2001  0122AH  TRITON B    50m  4:57.65 
484  Clara Qvade Rasmusen  2001  0148AH  HILLERØD    25m  4:51.25 
596  Amanda Duus  2000  0076AA  TRITON B    50m  4:40.67 
485  Sofia Qvade Rasmusen  2001  0138AH  HILLERØD    25m  4:46.75 
535  Rebekka Giessing  2003  0364AE  KVIK    25m  4:55.92 
408  Nicole Jensen  1996  9656AB  HASLEV    25m  5:03.59 

 
Heat 4 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
498  Anna Aavang Brendstrup  2000  0066AO  ROSKILDE    25m  4:36.77 
604  Katrine B. Hansen  1999  9934AB  TRITON B    50m  4:33.77 
651  Helena Berg Wenk  2000  0052AD  TRITON B    25m  4:30.07 
511  Andrea Paaske  2001  0186AF  ROSKILDE    25m  4:31.19 
588  Kamille Auerbach-Lind  2001  0112AL  TRITON B    25m  4:33.87 
727  Katja Korbo Petersson  2001  0134AA  A6    25m  4:39.98 

 
 
Løb 20, 400m Frisvømning Herrer  Finaler (3) 
Sponsor: Speedo 
A6 Cup Senior: Magnus Westermann (1995) 4:07.23 2009-05-16 
Dansk senior: Mads Glæsner (1988) 03.36,82 - 10-12-200 
 
Heat 1 (3) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
476  Gustav Larsen  2003  0333AH  HILLERØD    25m  5:45.65 
434  Adar Benli  2001  0143AR  HERLEV    25m  5:19.28 
447  Kristian Moffett  2003  0339AA  HERLEV    25m  5:41.14 
               
               

 
Heat 2 (3) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
458  Oscar Lykke Fischer  2002  0295AP  HILLERØD    50m  5:07.70 
607  Mikkel Hjelm  2003  0375AG  TRITON B    25m  4:47.53 
589  Kasper Bonnichsen  2002  0283AD  TRITON B    25m  4:38.57 
528  Valentin Wahl  2003  0355AC  KVIK    25m  4:45.51 
409  Frederik Birch Jørgensen  2001  0119AL  HASLEV    25m  4:58.48 
               

 
Heat 3 (3) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
457  Jakob Bjerre Eriksen  2000  0077AN  HILLERØD    25m  4:31.21 
641  Niels Paulli Sparholt  2000  0027AF  TRITON B    25m  4:10.47 
734  Nikolai Skelsager  1996  9687AC  A6    25m  4:00.55 
624  Johan Müller  1998  9879AA  TRITON B    25m  4:05.95 
635  Mads Rishøj  1999  9943AN  TRITON B    50m  4:17.69 
679  Frederik Bojesen  2002  0281AB  A6    25m  4:38.28 

 
 
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer  Finaler (16) 
Sponsor: Startspring 
A6 Cup Senior: Julie Kepp Jensen (2000) 28.14 2014-05-03 
Dansk senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 00.26,39 - 05-12-2014 
 
Heat 1 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
681  Nikoline Buchholt Cederlu  2007    A6    25m  1:19.84 
558  Karoline Makne  2006  0678AJ  KVIK    25m  1:03.99 
715  Cecilie Lindhardt  2007    A6    25m  1:07.32 
               
               

 
Heat 2 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
352  Natasja Boesgaard  2007  0728AC  FR.VÆRK    25m  1:00.02 
356  Frida Karoline Ikkala  2005  0508AK  FR.VÆRK    25m  58.47 
687  Luna Damgaard  2006    A6    25m  57.20 
708  Anna Langsager  2006    A6    25m  58.27 
564  Laura Olsen  2004  0432AW  KVIK    25m  59.70 
697  Danna Vi Huynh  2007    A6    25m  1:01.90 

 
Heat 3 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
693  Naya Høi Greve  2007    A6    25m  54.83 
360  Mathilde Laustsen  2003  0306AZ  FR.VÆRK    25m  53.65 
711  Julie Larsen  2005  0584AB  A6    25m  51.49 
565  Laura Pedersen  2007  0776AD  KVIK    25m  53.59 
695  Eva Hlynsdottir  2005  0596AF  A6    25m  54.47 
563  Molly Namensen  2006  0684AJ  KVIK    25m  56.90 

 
Heat 4 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
633  Amalie Carlsen Risager  2006  0604AG  TRITON B    25m  50.79 
671  Laura Cheng Milsgaard  2006  0658AJ  VÆRLØSE    50m  50.15 
537  Amalie Backhausen  2006  0676AL  KVIK    25m  49.29 
621  Olivia Mammen  2003  0374AB  TRITON B    25m  49.84 
723  Emily Schile Nilsson  2005    A6    25m  50.61 
644  Andrea Strandby  2007  0718AA  TRITON B    25m  50.92 

 
Heat 5 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
361  Josefine Nielsen  2005  0564AI  FR.VÆRK    25m  48.20 
737  Maya Hauerberg Terp  2005  0564AA  A6    25m  47.96 
548  Emma Hansen  2007  0742AB  KVIK    25m  47.64 
675  Lucca Andreasen  2004  0422AN  A6    25m  47.78 
627  Petrine Nielson  2003  0316AS  TRITON B    25m  48.07 
572  Luna Vorsaa Solander  2005  0518AP  KVIK    25m  48.31 

 
Heat 6 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
358  Ida Lund Järund  2003  0316AO  FR.VÆRK    25m  47.53 
579  Caroline Østergaard  2005  0536AJ  KVIK    25m  47.00 
414  Mathilde Hjort Lodstrup  2005  0554AO  HASLEV    25m  46.79 
691  Frederikke Meisner From  2004  0418AM  A6    25m  46.90 
448  Ida Oest  2003  0386AS  HERLEV    25m  47.16 
542  Martine Damborg  2007  0742AF  KVIK    25m  47.54 

 
Heat 7 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
559  Tanja-Marie Mathies  2004  0408AQ  KVIK    25m  46.32 
570  Frederikke Kofod Schak  2005  0528AJ  KVIK    25m  45.71 
536  Sara-Louise Andersen  2004  0492AX  KVIK    25m  45.21 
478  Elinor Markussen  2004  0478AL  HILLERØD    25m  45.67 
659  Emma Bussenius  2004  0416AK  VÆRLØSE    25m  46.29 
417  Lærke Møller  2005  0578AN  HASLEV    25m  46.54 

 
Heat 8 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
505  Celina Mehr  2003  0378AL  ROSKILDE    25m  45.12 
667  Esther Haudrum Larsen  2005  0574AK  VÆRLØSE    50m  44.64 
538  Signe Thornberg Bech  2004  0406AK  KVIK    25m  44.21 
609  Emilie Wilms Jensen  2006  0658AB  TRITON B    50m  44.52 
422  Anna Lind Petersen  2004  0488AE  HASLEV    25m  44.99 
721  Freja Møller  2004  0442AF  A6    25m  45.20 

 
Heat 9 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
710  Isabella Larsen  2005    A6    50m  43.94 
730  Annika Toft Rasmussen  2004  0414AL  A6    25m  43.64 
418  Olivia Møller  2004  0452AF  HASLEV    25m  42.87 
443  Clara Kongsfelt  2003  0354AX  HERLEV    25m  43.47 
629  Emma Nyborg-Vedsted  1999  9934AP  TRITON B    50m  43.70 
420  Sisse Berg Olesen  2005  0514AB  HASLEV    25m  44.10 

 
Heat 10 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
354  Anna Louise Elmgreen  2001  0176AK  FR.VÆRK    25m  42.84 
637  Liv Salhauge  2005  0586AE  TRITON B    25m  41.73 
446  Amanda Da Silva B. Madsen  2005  0554AB  HERLEV    25m  40.73 
488  Ida Zeiler Terkildsen  2004  0494AD  HILLERØD    25m  40.93 
639  Sophie Lærke Sandell  2005  0524AD  TRITON B    50m  41.97 
362  Ida-Marie Nørgaard  2005  0596AG  FR.VÆRK    25m  42.86 

 
Heat 11 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
405  Sarah Kongstad Hansen  2001  0134AT  HASLEV    25m  40.45 
686  Louise Dahl  2003  0362AN  A6    25m  39.79 
502  Caroline Gerlach  2002  0228BA  ROSKILDE    25m  38.78 
413  Maria Hjort Lodstrup  2000  0086BA  HASLEV    25m  39.30 
493  Ulrikke Veje  2002  0258AK  HILLERØD    25m  39.91 
568  Elisabeth Roskær  2004  0464AC  KVIK    25m  40.54 

 
Heat 12 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
647  Ida Sund  2000  0064AX  TRITON B    50m  37.89 
419  Sofie Nielsen  2003  0324AU  HASLEV    25m  37.54 
696  Clara Sass Husum  2004  0474AM  A6    25m  37.21 
438  Ida Hebeltoft  2003  0378AD  HERLEV    25m  37.28 
355  Maja Marie Elmgreen  2003  0376AE  FR.VÆRK    25m  37.64 
718  Christine Mardov-Johansen  2003  0366AL  A6    25m  38.61 

 
Heat 13 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
703  Liva Buchholt Johansen  2003  0306AA  A6    25m  36.35 
733  Lærke Schelde-Mollerup  2003  0358AB  A6    25m  34.45 
533  Amalie Nielsen  2003  0338AV  KVIK    25m  34.22 
724  Luna Emilie Olsen  2003  0312AC  A6    25m  34.34 
481  Emilie Trolle Pedersen  1999  9972AV  HILLERØD    25m  36.00 
449  Josephine Thomsen  2005  0506AG  HERLEV    25m  36.72 

 
Heat 14 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
648  Abby Kristine Waterval  2002  0222AE  TRITON B    25m  33.67 
518  Maja Østergaard  1998  9808AJ  ROSKILDE    25m  33.56 
479  Pernille Nislev  1998  9842AC  HILLERØD    25m  33.20 
472  Alberte Kjærsgaard  2001  0102AA  HILLERØD    25m  33.27 
376  Ida Just Mikkelsen  2001  0102AB  GLADSAXE    25m  33.58 
618  Josefine H. Lundstrøm  2001  0158AD  TRITON B    25m  33.82 

 
Heat 15 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
380  Veronika Storm  1998  9884AK  GLADSAXE    25m  32.67 
351  Kaja Aunstrup  1998  9846AD  FR.VÆRK    25m  32.40 
482  Anna Haugsted Pihl  2003  0384AA  HILLERØD    25m  32.18 
475  Natascha Laigaard  2002  0246AR  HILLERØD    25m  32.32 
610  Frederikke Jensen  2000  0002AC  TRITON B    50m  32.52 
501  Nina Corydon-Petersen  1999  9922AQ  ROSKILDE    25m  32.88 

 
Heat 16 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
489  Julie Højer Truelsen  2000  0028AM  HILLERØD    25m  31.93 
373  Victoria Bierre  2000  0022AS  GLADSAXE    25m  28.52 
381  Kristina Thomsen  1991  9196AG  GLADSAXE    25m  27.76 
699  Julie Kepp Jensen  2000  0042AA  A6    25m  27.84 
597  Caroline Amalie Duus  1998  9804AB  TRITON B    50m  31.85 
619  Elina Lynge Wagner  1996  9654AC  TRITON B    25m  32.14 

 
 
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer  Finaler (13) 
Sponsor: Speedo 
A6 Cup Senior: Morten Bak Hansen (1995) 26.66 2013-05-18 
Dansk senior: Magnus Jákupsson (1994) 00.23,84 - 06-12-2015 
 
Heat 1 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
353  Daniel Didriksen  2002    FR.VÆRK    25m   
366  Andreas Østerlund  2005  0515AH  FR.VÆRK    25m  1:05.33 
425  Albert U. Thystrup  2003  0385AP  HASLEV    25m  53.89 
350  Alexander Asmussen  2004  0417AG  FR.VÆRK    25m  57.12 
748  Anders Kousgard Kortegaar  2004  0471AB  A6    25m   
512  Joakim Palmqvist  1999  9941AI  ROSKILDE    25m   

 
Heat 2 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
560  Gustav Majkjær Mikkelsen  2005  0577AJ  KVIK    25m  51.91 
416  Hjalte Møller  2007  0733AA  HASLEV    25m  50.92 
549  Louie Hermansen  2004  0419AE  KVIK    25m  49.97 
453  Matias Bojer  2002  0257AP  HILLERØD    25m  50.16 
574  Mads Sørensen  2005  0585AB  KVIK    25m  51.72 
665  Fabian Holst Krabbe  2005  0539AJ  VÆRLØSE    25m  52.30 

 
Heat 3 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
543  Andreas Wiese Dobel  2006  0645AE  KVIK    25m  49.05 
562  Nicolas Mønsted-Martin  2004  0437AK  KVIK    25m  47.54 
550  Alexander Hillhouse  2004  0461AL  KVIK    25m  45.85 
590  Bertram Grøn Brandelev  2004  0423AI  TRITON B    50m  46.58 
546  Nikolaj Frederiksen  2005  0527AF  KVIK    25m  48.98 
460  Johan Galsøe  2005  0537AF  HILLERØD    25m  49.81 

 
Heat 4 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
666  Johan Madvig Kristensen  2004  0445AO  VÆRLØSE    50m  45.60 
732  Emil Stenholt Røpke  2004  0429AA  A6    25m  45.43 
632  Philip Rindum  2005  0535AC  TRITON B    50m  44.77 
491  Louie Uldall  2005  0537AE  HILLERØD    25m  45.11 
397  Victor Compen  2003  0359AH  HASLEV    25m  45.47 
469  Thorbjørn Jari Ikkala  2002  0207AI  HILLERØD    25m  45.71 

 
Heat 5 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
398  Jonas P. Dahrup  2004  0469AD  HASLEV    25m  44.09 
539  Carlo-Viggo Cairo  2005  0515AB  KVIK    25m  43.82 
471  Carl Adelsten Kirchhoff  2002  0257AL  HILLERØD    25m  43.33 
657  Magnus Ravn Borch  2003  0335AO  VÆRLØSE    50m  43.48 
595  Gustav Clement  2003  0371AN  TRITON B    25m  44.06 
556  Oscar Kroos  2004  0459AF  KVIK    25m  44.54 

 
Heat 6 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
669  Niels Peter Lund  2002  0213AO  VÆRLØSE    25m  42.52 
544  Niklas Wiese Dobel  2004  0433AB  KVIK    25m  40.77 
729  Nicklas Plank  2004  0463AN  A6    50m  40.17 
402  Christopher Vejlbo Hansen  2005  0581AH  HASLEV    25m  40.70 
652  Elias Yldiz  2005  0591AC  TRITON B    50m  41.94 
692  Mads Holger From  2004    A6    50m  42.83 

 
Heat 7 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
423  Rasmus Lynge Schmidt  2000  0071AP  HASLEV    25m  39.94 
399  Jakob Dynesen  2000  0001AJ  HASLEV    25m  39.28 
451  Morten Lindblom Andersen  2005  0563AD  HILLERØD    25m  38.74 
649  Silas Waterval  2004  0491AF  TRITON B    50m  39.20 
700  Mikkel Bjellekjær Jensen  2003    A6    50m  39.75 
508  Bertram Nyegaard  2004  0471AJ  ROSKILDE    50m  40.16 

 
Heat 8 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
440  Mathias Jelshøj  2001  0127AR  HERLEV    25m  38.05 
747  Emil Witzner Hansen  2004  0475AD  A6    25m  37.12 
445  Mathias Lindgaard  2004  0467AA  HERLEV    25m  36.97 
473  Victor Kjærsgaard  1998  9861AF  HILLERØD    25m  37.04 
483  Noel Willem Pihl  2002  0281AL  HILLERØD    25m  37.54 
494  Affou Adlouni  2002  0287AK  ROSKILDE    25m  38.47 

 
Heat 9 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
444  Erik Li  2003  0391AF  HERLEV    25m  36.88 
656  Alexander Ravn Borch  2001  0151AN  VÆRLØSE    25m  36.41 
503  Lucas Hagbarth Jørgensen  2002  0225AO  ROSKILDE    25m  36.13 
421  Jeppe Woetmann Pedersen  2000  0007AQ  HASLEV    25m  36.20 
713  Mads Lind  2002  0255AI  A6    50m  36.86 
435  Gabriel Elmedyb  2004  0485AG  HERLEV    25m  36.91 

 
Heat 10 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
395  Nicolai Andreassen  2001  0113AB  HASLEV    25m  35.71 
456  Sebastian Ejdesgaard  2001  0181AO  HILLERØD    25m  34.81 
504  William W. Kofoed  2001  0159AH  ROSKILDE    25m  34.31 
496  Jakob Gersholm Baktoft  2000  0069AQ  ROSKILDE    25m  34.68 
459  Christian Galsøe  2002  0217AA  HILLERØD    25m  34.85 
474  Villads Kruse  2003  0371AI  HILLERØD    25m  35.86 

 
Heat 11 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
454  Frederik Clausen  2001  0141AN  HILLERØD    50m  34.14 
455  Christoffer Daugbjerg  2001  0183AC  HILLERØD    25m  33.65 
349  Nicklas Andersen  2001  0171AI  FR.VÆRK    25m  33.44 
452  Simon Blidarevic  2002  0289AB  HILLERØD    25m  33.50 
614  Daniel Johansen  2000  0023AC  TRITON B    50m  33.75 
527  Lukas Majvig Andersen  2003  0309AC  KVIK    25m  34.24 

 
Heat 12 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
660  Asbjørn Hammershøj  2000  0077AQ  VÆRLØSE    25m  32.35 
487  Andreas Noer Sejrskild  1998  9871AK  HILLERØD    25m  32.30 
622  Frederik K. Mortensen  1995  9581AC  TRITON B    50m  29.49 
650  Daniel Berg Wenk  2000  0099AB  TRITON B    50m  30.50 
436  Peter Eskjær-Køppen  2002  0203AD  HERLEV    25m  32.31 
626  Jens Gustav Nielson  1999  9971AK  TRITON B    25m  33.41 

 
Heat 13 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
611  Mads Raaby Jensen  2001  0149AB  TRITON B    50m  29.15 
580  Peter Gadsbøll  1993  9373AI  NORD    25m  28.12 
343  Magnus Jákupsson  1994  9403AP  FARUM    25m  23.84 
602  Lukas Gustafson  1999  9991AA  TRITON B    50m  27.31 
640  Jakob Schmidt  1999  9913AO  TRITON B    50m  28.91 
377  Thor Nilsson Pedersen  2000  0081AB  GLADSAXE    50m  29.27 

 
 
Løb 23, 200m Brystsvømning Damer  Finaler (5) 
Sponsor: Bazuka Reklamebureau 
A6 Cup Senior: Anna Puggaard (1996) 2:38.56 2014-05-03 
Dansk senior: Rikke Møller Peedersen (1989) 02.15,21 - 3-12-2013 
 
Heat 1 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
564  Laura Olsen  2004  0432AW  KVIK    25m   
538  Signe Thornberg Bech  2004  0406AK  KVIK    25m  3:51.73 
576  Signe Astrup Taul  2004  0402AQ  KVIK    25m  3:48.44 
559  Tanja-Marie Mathies  2004  0408AQ  KVIK    25m  3:51.53 
359  Maja Hallberg Langkilde  2004  0498AL  FR.VÆRK    25m  4:13.73 
557  Freja Madsen  2004  0404AW  KVIK    25m   

 
Heat 2 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
502  Caroline Gerlach  2002  0228BA  ROSKILDE    25m  3:30.55 
599  Emilie Fischer  2001  0156AK  TRITON B    25m  3:28.60 
439  Thea Jacobsen  2003  0338AC  HERLEV    25m  3:21.39 
628  Clara Nyborg-Vedsted  2002  0294AE  TRITON B    50m  3:23.24 
636  Kathrine Bang Rubak  2004  0486AE  TRITON B    25m  3:29.19 
442  Laura Thorlund Jensen  2004  0436AJ  HERLEV    25m  3:32.94 

 
Heat 3 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
712  Isabel Lillebæk  2004  0466AT  A6    50m  3:18.88 
477  Mathilde Emilie K. Larsen  2002  0288AP  HILLERØD    25m  3:10.69 
515  Emilie Hermann Schimming  1999  9942AP  ROSKILDE    50m  3:08.90 
690  Emma Ekman  2004  0494AG  A6    50m  3:09.96 
490  Frida Uldall  2003  0364AJ  HILLERØD    25m  3:10.72 
561  Mathilde Yde Munkebæk  2003  0386AC  KVIK    25m  3:19.55 

 
Heat 4 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
552  Luna Fyller Jacobsen  2003  0308AO  KVIK    25m  3:06.82 
643  Liva Stjernholm  2004  0486AA  TRITON B    25m  2:56.43 
620  Alberte Mammen  2001  0196AE  TRITON B    25m  2:53.95 
608  Laura Janner  2002  0214AB  TRITON B    25m  2:54.68 
702  Cæcilie Buchholt Johansen  2001  0152AB  A6    25m  2:58.05 
601  Ida-Marie Frydenlund  2003  0304AP  TRITON B    50m  3:07.60 

 
Heat 5 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
646  Sofie Strandby  1999  9976AC  TRITON B    25m  2:44.16 
588  Kamille Auerbach-Lind  2001  0112AL  TRITON B    25m  2:41.87 
472  Alberte Kjærsgaard  2001  0102AA  HILLERØD    25m  2:37.88 
616  Josephine G. Lauridsen  2001  0168AD  TRITON B    50m  2:41.63 
630  Emilie Nyegaard  2001  0188AF  TRITON B    25m  2:43.49 
506  Silke Mehr  2000  0096AX  ROSKILDE    25m  2:46.86 

 
 
Løb 24, 200m Brystsvømning Herrer  Finaler (4) 
Sponsor: Speedo 
A6 Cup Senior: Kristian Outinen (1983) 2:14.83 2009-05-16 
Dansk senior: Chris Christensen (1988) 02.05,38 - 13-12-2009 
 
Heat 1 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
554  David Kristensen  2003  0359AP  KVIK    25m   
426  Noel Sander Vestergaard  2003  0345AO  HASLEV    25m  3:32.61 
740  Victor Toftehøj  2003  0309AG  A6    50m  3:19.75 
540  Gustav Chappell  2002  0237AH  KVIK    25m  3:20.40 
631  Mathias Toft Nørskov  2003  0361AL  TRITON B    50m  3:37.78 
               

 
Heat 2 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
664  Lucas Jøns  2002  0205AO  VÆRLØSE    25m  3:10.91 
673  Tobias Sundwall  2001  0159AJ  VÆRLØSE    25m  3:06.08 
400  Viktor Eibye  2001  0175AS  HASLEV    25m  3:04.97 
486  Mikkel Kronborg Riis  2002  0239AJ  HILLERØD    25m  3:05.98 
433  Gustav Bendix Beiter  2003  0321AB  HERLEV    25m  3:10.20 
525  Andreas Zastrow Nygaard  2003  0377AB  KVIK    25m  3:14.01 

 
Heat 3 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
670  Andreas Cheng Milsgaard  2000  0025AN  VÆRLØSE    25m  2:55.42 
640  Jakob Schmidt  1999  9913AO  TRITON B    25m  2:40.79 
600  Jacob Friland  1999  9985AB  TRITON B    25m  2:35.11 
642  Gustav Klit Stjernholm  2002  0215AD  TRITON B    25m  2:38.25 
589  Kasper Bonnichsen  2002  0283AD  TRITON B    25m  2:53.79 
526  Arthur Hansen  2002  0281AD  KVIK    25m  2:55.99 

 
Heat 4 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
587  Tobias Andersen  1998  9853AF  TRITON B    25m  2:31.35 
514  Riyan Salem  1998  9891AV  ROSKILDE    25m  2:24.06 
378  Lasse Pittioni  1995  9577AI  GLADSAXE    25m  2:12.87 
606  Mikkel S. Hansen  2000  0001AG  TRITON B    25m  2:18.36 
612  Johan Joensen  2000  0005AB  TRITON B    25m  2:30.76 
473  Victor Kjærsgaard  1998  9861AF  HILLERØD    25m  2:34.55 

 
 
Løb 25, 100m Butterfly Damer  Finaler (7) 
Sponsor: Speedo 
A6 Cup Senior: Amanda Duus (2000) 1:05.83 2014-05-03 
Dansk senior: Jeanette Ottesen (1987) 00.55,10 - 11-12-201 
 
Heat 1 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
667  Esther Haudrum Larsen  2005  0574AK  VÆRLØSE    25m   
736  Freja Betak Tengstedt  2005  0502AB  A6    25m  2:09.14 
609  Emilie Wilms Jensen  2006  0658AB  TRITON B    25m  1:50.84 
680  Sif Bramm  2006    A6    25m  1:53.43 
688  Anna Dietrichsen  2006  0694AB  A6    25m  2:32.51 
682  Laura Houmøller Christens  2005    A6    25m   

 
Heat 2 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
746  Silja Brage  2005    A6    25m  1:45.34 
505  Celina Mehr  2003  0378AL  ROSKILDE    50m  1:35.49 
704  Mathilda Hyldal Jung  2004  0414AM  A6    25m  1:30.83 
647  Ida Sund  2000  0064AX  TRITON B    50m  1:31.72 
639  Sophie Lærke Sandell  2005  0524AD  TRITON B    50m  1:40.81 
432  Anja Xin Andersen  2004  0444AD  HERLEV    25m  1:48.74 

 
Heat 3 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
684  Matilda Colley  2003  0344AG  A6    50m  1:28.33 
449  Josephine Thomsen  2005  0506AG  HERLEV    25m  1:23.59 
481  Emilie Trolle Pedersen  1999  9972AV  HILLERØD    25m  1:20.01 
694  Christine Henriksen  2003  0376AM  A6    25m  1:22.48 
592  Anna Leopold Brandt  2004  0478AM  TRITON B    50m  1:25.17 
446  Amanda Da Silva B. Madsen  2005  0554AB  HERLEV    25m  1:29.47 

 
Heat 4 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
348  Louise Albrechtsen  1998  9894AH  FR.VÆRK    25m  1:19.50 
603  Johanne B. Hansen  2002  0264AF  TRITON B    50m  1:17.51 
701  Pernille Elm Jensen  2003  0302AI  A6    25m  1:15.48 
643  Liva Stjernholm  2004  0486AA  TRITON B    50m  1:16.21 
515  Emilie Hermann Schimming  1999  9942AP  ROSKILDE    50m  1:18.01 
475  Natascha Laigaard  2002  0246AR  HILLERØD    25m  1:19.99 

 
Heat 5 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
516  Tiina Soukka  1996    ROSKILDE    50m  1:14.51 
618  Josefine H. Lundstrøm  2001  0158AD  TRITON B    25m  1:13.58 
630  Emilie Nyegaard  2001  0188AF  TRITON B    50m  1:12.66 
610  Frederikke Jensen  2000  0002AC  TRITON B    25m  1:13.14 
484  Clara Qvade Rasmusen  2001  0148AH  HILLERØD    25m  1:14.03 
500  Christina Christensen  2001  0114AP  ROSKILDE    25m  1:14.59 

 
Heat 6 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
518  Maja Østergaard  1998  9808AJ  ROSKILDE    25m  1:12.54 
489  Julie Højer Truelsen  2000  0028AM  HILLERØD    25m  1:10.46 
619  Elina Lynge Wagner  1996  9654AC  TRITON B    50m  1:09.44 
598  Isabel K. Eriksen  2001  0122AH  TRITON B    25m  1:10.12 
492  Matilde Weibel  2002  0244AC  HILLERØD    25m  1:12.01 
645  Line Strandby  2001  0106AD  TRITON B    50m  1:12.60 

 
Heat 7 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
375  Katrine Tetzschner Madsen  2000  0082AG  GLADSAXE    25m  1:06.43 
511  Andrea Paaske  2001  0186AF  ROSKILDE    25m  1:04.78 
744  Amalie Mikkelsen  1997  9728AA  HOVEDSTAD    25m  58.91 
495  Ingrid Bo Andersen  2001  0126AC  ROSKILDE    25m  1:03.21 
604  Katrine B. Hansen  1999  9934AB  TRITON B    50m  1:05.17 
605  Megan Forslund Hansen  1997  9702AC  TRITON B    50m  1:09.30 

 
 
Løb 26, 100m Butterfly Herrer  Finaler (6) 
Sponsor: Speedo 
A6 Cup Senior: Rasmus Dufour (1993) 59.37 2012-05-19 
Dansk senior: Daniel Steen Andersen (1995) 00.51,14 - 06-04-2014 
 
Heat 1 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
652  Elias Yldiz  2005  0591AC  TRITON B    25m   
350  Alexander Asmussen  2004  0417AG  FR.VÆRK    25m  1:52.38 
741  Noah Tranum  2004    A6    25m  1:59.59 
               
               

 
Heat 2 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
403  Frederik Kongstad Hansen  2001  0169AL  HASLEV    25m  1:35.62 
435  Gabriel Elmedyb  2004  0485AG  HERLEV    25m  1:34.07 
437  Philip Hansen  2001  0143AM  HERLEV    25m  1:34.97 
632  Philip Rindum  2005  0535AC  TRITON B    50m  1:38.88 
               

 
Heat 3 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
396  Emil Compen  2000  0037AC  HASLEV    25m  1:22.75 
445  Mathias Lindgaard  2004  0467AA  HERLEV    25m  1:21.84 
474  Villads Kruse  2003  0371AI  HILLERØD    25m  1:18.01 
717  Rasmus Skarby Madsen  2003  0363AB  A6    25m  1:20.75 
499  Oliver Breuner  2002  0267AK  ROSKILDE    25m  1:22.15 
476  Gustav Larsen  2003  0333AH  HILLERØD    25m  1:26.17 

 
Heat 4 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
494  Affou Adlouni  2002  0287AK  ROSKILDE    25m  1:17.00 
594  Lasse Darlem Brandt  2003  0379AH  TRITON B    50m  1:14.01 
434  Adar Benli  2001  0143AR  HERLEV    25m  1:10.39 
743  Morten Østergaard  2002  0209AC  A6    25m  1:11.16 
738  Nicolai Therkelsen  2003  0337AG  A6    25m  1:16.13 
528  Valentin Wahl  2003  0355AC  KVIK    25m  1:17.86 

 
Heat 5 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
635  Mads Rishøj  1999  9943AN  TRITON B    25m  1:07.30 
379  Frederik Presskorn  2000  0061AB  GLADSAXE    50m  1:05.32 
450  Philip Agerskov  1998  9801AJ  HILLERØD    25m  1:04.33 
507  Johan Theis Møller  2000  0023AK  ROSKILDE    25m  1:04.98 
487  Andreas Noer Sejrskild  1998  9871AK  HILLERØD    25m  1:06.86 
586  Magnus Aasberg  2001  0143AG  TRITON B    25m  1:10.14 

 
Heat 6 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
731  Mads Tornow Rasmussen  2000  0073AD  A6    25m  59.05 
341  Thomas Bech  1998  9857AM  FARUM    25m  57.20 
343  Magnus Jákupsson  1994  9403AP  FARUM    25m  53.92 
622  Frederik K. Mortensen  1995  9581AC  TRITON B    25m  55.01 
624  Johan Müller  1998  9879AA  TRITON B    50m  57.75 
611  Mads Raaby Jensen  2001  0149AB  TRITON B    50m  1:02.57 

 
 
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer  Finaler (3) 
Sponsor: Bazuka Reklamebureau 
A6 Cup Senior: Yasmin Saud Abdulkadir (1994) 2:16.62 2011-04-30 
Dansk senior: Pernille Larsen (1992) 02.03,50 - 13-12-2009 
 
Heat 1 (3) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
559  Tanja-Marie Mathies  2004  0408AQ  KVIK    25m   
576  Signe Astrup Taul  2004  0402AQ  KVIK    25m  4:03.88 
535  Rebekka Giessing  2003  0364AE  KVIK    25m   
               
               

 
Heat 2 (3) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
502  Caroline Gerlach  2002  0228BA  ROSKILDE    25m  2:59.51 
561  Mathilde Yde Munkebæk  2003  0386AC  KVIK    25m  2:43.06 
498  Anna Aavang Brendstrup  2000  0066AO  ROSKILDE    25m  2:28.67 
482  Anna Haugsted Pihl  2003  0384AA  HILLERØD    25m  2:28.84 
532  Freja Gjerløv  2003  0378AC  KVIK    25m  2:44.81 
480  Emma Nissen  2004  0406AL  HILLERØD    25m  3:45.01 

 
Heat 3 (3) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
472  Alberte Kjærsgaard  2001  0102AA  HILLERØD    25m  2:26.57 
593  Julie Darlem Brandt  2001  0182AH  TRITON B    25m  2:24.11 
373  Victoria Bierre  2000  0022AS  GLADSAXE    25m  2:11.83 
597  Caroline Amalie Duus  1998  9804AB  TRITON B    25m  2:18.20 
648  Abby Kristine Waterval  2002  0222AE  TRITON B    25m  2:25.85 
372  Zenia Aarestrup  2001  0104AS  GLADSAXE    25m  2:26.85 

 
 
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer  Finaler (3) 
Sponsor: Speedo 
A6 Cup Senior: Karim Møller (1994) 2:09.22 2014-05-03 
Dansk senior: Anders Jensen (1987) 01.52,33 - 19-12-2009 
 
Heat 1 (3) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
657  Magnus Ravn Borch  2003  0335AO  VÆRLØSE    50m  3:17.24 
669  Niels Peter Lund  2002  0213AO  VÆRLØSE    25m  2:52.00 
594  Lasse Darlem Brandt  2003  0379AH  TRITON B    50m  2:42.04 
656  Alexander Ravn Borch  2001  0151AN  VÆRLØSE    50m  2:47.63 
440  Mathias Jelshøj  2001  0127AR  HERLEV    25m  2:53.98 
595  Gustav Clement  2003  0371AN  TRITON B    50m  3:23.41 

 
Heat 2 (3) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
454  Frederik Clausen  2001  0141AN  HILLERØD    25m  2:36.47 
504  William W. Kofoed  2001  0159AH  ROSKILDE    25m  2:32.93 
614  Daniel Johansen  2000  0023AC  TRITON B    25m  2:32.45 
660  Asbjørn Hammershøj  2000  0077AQ  VÆRLØSE    25m  2:32.82 
607  Mikkel Hjelm  2003  0375AG  TRITON B    25m  2:33.20 
458  Oscar Lykke Fischer  2002  0295AP  HILLERØD    25m  2:40.29 

 
Heat 3 (3) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
436  Peter Eskjær-Køppen  2002  0203AD  HERLEV    25m  2:29.97 
650  Daniel Berg Wenk  2000  0099AB  TRITON B    25m  2:16.32 
640  Jakob Schmidt  1999  9913AO  TRITON B    25m  2:07.40 
602  Lukas Gustafson  1999  9991AA  TRITON B    50m  2:10.59 
589  Kasper Bonnichsen  2002  0283AD  TRITON B    25m  2:24.23 
509  Anders Engtorp Olesen  1999  9951AI  ROSKILDE    50m  2:30.43 

 
 
Løb 29, 100m Frisvømning Damer  Finaler (20) 
Sponsor: Isostar 
A6 Cup Senior: Kristina Thomsen (1991) 57.09 2009-05-16 
Dansk senior: Jeanette Ottesen (1987) 00.51,90 - 20-12-2009 
 
Heat 1 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
714  Sofie Lind  2006  0668AG  A6    25m   
516  Tiina Soukka  1996    ROSKILDE    25m   
558  Karoline Makne  2006  0678AJ  KVIK    25m   
               
               

 
Heat 2 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
681  Nikoline Buchholt Cederlu  2007    A6    25m   
722  Sarah Nelander  2007    A6    25m  2:33.10 
693  Naya Høi Greve  2007    A6    25m   
720  Frederikke Krogh Bon Mikk  2007    A6    25m   
               

 
Heat 3 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
352  Natasja Boesgaard  2007  0728AC  FR.VÆRK    25m  2:02.27 
633  Amalie Carlsen Risager  2006  0604AG  TRITON B    50m  1:55.15 
709  Anna Merl Larsen  2006    A6    25m  1:50.06 
687  Luna Damgaard  2006    A6    25m  1:54.33 
677  Merle Asmussen  2006    A6    25m  2:00.25 
671  Laura Cheng Milsgaard  2006  0658AJ  VÆRLØSE    25m  2:09.97 

 
Heat 4 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
688  Anna Dietrichsen  2006  0694AB  A6    25m  1:44.15 
557  Freja Madsen  2004  0404AW  KVIK    25m  1:42.36 
537  Amalie Backhausen  2006  0676AL  KVIK    25m  1:41.68 
565  Laura Pedersen  2007  0776AD  KVIK    25m  1:42.04 
563  Molly Namensen  2006  0684AJ  KVIK    25m  1:43.71 
676  Line Lykke Antvorskov  2007    A6    25m  1:44.98 

 
Heat 5 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
542  Martine Damborg  2007  0742AF  KVIK    25m  1:38.76 
579  Caroline Østergaard  2005  0536AJ  KVIK    25m  1:38.10 
358  Ida Lund Järund  2003  0316AO  FR.VÆRK    25m  1:32.81 
536  Sara-Louise Andersen  2004  0492AX  KVIK    25m  1:37.43 
361  Josefine Nielsen  2005  0564AI  FR.VÆRK    25m  1:38.74 
644  Andrea Strandby  2007  0718AA  TRITON B    25m  1:39.31 

 
Heat 6 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
420  Sisse Berg Olesen  2005  0514AB  HASLEV    25m  1:31.09 
627  Petrine Nielson  2003  0316AS  TRITON B    25m  1:30.47 
707  Ida Skov Kragh  2006    A6    25m  1:29.50 
362  Ida-Marie Nørgaard  2005  0596AG  FR.VÆRK    25m  1:30.26 
572  Luna Vorsaa Solander  2005  0518AP  KVIK    25m  1:30.55 
548  Emma Hansen  2007  0742AB  KVIK    25m  1:31.70 

 
Heat 7 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
723  Emily Schile Nilsson  2005    A6    25m  1:28.89 
691  Frederikke Meisner From  2004  0418AM  A6    50m  1:26.47 
680  Sif Bramm  2006    A6    25m  1:26.23 
359  Maja Hallberg Langkilde  2004  0498AL  FR.VÆRK    25m  1:26.32 
659  Emma Bussenius  2004  0416AK  VÆRLØSE    25m  1:26.84 
570  Frederikke Kofod Schak  2005  0528AJ  KVIK    25m  1:29.10 

 
Heat 8 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
432  Anja Xin Andersen  2004  0444AD  HERLEV    25m  1:22.74 
609  Emilie Wilms Jensen  2006  0658AB  TRITON B    50m  1:21.69 
538  Signe Thornberg Bech  2004  0406AK  KVIK    25m  1:21.03 
448  Ida Oest  2003  0386AS  HERLEV    25m  1:21.23 
730  Annika Toft Rasmussen  2004  0414AL  A6    25m  1:21.76 
505  Celina Mehr  2003  0378AL  ROSKILDE    25m  1:24.54 

 
Heat 9 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
443  Clara Kongsfelt  2003  0354AX  HERLEV    25m  1:20.88 
628  Clara Nyborg-Vedsted  2002  0294AE  TRITON B    50m  1:19.80 
639  Sophie Lærke Sandell  2005  0524AD  TRITON B    50m  1:18.66 
710  Isabella Larsen  2005    A6    50m  1:19.40 
711  Julie Larsen  2005  0584AB  A6    50m  1:20.50 
629  Emma Nyborg-Vedsted  1999  9934AP  TRITON B    50m  1:21.03 

 
Heat 10 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
637  Liv Salhauge  2005  0586AE  TRITON B    25m  1:16.67 
360  Mathilde Laustsen  2003  0306AZ  FR.VÆRK    25m  1:16.26 
405  Sarah Kongstad Hansen  2001  0134AT  HASLEV    25m  1:15.62 
439  Thea Jacobsen  2003  0338AC  HERLEV    25m  1:16.07 
737  Maya Hauerberg Terp  2005  0564AA  A6    50m  1:16.38 
413  Maria Hjort Lodstrup  2000  0086BA  HASLEV    25m  1:18.25 

 
Heat 11 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
591  Victoria Grøn Brandelev  2000  0058AK  TRITON B    25m  1:15.33 
599  Emilie Fischer  2001  0156AK  TRITON B    25m  1:14.66 
552  Luna Fyller Jacobsen  2003  0308AO  KVIK    25m  1:13.84 
712  Isabel Lillebæk  2004  0466AT  A6    25m  1:13.94 
449  Josephine Thomsen  2005  0506AG  HERLEV    25m  1:14.73 
592  Anna Leopold Brandt  2004  0478AM  TRITON B    25m  1:15.40 

 
Heat 12 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
721  Freja Møller  2004  0442AF  A6    25m  1:13.70 
690  Emma Ekman  2004  0494AG  A6    25m  1:13.13 
441  Helene Jensen  2003  0394AE  HERLEV    25m  1:12.94 
647  Ida Sund  2000  0064AX  TRITON B    50m  1:13.02 
477  Mathilde Emilie K. Larsen  2002  0288AP  HILLERØD    25m  1:13.13 
470  Minna Juul  2001  0176BC  HILLERØD    25m  1:13.74 

 
Heat 13 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
718  Christine Mardov-Johansen  2003  0366AL  A6    25m  1:12.30 
438  Ida Hebeltoft  2003  0378AD  HERLEV    25m  1:11.10 
510  Annasofie Halling Olesen  1997  9762AW  ROSKILDE    25m  1:10.55 
696  Clara Sass Husum  2004  0474AM  A6    25m  1:11.09 
354  Anna Louise Elmgreen  2001  0176AK  FR.VÆRK    25m  1:11.92 
534  Freya Nørlund Wentzel  2003  0374AC  KVIK    50m  1:12.92 

 
Heat 14 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
533  Amalie Nielsen  2003  0338AV  KVIK    25m  1:09.46 
686  Louise Dahl  2003  0362AN  A6    25m  1:08.79 
419  Sofie Nielsen  2003  0324AU  HASLEV    25m  1:08.10 
634  Ida Rishøj  2002  0286AF  TRITON B    25m  1:08.26 
355  Maja Marie Elmgreen  2003  0376AE  FR.VÆRK    25m  1:09.23 
415  Laura Mikkelsen  2001  0176AE  HASLEV    25m  1:09.77 

 
Heat 15 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
621  Olivia Mammen  2003  0374AB  TRITON B    25m  1:07.48 
703  Liva Buchholt Johansen  2003  0306AA  A6    25m  1:06.77 
475  Natascha Laigaard  2002  0246AR  HILLERØD    25m  1:06.40 
484  Clara Qvade Rasmusen  2001  0148AH  HILLERØD    25m  1:06.72 
603  Johanne B. Hansen  2002  0264AF  TRITON B    50m  1:07.41 
701  Pernille Elm Jensen  2003  0302AI  A6    25m  1:07.99 

 
Heat 16 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
646  Sofie Strandby  1999  9976AC  TRITON B    25m  1:05.86 
485  Sofia Qvade Rasmusen  2001  0138AH  HILLERØD    25m  1:05.57 
645  Line Strandby  2001  0106AD  TRITON B    50m  1:04.87 
643  Liva Stjernholm  2004  0486AA  TRITON B    25m  1:05.03 
481  Emilie Trolle Pedersen  1999  9972AV  HILLERØD    25m  1:05.74 
535  Rebekka Giessing  2003  0364AE  KVIK    25m  1:06.12 

 
Heat 17 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
408  Nicole Jensen  1996  9656AB  HASLEV    25m  1:04.76 
610  Frederikke Jensen  2000  0002AC  TRITON B    50m  1:04.54 
515  Emilie Hermann Schimming  1999  9942AP  ROSKILDE    25m  1:03.47 
493  Ulrikke Veje  2002  0258AK  HILLERØD    25m  1:04.43 
492  Matilde Weibel  2002  0244AC  HILLERØD    25m  1:04.60 
608  Laura Janner  2002  0214AB  TRITON B    25m  1:04.79 

 
Heat 18 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
501  Nina Corydon-Petersen  1999  9922AQ  ROSKILDE    25m  1:02.63 
376  Ida Just Mikkelsen  2001  0102AB  GLADSAXE    25m  1:01.22 
733  Lærke Schelde-Mollerup  2003  0358AB  A6    25m  1:01.05 
616  Josephine G. Lauridsen  2001  0168AD  TRITON B    25m  1:01.19 
651  Helena Berg Wenk  2000  0052AD  TRITON B    25m  1:01.69 
500  Christina Christensen  2001  0114AP  ROSKILDE    25m  1:03.33 

 
Heat 19 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
489  Julie Højer Truelsen  2000  0028AM  HILLERØD    25m  1:00.10 
593  Julie Darlem Brandt  2001  0182AH  TRITON B    25m  59.26 
596  Amanda Duus  2000  0076AA  TRITON B    25m  58.58 
382  Ida Agerbak Trandum  1996  9688AO  GLADSAXE    25m  58.82 
373  Victoria Bierre  2000  0022AS  GLADSAXE    25m  59.70 
351  Kaja Aunstrup  1998  9846AD  FR.VÆRK    25m  1:00.92 

 
Heat 20 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
511  Andrea Paaske  2001  0186AF  ROSKILDE    25m  57.61 
605  Megan Forslund Hansen  1997  9702AC  TRITON B    25m  56.39 
699  Julie Kepp Jensen  2000  0042AA  A6    25m  54.34 
381  Kristina Thomsen  1991  9196AG  GLADSAXE    25m  54.58 
744  Amalie Mikkelsen  1997  9728AA  HOVEDSTAD    25m  57.58 
727  Katja Korbo Petersson  2001  0134AA  A6    25m  58.55 

 
 
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer  Finaler (14) 
Sponsor: Isostar 
A6 Cup Senior: Morten Bak Hansen (1995) 49.71 2013-05-18 
Dansk senior: Jakob S. Andkjær (1985) 00.47,44 - 14-12-2007 
 
Heat 1 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
366  Andreas Østerlund  2005  0515AH  FR.VÆRK    25m   
665  Fabian Holst Krabbe  2005  0539AJ  VÆRLØSE    25m  1:45.42 
426  Noel Sander Vestergaard  2003  0345AO  HASLEV    25m   
               
               

 
Heat 2 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
560  Gustav Majkjær Mikkelsen  2005  0577AJ  KVIK    25m  1:41.18 
543  Andreas Wiese Dobel  2006  0645AE  KVIK    25m  1:36.63 
546  Nikolaj Frederiksen  2005  0527AF  KVIK    25m  1:36.03 
539  Carlo-Viggo Cairo  2005  0515AB  KVIK    25m  1:36.03 
350  Alexander Asmussen  2004  0417AG  FR.VÆRK    25m  1:38.01 
               

 
Heat 3 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
666  Johan Madvig Kristensen  2004  0445AO  VÆRLØSE    50m  1:33.56 
590  Bertram Grøn Brandelev  2004  0423AI  TRITON B    25m  1:30.51 
550  Alexander Hillhouse  2004  0461AL  KVIK    25m  1:28.16 
554  David Kristensen  2003  0359AP  KVIK    25m  1:28.25 
632  Philip Rindum  2005  0535AC  TRITON B    50m  1:30.95 
574  Mads Sørensen  2005  0585AB  KVIK    25m  1:35.78 

 
Heat 4 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
692  Mads Holger From  2004    A6    50m  1:25.51 
556  Oscar Kroos  2004  0459AF  KVIK    25m  1:23.04 
398  Jonas P. Dahrup  2004  0469AD  HASLEV    25m  1:21.34 
732  Emil Stenholt Røpke  2004  0429AA  A6    50m  1:22.71 
657  Magnus Ravn Borch  2003  0335AO  VÆRLØSE    50m  1:23.80 
460  Johan Galsøe  2005  0537AF  HILLERØD    25m  1:28.15 

 
Heat 5 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
741  Noah Tranum  2004    A6    25m  1:20.27 
549  Louie Hermansen  2004  0419AE  KVIK    25m  1:18.54 
491  Louie Uldall  2005  0537AE  HILLERØD    25m  1:17.52 
402  Christopher Vejlbo Hansen  2005  0581AH  HASLEV    25m  1:18.07 
631  Mathias Toft Nørskov  2003  0361AL  TRITON B    50m  1:18.91 
562  Nicolas Mønsted-Martin  2004  0437AK  KVIK    25m  1:20.90 

 
Heat 6 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
447  Kristian Moffett  2003  0339AA  HERLEV    25m  1:17.21 
508  Bertram Nyegaard  2004  0471AJ  ROSKILDE    50m  1:15.25 
444  Erik Li  2003  0391AF  HERLEV    25m  1:13.96 
353  Daniel Didriksen  2002    FR.VÆRK    25m  1:14.42 
729  Nicklas Plank  2004  0463AN  A6    50m  1:16.15 
748  Anders Kousgard Kortegaar  2004  0471AB  A6    25m  1:17.31 

 
Heat 7 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
664  Lucas Jøns  2002  0205AO  VÆRLØSE    25m  1:12.95 
469  Thorbjørn Jari Ikkala  2002  0207AI  HILLERØD    25m  1:11.97 
649  Silas Waterval  2004  0491AF  TRITON B    50m  1:10.29 
540  Gustav Chappell  2002  0237AH  KVIK    25m  1:11.17 
747  Emil Witzner Hansen  2004  0475AD  A6    50m  1:12.38 
483  Noel Willem Pihl  2002  0281AL  HILLERØD    25m  1:13.49 

 
Heat 8 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
673  Tobias Sundwall  2001  0159AJ  VÆRLØSE    25m  1:09.71 
400  Viktor Eibye  2001  0175AS  HASLEV    25m  1:08.13 
527  Lukas Majvig Andersen  2003  0309AC  KVIK    25m  1:05.86 
433  Gustav Bendix Beiter  2003  0321AB  HERLEV    25m  1:06.75 
471  Carl Adelsten Kirchhoff  2002  0257AL  HILLERØD    25m  1:09.67 
713  Mads Lind  2002  0255AI  A6    50m  1:09.99 

 
Heat 9 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
437  Philip Hansen  2001  0143AM  HERLEV    25m  1:05.06 
717  Rasmus Skarby Madsen  2003  0363AB  A6    25m  1:05.01 
452  Simon Blidarevic  2002  0289AB  HILLERØD    25m  1:04.39 
743  Morten Østergaard  2002  0209AC  A6    25m  1:04.72 
614  Daniel Johansen  2000  0023AC  TRITON B    25m  1:05.05 
670  Andreas Cheng Milsgaard  2000  0025AN  VÆRLØSE    25m  1:05.24 

 
Heat 10 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
626  Jens Gustav Nielson  1999  9971AK  TRITON B    25m  1:03.00 
421  Jeppe Woetmann Pedersen  2000  0007AQ  HASLEV    25m  1:02.18 
739  Rasmus Thilleman  2001  0175AK  A6    50m  1:01.74 
409  Frederik Birch Jørgensen  2001  0119AL  HASLEV    25m  1:01.91 
456  Sebastian Ejdesgaard  2001  0181AO  HILLERØD    25m  1:02.56 
379  Frederik Presskorn  2000  0061AB  GLADSAXE    25m  1:03.48 

 
Heat 11 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
457  Jakob Bjerre Eriksen  2000  0077AN  HILLERØD    25m  1:00.92 
423  Rasmus Lynge Schmidt  2000  0071AP  HASLEV    25m  1:00.14 
507  Johan Theis Møller  2000  0023AK  ROSKILDE    25m  59.87 
349  Nicklas Andersen  2001  0171AI  FR.VÆRK    25m  59.91 
660  Asbjørn Hammershøj  2000  0077AQ  VÆRLØSE    25m  1:00.25 
395  Nicolai Andreassen  2001  0113AB  HASLEV    25m  1:01.26 

 
Heat 12 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
399  Jakob Dynesen  2000  0001AJ  HASLEV    25m  59.50 
512  Joakim Palmqvist  1999  9941AI  ROSKILDE    25m  58.95 
600  Jacob Friland  1999  9985AB  TRITON B    50m  58.60 
642  Gustav Klit Stjernholm  2002  0215AD  TRITON B    50m  58.66 
611  Mads Raaby Jensen  2001  0149AB  TRITON B    50m  59.26 
679  Frederik Bojesen  2002  0281AB  A6    50m  59.83 

 
Heat 13 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
496  Jakob Gersholm Baktoft  2000  0069AQ  ROSKILDE    25m  57.92 
450  Philip Agerskov  1998  9801AJ  HILLERØD    25m  56.99 
641  Niels Paulli Sparholt  2000  0027AF  TRITON B    25m  54.76 
586  Magnus Aasberg  2001  0143AG  TRITON B    25m  56.94 
517  Jonas B. Sørensen  1993  9375AF  ROSKILDE    25m  57.00 
635  Mads Rishøj  1999  9943AN  TRITON B    25m  58.53 

 
Heat 14 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
731  Mads Tornow Rasmussen  2000  0073AD  A6    25m  53.62 
341  Thomas Bech  1998  9857AM  FARUM    25m  53.13 
726  Magnus Westermann  1995  9541AA  HERLEV    25m  48.44 
587  Tobias Andersen  1998  9853AF  TRITON B    25m  52.90 
734  Nikolai Skelsager  1996  9687AC  A6    25m  53.38 
487  Andreas Noer Sejrskild  1998  9871AK  HILLERØD    25m  54.21 

 
 
Løb 31, 50m Brystsvømning Damer  Finaler (11) 
Sponsor: Isostar 
A6 Cup Senior: Sofie Seheim (1991) 33.05 2009-05-16 
Dansk senior: Rikke Møller Peedersen (1989) 00.29,87 - 12-12-2013 
 
Heat 1 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
697  Danna Vi Huynh  2007    A6    25m   
558  Karoline Makne  2006  0678AJ  KVIK    25m   
563  Molly Namensen  2006  0684AJ  KVIK    25m   
               
               

 
Heat 2 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
537  Amalie Backhausen  2006  0676AL  KVIK    25m   
542  Martine Damborg  2007  0742AF  KVIK    25m   
548  Emma Hansen  2007  0742AB  KVIK    25m   
676  Line Lykke Antvorskov  2007    A6    25m   
682  Laura Houmøller Christens  2005    A6    25m   
720  Frederikke Krogh Bon Mikk  2007    A6    25m   

 
Heat 3 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
708  Anna Langsager  2006    A6    25m   
565  Laura Pedersen  2007  0776AD  KVIK    25m   
715  Cecilie Lindhardt  2007    A6    25m  1:20.72 
722  Sarah Nelander  2007    A6    25m  1:25.85 
414  Mathilde Hjort Lodstrup  2005  0554AO  HASLEV    25m   
714  Sofie Lind  2006  0668AG  A6    25m   

 
Heat 4 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
352  Natasja Boesgaard  2007  0728AC  FR.VÆRK    25m  1:14.68 
579  Caroline Østergaard  2005  0536AJ  KVIK    25m  1:01.67 
633  Amalie Carlsen Risager  2006  0604AG  TRITON B    25m  1:00.33 
644  Andrea Strandby  2007  0718AA  TRITON B    25m  1:01.03 
637  Liv Salhauge  2005  0586AE  TRITON B    25m  1:11.54 
709  Anna Merl Larsen  2006    A6    25m  1:15.17 

 
Heat 5 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
358  Ida Lund Järund  2003  0316AO  FR.VÆRK    25m  59.66 
356  Frida Karoline Ikkala  2005  0508AK  FR.VÆRK    25m  59.19 
736  Freja Betak Tengstedt  2005  0502AB  A6    25m  57.90 
446  Amanda Da Silva B. Madsen  2005  0554AB  HERLEV    50m  58.57 
677  Merle Asmussen  2006    A6    25m  59.61 
671  Laura Cheng Milsgaard  2006  0658AJ  VÆRLØSE    50m  59.82 

 
Heat 6 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
572  Luna Vorsaa Solander  2005  0518AP  KVIK    25m  55.95 
361  Josefine Nielsen  2005  0564AI  FR.VÆRK    25m  55.60 
667  Esther Haudrum Larsen  2005  0574AK  VÆRLØSE    50m  52.66 
536  Sara-Louise Andersen  2004  0492AX  KVIK    25m  53.18 
695  Eva Hlynsdottir  2005  0596AF  A6    25m  55.72 
480  Emma Nissen  2004  0406AL  HILLERØD    25m  56.13 

 
Heat 7 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
659  Emma Bussenius  2004  0416AK  VÆRLØSE    25m  51.86 
675  Lucca Andreasen  2004  0422AN  A6    25m  48.84 
442  Laura Thorlund Jensen  2004  0436AJ  HERLEV    25m  47.61 
707  Ida Skov Kragh  2006    A6    25m  48.10 
559  Tanja-Marie Mathies  2004  0408AQ  KVIK    25m  50.40 
417  Lærke Møller  2005  0578AN  HASLEV    25m  52.52 

 
Heat 8 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
488  Ida Zeiler Terkildsen  2004  0494AD  HILLERØD    25m  46.98 
470  Minna Juul  2001  0176BC  HILLERØD    25m  46.13 
636  Kathrine Bang Rubak  2004  0486AE  TRITON B    50m  45.80 
362  Ida-Marie Nørgaard  2005  0596AG  FR.VÆRK    25m  45.85 
493  Ulrikke Veje  2002  0258AK  HILLERØD    25m  46.77 
746  Silja Brage  2005    A6    50m  47.33 

 
Heat 9 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
354  Anna Louise Elmgreen  2001  0176AK  FR.VÆRK    25m  43.86 
477  Mathilde Emilie K. Larsen  2002  0288AP  HILLERØD    25m  43.25 
492  Matilde Weibel  2002  0244AC  HILLERØD    25m  41.23 
628  Clara Nyborg-Vedsted  2002  0294AE  TRITON B    50m  42.74 
439  Thea Jacobsen  2003  0338AC  HERLEV    25m  43.79 
568  Elisabeth Roskær  2004  0464AC  KVIK    25m  44.28 

 
Heat 10 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
482  Anna Haugsted Pihl  2003  0384AA  HILLERØD    25m  39.74 
601  Ida-Marie Frydenlund  2003  0304AP  TRITON B    50m  39.47 
375  Katrine Tetzschner Madsen  2000  0082AG  GLADSAXE    25m  37.96 
702  Cæcilie Buchholt Johansen  2001  0152AB  A6    25m  39.37 
704  Mathilda Hyldal Jung  2004  0414AM  A6    25m  39.47 
490  Frida Uldall  2003  0364AJ  HILLERØD    25m  40.06 

 
Heat 11 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
380  Veronika Storm  1998  9884AK  GLADSAXE    25m  37.40 
472  Alberte Kjærsgaard  2001  0102AA  HILLERØD    25m  35.01 
719  Isabel Mass  1998  9848AA  A6    50m  34.96 
506  Silke Mehr  2000  0096AX  ROSKILDE    25m  34.99 
515  Emilie Hermann Schimming  1999  9942AP  ROSKILDE    25m  36.92 
479  Pernille Nislev  1998  9842AC  HILLERØD    25m  37.87 

 
 
Løb 32, 50m Brystsvømning Herrer  Finaler (8) 
Sponsor: Bazuka Reklamebureau 
A6 Cup Senior: Kristian Outinen (1983) 27.57 2009-05-16 
Dansk senior: Tobias B. Bjerg (1998) 00.27,09 - 20-12-2015 
 
Heat 1 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
503  Lucas Hagbarth Jørgensen  2002  0225AO  ROSKILDE    25m   
562  Nicolas Mønsted-Martin  2004  0437AK  KVIK    25m  1:01.97 
366  Andreas Østerlund  2005  0515AH  FR.VÆRK    25m  1:13.53 
               
               

 
Heat 2 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
416  Hjalte Møller  2007  0733AA  HASLEV    25m  1:01.60 
666  Johan Madvig Kristensen  2004  0445AO  VÆRLØSE    25m  56.10 
590  Bertram Grøn Brandelev  2004  0423AI  TRITON B    25m  53.84 
435  Gabriel Elmedyb  2004  0485AG  HERLEV    25m  54.22 
555  Karl Svane Kristensen  2005  0529AJ  KVIK    25m  58.38 
               

 
Heat 3 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
665  Fabian Holst Krabbe  2005  0539AJ  VÆRLØSE    50m  51.04 
556  Oscar Kroos  2004  0459AF  KVIK    25m  48.34 
508  Bertram Nyegaard  2004  0471AJ  ROSKILDE    50m  47.48 
549  Louie Hermansen  2004  0419AE  KVIK    25m  48.13 
554  David Kristensen  2003  0359AP  KVIK    25m  50.08 
397  Victor Compen  2003  0359AH  HASLEV    25m  53.66 

 
Heat 4 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
649  Silas Waterval  2004  0491AF  TRITON B    50m  46.16 
454  Frederik Clausen  2001  0141AN  HILLERØD    25m  45.99 
445  Mathias Lindgaard  2004  0467AA  HERLEV    25m  45.44 
451  Morten Lindblom Andersen  2005  0563AD  HILLERØD    25m  45.82 
669  Niels Peter Lund  2002  0213AO  VÆRLØSE    25m  46.01 
652  Elias Yldiz  2005  0591AC  TRITON B    50m  47.23 

 
Heat 5 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
499  Oliver Breuner  2002  0267AK  ROSKILDE    25m  42.97 
525  Andreas Zastrow Nygaard  2003  0377AB  KVIK    25m  42.59 
459  Christian Galsøe  2002  0217AA  HILLERØD    25m  41.68 
504  William W. Kofoed  2001  0159AH  ROSKILDE    25m  41.86 
452  Simon Blidarevic  2002  0289AB  HILLERØD    25m  42.90 
540  Gustav Chappell  2002  0237AH  KVIK    25m  44.60 

 
Heat 6 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
486  Mikkel Kronborg Riis  2002  0239AJ  HILLERØD    25m  40.89 
607  Mikkel Hjelm  2003  0375AG  TRITON B    25m  39.53 
673  Tobias Sundwall  2001  0159AJ  VÆRLØSE    25m  38.56 
664  Lucas Jøns  2002  0205AO  VÆRLØSE    25m  39.42 
526  Arthur Hansen  2002  0281AD  KVIK    25m  39.71 
474  Villads Kruse  2003  0371AI  HILLERØD    25m  41.18 

 
Heat 7 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
738  Nicolai Therkelsen  2003  0337AG  A6    25m  36.79 
739  Rasmus Thilleman  2001  0175AK  A6    50m  35.62 
517  Jonas B. Sørensen  1993  9375AF  ROSKILDE    50m  33.69 
512  Joakim Palmqvist  1999  9941AI  ROSKILDE    25m  35.28 
670  Andreas Cheng Milsgaard  2000  0025AN  VÆRLØSE    25m  36.09 
456  Sebastian Ejdesgaard  2001  0181AO  HILLERØD    25m  38.38 

 
Heat 8 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
473  Victor Kjærsgaard  1998  9861AF  HILLERØD    25m  32.00 
514  Riyan Salem  1998  9891AV  ROSKILDE    50m  31.19 
342  Niklas Hedegaard  1990  9053AB  FARUM    25m  27.57 
378  Lasse Pittioni  1995  9577AI  GLADSAXE    25m  28.02 
606  Mikkel S. Hansen  2000  0001AG  TRITON B    50m  31.87 
600  Jacob Friland  1999  9985AB  TRITON B    25m  33.12 

 
 
Løb 33, 200m Medley Damer  Finaler (8) 
Sponsor: Bazuka Reklamebureau 
A6 Cup Senior: Julie Leth-Espensen (1992) 2:19.34 2010-05-22 
Dansk senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 02.07,08 - 18-04-2009 
 
Heat 1 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
557  Freja Madsen  2004  0404AW  KVIK    25m   
360  Mathilde Laustsen  2003  0306AZ  FR.VÆRK    25m  3:52.64 
627  Petrine Nielson  2003  0316AS  TRITON B    25m  3:37.61 
478  Elinor Markussen  2004  0478AL  HILLERØD    25m  3:45.86 
564  Laura Olsen  2004  0432AW  KVIK    25m   
               

 
Heat 2 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
418  Olivia Møller  2004  0452AF  HASLEV    25m  3:22.15 
448  Ida Oest  2003  0386AS  HERLEV    25m  3:19.21 
432  Anja Xin Andersen  2004  0444AD  HERLEV    25m  3:08.96 
442  Laura Thorlund Jensen  2004  0436AJ  HERLEV    25m  3:11.50 
422  Anna Lind Petersen  2004  0488AE  HASLEV    25m  3:21.89 
576  Signe Astrup Taul  2004  0402AQ  KVIK    25m  3:30.02 

 
Heat 3 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
438  Ida Hebeltoft  2003  0378AD  HERLEV    25m  3:05.99 
592  Anna Leopold Brandt  2004  0478AM  TRITON B    25m  3:00.35 
623  Sofie Mosegaard  2002  0206AE  TRITON B    25m  2:57.33 
634  Ida Rishøj  2002  0286AF  TRITON B    50m  2:58.74 
601  Ida-Marie Frydenlund  2003  0304AP  TRITON B    50m  3:04.16 
684  Matilda Colley  2003  0344AG  A6    50m  3:08.87 

 
Heat 4 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
561  Mathilde Yde Munkebæk  2003  0386AC  KVIK    25m  2:51.15 
441  Helene Jensen  2003  0394AE  HERLEV    25m  2:50.23 
618  Josefine H. Lundstrøm  2001  0158AD  TRITON B    25m  2:48.09 
694  Christine Henriksen  2003  0376AM  A6    25m  2:49.31 
552  Luna Fyller Jacobsen  2003  0308AO  KVIK    25m  2:50.71 
568  Elisabeth Roskær  2004  0464AC  KVIK    25m  2:55.84 

 
Heat 5 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
621  Olivia Mammen  2003  0374AB  TRITON B    25m  2:45.52 
646  Sofie Strandby  1999  9976AC  TRITON B    50m  2:42.97 
534  Freya Nørlund Wentzel  2003  0374AC  KVIK    25m  2:40.54 
724  Luna Emilie Olsen  2003  0312AC  A6    25m  2:41.28 
598  Isabel K. Eriksen  2001  0122AH  TRITON B    25m  2:43.40 
532  Freja Gjerløv  2003  0378AC  KVIK    25m  2:47.87 

 
Heat 6 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
610  Frederikke Jensen  2000  0002AC  TRITON B    25m  2:37.75 
651  Helena Berg Wenk  2000  0052AD  TRITON B    50m  2:36.88 
603  Johanne B. Hansen  2002  0264AF  TRITON B    25m  2:35.82 
648  Abby Kristine Waterval  2002  0222AE  TRITON B    25m  2:36.61 
608  Laura Janner  2002  0214AB  TRITON B    25m  2:37.45 
596  Amanda Duus  2000  0076AA  TRITON B    50m  2:38.02 

 
Heat 7 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
630  Emilie Nyegaard  2001  0188AF  TRITON B    25m  2:33.78 
597  Caroline Amalie Duus  1998  9804AB  TRITON B    50m  2:32.49 
372  Zenia Aarestrup  2001  0104AS  GLADSAXE    25m  2:31.53 
645  Line Strandby  2001  0106AD  TRITON B    25m  2:31.81 
620  Alberte Mammen  2001  0196AE  TRITON B    25m  2:33.07 
498  Anna Aavang Brendstrup  2000  0066AO  ROSKILDE    25m  2:33.82 

 
Heat 8 (8) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
593  Julie Darlem Brandt  2001  0182AH  TRITON B    50m  2:30.15 
495  Ingrid Bo Andersen  2001  0126AC  ROSKILDE    25m  2:24.55 
625  Maja Nielsen  1996  9632AD  TRITON B    25m  2:14.43 
604  Katrine B. Hansen  1999  9934AB  TRITON B    25m  2:18.99 
588  Kamille Auerbach-Lind  2001  0112AL  TRITON B    25m  2:26.60 
375  Katrine Tetzschner Madsen  2000  0082AG  GLADSAXE    25m  2:30.69 

 
 
Løb 34, 200m Medley Herrer  Finaler (6) 
Sponsor: Isostar 
A6 Cup Senior: Mikkel Wagner (1991) 2:08.09 2009-05-16 
Dansk senior: Viktor Bromer (1993) 01.54,86 - 14-11-2013 
 
Heat 1 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
453  Matias Bojer  2002  0257AP  HILLERØD    25m  3:30.01 
631  Mathias Toft Nørskov  2003  0361AL  TRITON B    50m  3:13.64 
700  Mikkel Bjellekjær Jensen  2003    A6    25m  3:21.54 
595  Gustav Clement  2003  0371AN  TRITON B    50m  3:37.63 
               

 
Heat 2 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
444  Erik Li  2003  0391AF  HERLEV    25m  3:08.78 
447  Kristian Moffett  2003  0339AA  HERLEV    25m  3:02.04 
525  Andreas Zastrow Nygaard  2003  0377AB  KVIK    25m  2:56.39 
656  Alexander Ravn Borch  2001  0151AN  VÆRLØSE    25m  3:00.40 
740  Victor Toftehøj  2003  0309AG  A6    50m  3:03.37 
440  Mathias Jelshøj  2001  0127AR  HERLEV    25m  3:12.94 

 
Heat 3 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
494  Affou Adlouni  2002  0287AK  ROSKILDE    25m  2:55.19 
433  Gustav Bendix Beiter  2003  0321AB  HERLEV    25m  2:48.90 
436  Peter Eskjær-Køppen  2002  0203AD  HERLEV    25m  2:41.33 
527  Lukas Majvig Andersen  2003  0309AC  KVIK    25m  2:42.67 
437  Philip Hansen  2001  0143AM  HERLEV    25m  2:51.51 
499  Oliver Breuner  2002  0267AK  ROSKILDE    25m  2:56.12 

 
Heat 4 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
526  Arthur Hansen  2002  0281AD  KVIK    25m  2:40.81 
528  Valentin Wahl  2003  0355AC  KVIK    25m  2:35.78 
586  Magnus Aasberg  2001  0143AG  TRITON B    25m  2:33.61 
403  Frederik Kongstad Hansen  2001  0169AL  HASLEV    25m  2:34.02 
594  Lasse Darlem Brandt  2003  0379AH  TRITON B    50m  2:40.56 
434  Adar Benli  2001  0143AR  HERLEV    25m  2:40.96 

 
Heat 5 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
514  Riyan Salem  1998  9891AV  ROSKILDE    50m  2:25.31 
642  Gustav Klit Stjernholm  2002  0215AD  TRITON B    25m  2:20.21 
650  Daniel Berg Wenk  2000  0099AB  TRITON B    25m  2:19.78 
602  Lukas Gustafson  1999  9991AA  TRITON B    25m  2:19.93 
509  Anders Engtorp Olesen  1999  9951AI  ROSKILDE    25m  2:20.92 
396  Emil Compen  2000  0037AC  HASLEV    25m  2:31.74 

 
Heat 6 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
622  Frederik K. Mortensen  1995  9581AC  TRITON B    50m  2:17.71 
641  Niels Paulli Sparholt  2000  0027AF  TRITON B    25m  2:16.94 
606  Mikkel S. Hansen  2000  0001AG  TRITON B    25m  2:07.94 
612  Johan Joensen  2000  0005AB  TRITON B    25m  2:14.24 
635  Mads Rishøj  1999  9943AN  TRITON B    50m  2:17.68 
377  Thor Nilsson Pedersen  2000  0081AB  GLADSAXE    25m  2:18.17 

 
 
Løb 35, 4X50m Frisvømning Damer  Finaler (4) 
Sponsor: Bazuka Reklamebureau 
A6 Cup Senior: 1:49.87 2013-05-18 
Dansk senior: Landsholdet 01.35,48 - 07-12-2014 
 
Heat 1 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
754  A6 Piger 3    A6    25m   
753  A6 Piger 2    A6    25m   
363  Power Puff Pigerne  2003    FR.VÆRK    25m   
               
               

 
Heat 2 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
345  Cool Kids  1998    FR.VÆRK    25m   
388  Haslev Fri Piger 3    HASLEV    25m  2:40.00 
529  Kvik Pige C1  2004    KVIK    25m   
530  Kvik Pige C2  2004    KVIK    25m   
               

 
Heat 3 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
431  Herlev Piger 2    HERLEV    25m  2:15.99 
386  Haslev Fri Piger 1    HASLEV    25m  2:10.00 
468  Hils Piger 3 Hillerød    HILLERØD    25m  2:04.01 
584  Triton Pige 3    TRITON B    25m  2:06.00 
430  Herlev Piger 1    HERLEV    25m  2:10.99 
387  Haslev Fri Piger 2    HASLEV    25m  2:25.00 

 
Heat 4 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
583  Triton Pige 2    TRITON B    25m  2:00.00 
466  Hils Piger 1 Hillerød    HILLERØD    25m  1:55.01 
728  A6 Piger 1  1998    A6    25m  1:49.50 
582  Triton Pige 1    TRITON B    25m  1:53.00 
531  Kvik Piger Regional  2003    KVIK    25m  1:59.06 
467  Hils Piger 2 Hillerød    HILLERØD    25m  2:00.01 

 
 
Løb 36, 4X50m Frisvømning Herrer  Finaler (4) 
Sponsor: Bazuka Reklamebureau 
A6 Cup Senior: 1:39.21 2012-05-19 
Dansk senior: Landsholdet 01.27,25 - 13-12-2009 
 
Heat 1 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
521  Kvik Drenge C  2004    KVIK    25m   
751  A6 Drenge 2    A6    25m   
752  A6 Drenge 3    A6    25m   
               
               

 
Heat 2 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
654  Vsk Drenge 2    VÆRLØSE    25m  2:40.00 
465  Hils Drenge 4 Hillerød    HILLERØD    25m  2:10.01 
385  Haslev Fri Drenge 3    HASLEV    25m  2:20.00 
346  Græsrødderne  2001    FR.VÆRK    25m   
               

 
Heat 3 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
429  Herlev Knægte 2    HERLEV    25m  2:06.99 
464  Hils Drenge 3 Hillerød    HILLERØD    25m  2:02.01 
428  Herlev Knægte 1    HERLEV    25m  1:56.99 
524  Kvik Drenge Regional  2003    KVIK    25m  1:58.10 
384  Haslev Fri Drenge 2    HASLEV    25m  2:05.00 
653  Vsk Drenge 1    VÆRLØSE    25m  2:08.00 

 
Heat 4 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
463  Hils Drenge 2 Hillerød    HILLERØD    25m  1:54.01 
689  A6 Drenge 1  1996    A6    25m  1:46.50 
581  Triton Dreng 1    TRITON B    25m  1:42.00 
462  Hils Drenge 1 Hillerød    HILLERØD    25m  1:44.01 
383  Haslev Fri Drenge 1    HASLEV    25m  1:50.00 
585  Triton Årgang Drenge 1    TRITON B    25m  1:55.00 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  19 maj 2016 
Licens til A6  Udskriftstidspunkt  06:56