Hall of Fame

Rekorder

Svømmer Rekord Løb Bassin Tid Dato Status
Morten Bak Hansen Dansk Junior Rekord 50 Fri Kortbane 22.66 22 nov 2012 Overgået
Julie Kepp Jensen Dansk Junior Rekord 50 Fri Langbane 25.19 28 aug 2017 Stående
Julie Kepp Jensen Dansk Junior Rekord 50 Fri Kortbane 24.76 11 dec 2016 Stående
Morten Bak Hansen Dansk Junior Rekord 50 Ryg Kortbane 24.87 30 nov 2012 Stående
Morten Bak Hansen Dansk Junior Rekord 100 Ryg Kortbane 53.51 29 nov 2012 Stående
Julie Kepp Jensen Dansk Junior Rekord 50 Fly Langbane 26.92 2 apr 2017 Stående
A6 Piger Dansk Junior Rekord 4 x 50 HM Kortbane 2.00.08 9 dec 2006 Overgået
A6 Drenge Dansk Junior Rekord 4 x 50 HM Kortbane 1.41.83 30 nov 2012 Stående
A6 Drenge Dansk Junior Rekord 4 x 100 HM Langbane 3.51.80 15 jul 2012 Stående

Internationale Kvalifikationer

# Navn Mesterskab År
1 Julie Kepp Jensen Olympiske Lege 2016
2 Julie Kepp Jensen Verdensmesterskaberne på kortbane 2016
3 Julie Kepp Jensen Europæiske Langbane Mesterskaber 2018
4 Julie Kepp Jensen Europæiske Langbane Mesterskaber 2016
5 Kristina Thomsen Europæiske Langbane Mesterskaber 2008
6 Julie Kepp Jensen Europæiske Kortbane Mesterskaber 2017
7 Julie Kepp Jensen Europæiske Kortbane Mesterskaber 2015
8 Morten Bak Hansen Europæiske Kortbane Mesterskaber 2012
9 Kristina Thomsen Europæiske Kortbane Mesterskaber 2008
10 Kristina Thomsen Europæiske Kortbane Mesterskaber 2007
11 Julie Kepp Jensen Verdens Junior Mesterskaber 2017
12 Julie Kepp Jensen Europæiske Junior Mesterskaber 2017
13 Julie Kepp Jensen Europæiske Junior Mesterskaber 2016
14 Lærke Toft Ruby Europæiske Junior Mesterskaber 2016
15 Julie Kepp Jensen Europæiske Junior Mesterskaber 2015
16 Morten Bak Hansen Europæiske Junior Mesterskaber 2013
17 Lasse Pittioni Europæiske Junior Mesterskaber 2013
18 Morten Bak Hansen Europæiske Junior Mesterskaber 2012
19 Kristina Thomsen Europæiske Junior Mesterskaber 2007
20 Lærke Toft Ruby Europæiske Junior Mesterskaber - Open Water 2018
21 Frederik Bojesen Europæiske Junior Mesterskaber - Open Water 2018
22 Lærke Toft Ruby Europæiske Junior Mesterskaber - Open Water 2017
23 Lærke Toft Ruby Europæiske Junior Mesterskaber - Open Water 2016
24 Morten Bak Hansen European Youth Olympic Festival 2011
25 Tobias Gjerløff European Youth Olympic Festival 2011
26 Lærke Toft Ruby Nordiske Senior Mesterskaber - Open Water 2017
27 Lærke Toft Ruby Nordiske Senior Mesterskaber - Open Water 2016
28 Lærke Toft Ruby Nordiske Senior Mesterskaber - Open Water 2015
29 Lærke Toft Ruby Nordiske Senior Mesterskaber - Open Water 2014
30 Mathilda Hyldal Jung Nordiske Junior Mesterskaber 2018
31 Julie Kepp Jensen Nordiske Junior Mesterskaber 2015
32 Julie Kepp Jensen Nordiske Junior Mesterskaber 2014
33 Kristina Thomsen Nordiske Junior Mesterskaber 2006
34 Sofie Seheim Nordiske Junior Mesterskaber 2005
35 Katja Korbo Petersson Nordiske Årgangs Mesterskaber 2015
36 Julie Kepp Jensen Nordiske Årgangs Mesterskaber 2014
37 Julie Kepp Jensen Nordiske Årgangs Mesterskaber 2013
38 Andreas Mårtensson Nordiske Årgangs Mesterskaber 2013
39 Isabel Mass Nordiske Årgangs Mesterskaber 2012
40 Karen Gjerløff Nordiske Årgangs Mesterskaber 2012
41 Morten Bak Hansen Nordiske Årgangs Mesterskaber 2011

Internationale Medaljer

Nordiske Årgangs Mesterskaber
# Navn Medalje Løbsorter faldende År
1 Karen Gjerløff Bronze 50 Fri 2012
4 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2014
6 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2013
7 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2013
8 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2014
13 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2014
16 Julie Kepp Jensen Guld 100 Ryg 2013
18 Isabel Mass Sølv 100 Ryg 2012
20 Julie Kepp Jensen Guld 100 Ryg 2014
22 Katja Korbo Petersson Sølv 200 Ryg 2015
24 Julie Kepp Jensen Guld 200 Ryg 2014
27 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 100 Fri 2013
30 Karen Gjerløff Sølv 4 x 100 Fri 2012
34 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 100 Fri 2014
37 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 200 Fri 2014
42 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 100 HM 2013
45 Karen Gjerløff Sølv 4 x 100 HM 2012
48 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 100 HM 2014
Europæiske Junior Mesterskaber
# Navn Medalje Løbsorter faldende År
2 Julie Kepp Jensen Bronze 50 Fri 2015
3 Julie Kepp Jensen Sølv 50 Fri 2016
5 Julie Kepp Jensen Sølv 50 Fri 2017
25 Julie Kepp Jensen Bronze 50 Fly 2015
32 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 100 Fri 2016
Nordiske Junior Mesterskaber
# Navn Medalje Løbsorter faldende År
9 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2014
10 Sofie Seheim Sølv 50 Bryst 2005
11 Mathilda Hyldal Jung Bronze 200 Bryst 2018
12 Kristina Thomsen Sølv 50 Ryg 2006
17 Julie Kepp Jensen Guld 100 Ryg 2015
19 Morten Bak Hansen Guld 100 Ryg 2011
21 Julie Kepp Jensen Guld 100 Ryg 2014
28 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 100 Fri 2015
29 Morten Bak Hansen Guld 4 x 100 Fri 2011
31 Kristina Thomsen Sølv 4 x 100 Fri 2006
35 Julie Kepp Jensen Sølv 4 x 100 Fri 2014
36 Morten Bak Hansen Sølv 4 x 200 Fri 2011
38 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 200 Fri 2014
41 Julie Kepp Jensen Sølv 4 x 100 HM 2014
43 Julie Kepp Jensen Guld 4 x 100 HM 2015
44 Morten Bak Hansen Sølv 4 x 100 HM 2011
46 Kristina Thomsen Sølv 4 x 100 HM 2006
47 Sofie Seheim Sølv 4 x 100 HM 2005
Nordiske Senior Mesterskaber
# Navn Medalje Løbsorter faldende År
14 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2014
15 Julie Kepp Jensen Bronze 50 Ryg 2015
58 Julie Kepp Jensen Guld 8 x 50 Fri Mix 2015
59 Julie Kepp Jensen Guld 8 x 50 Fri Mix 2014
European Youth Olympic Festival
# Navn Medalje Løbsorter faldende År
23 Morten Bak Hansen Bronze 200 Ryg 2011
26 Tobias Gjerløff Bronze 100 Fly 2011
Europæiske Langbane Mesterskaber
# Navn Medalje Løbsorter faldende År
33 Julie Kepp Jensen Bronze 4 x 100 Fri 2018
Europæiske Kortbane Mesterskaber
# Navn Medalje Løbsorter faldende År
39 Julie Kepp Jensen Bronze 4 x 50 Fri 2017
40 Julie Kepp Jensen Sølv 4 x 50 HM 2017
Nordiske Senior Mesterskaber - Open Water
# Navn Medalje Løbsorter faldende År
49 Lærke Toft Ruby Sølv 5.000 m 2015
50 Lærke Toft Ruby Sølv 5.000 m 2016
51 Lærke Toft Ruby Guld 5.000 m 2017
55 Lærke Toft Ruby Bronze 10.000 m 2016
Nordiske Junior Mesterskaber - Open Water
# Navn Medalje Løbsorter faldende År
52 Lærke Toft Ruby Guld 5.000 m 2015
53 Lærke Toft Ruby Guld 5.000 m 2016
54 Lærke Toft Ruby Guld 5.000 m 2017
56 Lærke Toft Ruby Sølv 10.000 m 2015
57 Lærke Toft Ruby Sølv 10.000 m 2016
60 Frederik Bojesen Bronze 7.500 m 2017
61 Lærke Toft Ruby Guld 7.500 m 2017

Nationale Medaljer

Danske Årgangs Mesterskaber - Langbane
# Navn Medalje Løbsorter faldende År
1 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2011
15 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2012
19 Ida Skov Kragh Sølv 50 Fri 2018
23 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2014
31 Maya Hauerberg Terp Bronze 100 Fri 2018
35 Julie Kepp Jensen Sølv 100 Fri 2011
38 Morten Bak Hansen Sølv 100 Fri 2010
41 Julius Svarrer Bronze 100 Fri 2018
43 Karen Gjerløff Sølv 100 Fri 2011
44 Lærke Schelde-Mollerup Bronze 100 Fri 2016
45 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2012
46 Tobias Gjerløff Bronze 100 Fri 2010
49 Ida Skov Kragh Bronze 100 Fri 2018
54 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2014
60 Morten Bak Hansen Sølv 200 Fri 2010
61 Maya Hauerberg Terp Bronze 200 Fri 2018
62 Julius Svarrer Guld 200 Fri 2018
64 Andreas Mårtensson Bronze 200 Fri 2013
65 Tobias Gjerløff Bronze 200 Fri 2010
67 Lærke Schelde-Mollerup Sølv 200 Fri 2016
68 Ida Skov Kragh Sølv 200 Fri 2018
71 Karsten Olsen Bronze 200 Fri 2017
74 Morten Bak Hansen Guld 200 Fri 2011
78 Tobias Gjerløff Bronze 400 Fri 2010
79 Luna Emilie Olsen Bronze 400 Fri 2014
81 Frederik Bojesen Sølv 400 Fri 2017
84 Maya Hauerberg Terp Guld 400 Fri 2018
86 Tobias Gjerløff Bronze 800 Fri 2010
100 Anders Kousgard Kortegaard Bronze 50 Bryst 2017
112 Anders Kousgard Kortegaard Bronze 100 Bryst 2017
114 Liva Buchholt Johansen Sølv 100 Bryst 2014
116 Lasse Pittioni Bronze 100 Bryst 2011
117 Pernille Elm Jensen Bronze 100 Bryst 2014
118 Anders Kousgard Kortegaard Bronze 100 Bryst 2018
121 Mathilda Hyldal Jung Sølv 100 Bryst 2018
123 Malene Bang Bronze 200 Bryst 2013
125 Lasse Pittioni Bronze 200 Bryst 2011
126 Anders Kousgard Kortegaard Bronze 200 Bryst 2018
127 Mathilda Hyldal Jung Guld 200 Bryst 2018
142 Ida Skov Kragh Sølv 50 Ryg 2018
164 Morten Bak Hansen Sølv 100 Ryg 2010
168 Julius Svarrer Bronze 100 Ryg 2018
170 Isabel Mass Sølv 100 Ryg 2011
172 Julie Kepp Jensen Guld 100 Ryg 2012
174 Isabel Mass Guld 100 Ryg 2012
180 Julie Kepp Jensen Guld 100 Ryg 2011
182 Morten Bak Hansen Guld 100 Ryg 2011
188 Julie Kepp Jensen Sølv 200 Ryg 2011
189 Julie Kepp Jensen Guld 200 Ryg 2012
192 Isabel Mass Bronze 200 Ryg 2011
193 Isabel Mass Sølv 200 Ryg 2012
196 Morten Bak Hansen Guld 200 Ryg 2010
197 Julie Kepp Jensen Guld 200 Ryg 2014
201 Julius Svarrer Bronze 50 Fly 2018
211 Tobias Gjerløff Sølv 100 Fly 2011
218 Karen Gjerløff Bronze 100 Fly 2011
219 Karsten Olsen Sølv 100 Fly 2017
222 Tobias Gjerløff Sølv 100 Fly 2010
229 Tobias Gjerløff Guld 200 Fly 2011
232 Morten Bak Hansen Sølv 200 Fly 2010
240 Morten Bak Hansen Sølv 200 IM 2010
242 Lasse Pittioni Sølv 200 IM 2011
246 Julie Kepp Jensen Sølv 200 IM 2012
247 Karsten Olsen Bronze 200 IM 2017
250 Lasse Pittioni Sølv 400 IM 2011
251 Andreas Mårtensson Bronze 400 IM 2011
253 Silja Brage Bronze 400 IM 2018
254 A6 Piger Bronze 4 x 100 Fri 2012
256 A6 Piger Bronze 4 x 100 Fri 2013
257 A6 Piger Bronze 4 x 100 Fri 2014
263 A6 Drenge Guld 4 x 100 Fri 2011
266 A6 Piger Bronze 4 x 200 Fri 2018
269 A6 Drenge Sølv 4 x 50 Fri 2010
273 A6 Piger Sølv 4 x 100 HM 2013
280 A6 Piger Bronze 4 x 200 IM 2015
Danske Junior Mesterskaber - Langbane
# Navn Medalje Løbsorter faldende År
2 Lærke Toft Ruby Bronze 50 Fri 2016
17 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2013
50 Morten Bak Hansen Sølv 100 Fri 2012
75 Julie Lunau Guld 400 Fri 2011
85 Julie Lunau Bronze 800 Fri 2011
88 Julie Lunau Bronze 1.500 Fri 2011
91 Lærke Toft Ruby Sølv 1.500 Fri 2014
97 Sofie Seheim Sølv 50 Bryst 2006
98 Lasse Pittioni Guld 50 Bryst 2013
101 Malene Bang Bronze 50 Bryst 2014
103 Lasse Pittioni Sølv 50 Bryst 2012
108 Lasse Pittioni Guld 100 Bryst 2013
109 Sofie Seheim Sølv 100 Bryst 2006
113 Lasse Pittioni Sølv 100 Bryst 2012
115 Malene Bang Bronze 100 Bryst 2014
135 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2013
136 Kristina Thomsen Bronze 50 Ryg 2007
140 Kristina Thomsen Bronze 50 Ryg 2006
143 Morten Bak Hansen Guld 50 Ryg 2013
146 Morten Bak Hansen Sølv 50 Ryg 2012
162 Kristina Thomsen Bronze 100 Ryg 2007
208 Tobias Gjerløff Bronze 50 Fly 2012
220 Tobias Gjerløff Sølv 100 Fly 2012
249 Lasse Pittioni Bronze 200 IM 2012
255 A6 Piger Bronze 4 x 100 Fri 2016
261 A6 Drenge Sølv 4 x 100 Fri 2012
262 A6 Piger Bronze 4 x 100 Fri 2015
265 A6 Drenge Sølv 4 x 200 Fri 2012
278 A6 Drenge Guld 4 x 100 HM 2012
279 A6 Piger Sølv 4 x 100 HM 2015
Danske Senior Mesterskaber - Kortbane
# Navn Medalje Løbsorter faldende År
3 Julie Kepp Jensen Bronze 50 Fri 2014
6 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2017
18 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2018
37 Morten Bak Hansen Bronze 100 Fri 2012
40 Julie Kepp Jensen Sølv 100 Fri 2017
57 Morten Bak Hansen Bronze 100 Fri 2013
130 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2014
134 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2017
138 Kristina Thomsen Guld 50 Ryg 2009
139 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2018
141 Kristina Thomsen Bronze 50 Ryg 2008
149 Kristina Thomsen Bronze 50 Ryg 2007
151 Kristina Thomsen Sølv 50 Ryg 2006
152 Morten Bak Hansen Bronze 50 Ryg 2013
163 Morten Bak Hansen Bronze 100 Ryg 2012
165 Morten Bak Hansen Sølv 100 Ryg 2011
169 Kristina Thomsen Sølv 100 Ryg 2009
173 Kristina Thomsen Bronze 100 Ryg 2008
175 Kristina Thomsen Sølv 100 Ryg 2007
209 Morten Bak Hansen Bronze 50 Fly 2013
236 Julie Kepp Jensen Guld 100 IM 2018
238 Kristina Thomsen Bronze 100 IM 2007
268 A6 Damer Sølv 4 x 50 Fri 2018
275 A6 Damer Bronze 4 x 100 HM 2018
Danske Senior Mesterskaber - Langbane
# Navn Medalje Løbsorter faldende År
4 Julie Kepp Jensen Sølv 50 Fri 2014
24 Julie Kepp Jensen Bronze 50 Fri 2013
55 Morten Bak Hansen Bronze 100 Fri 2013
132 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2017
147 Morten Bak Hansen Bronze 50 Ryg 2013
153 Kristina Thomsen Sølv 50 Ryg 2010
183 Kristina Thomsen Bronze 100 Ryg 2010
199 Julie Kepp Jensen Bronze 50 Fly 2014
207 Kristina Thomsen Sølv 50 Fly 2010
Danske Junior Mesterskaber - Kortbane
# Navn Medalje Løbsorter faldende År
5 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2016
7 Morten Bak Hansen Sølv 50 Fri 2012
9 Kristina Thomsen Guld 50 Fri 2007
11 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2013
13 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2014
21 Morten Bak Hansen Guld 50 Fri 2011
28 Lærke Toft Ruby Sølv 50 Fri 2015
30 Julie Kepp Jensen Bronze 100 Fri 2013
32 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2016
39 Kristina Thomsen Guld 100 Fri 2007
48 Morten Bak Hansen Sølv 100 Fri 2012
52 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2014
56 Morten Bak Hansen Sølv 100 Fri 2011
70 Morten Bak Hansen Bronze 200 Fri 2012
87 Andreas Mårtensson Bronze 800 Fri 2014
96 Lasse Pittioni Sølv 50 Bryst 2012
99 Sofie Seheim Bronze 50 Bryst 2007
102 Sofie Seheim Guld 50 Bryst 2006
104 Lasse Pittioni Sølv 50 Bryst 2011
105 Sofie Seheim Guld 50 Bryst 2005
111 Lasse Pittioni Sølv 100 Bryst 2012
119 Sofie Seheim Sølv 100 Bryst 2006
120 Sofie Seheim Sølv 100 Bryst 2005
124 Lasse Pittioni Bronze 200 Bryst 2012
129 Morten Bak Hansen Guld 50 Ryg 2012
131 Morten Bak Hansen Sølv 50 Ryg 2010
133 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2013
144 Kristina Thomsen Guld 50 Ryg 2006
148 Julie Kepp Jensen Bronze 50 Ryg 2012
150 Morten Bak Hansen Guld 50 Ryg 2011
154 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2014
155 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2016
156 Morten Bak Hansen Guld 100 Ryg 2011
158 Morten Bak Hansen Sølv 100 Ryg 2010
161 Julie Kepp Jensen Sølv 100 Ryg 2016
166 Kristina Thomsen Sølv 100 Ryg 2007
167 Julie Kepp Jensen Guld 100 Ryg 2014
177 Kristina Thomsen Sølv 100 Ryg 2006
178 Isabel Mass Bronze 100 Ryg 2012
181 Morten Bak Hansen Guld 100 Ryg 2012
184 Julie Kepp Jensen Guld 100 Ryg 2013
191 Julie Kepp Jensen Guld 200 Ryg 2014
194 Kristina Thomsen Bronze 200 Ryg 2006
195 Isabel Mass Bronze 200 Ryg 2012
198 Morten Bak Hansen Guld 200 Ryg 2012
200 Julie Kepp Jensen Sølv 50 Fly 2016
202 Tobias Gjerløff Sølv 50 Fly 2012
203 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fly 2014
205 Morten Bak Hansen Bronze 50 Fly 2012
206 Tobias Gjerløff Bronze 50 Fly 2011
213 Kristina Thomsen Bronze 100 Fly 2007
223 Tobias Gjerløff Bronze 100 Fly 2011
225 Morten Bak Hansen Guld 200 Fly 2012
226 Tobias Gjerløff Sølv 200 Fly 2012
231 Tobias Gjerløff Guld 200 Fly 2011
233 Julie Kepp Jensen Sølv 100 IM 2013
235 Kristina Thomsen Sølv 100 IM 2007
244 Morten Bak Hansen Sølv 200 IM 2012
258 A6 Piger Sølv 4 x 100 Fri 2014
272 A6 Piger Sølv 4 x 50 HM 2014
277 A6 Piger Guld 4 x 100 HM 2014
Danske Årgangs Mesterskaber - Kortbane
# Navn Medalje Løbsorter faldende År
8 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2013
10 Frederikke Matthiassen Bronze 50 Fri 2008
12 Frederikke Matthiassen Sølv 50 Fri 2007
16 Kristina Thomsen Sølv 50 Fri 2005
20 Lizette Eistrup Jensen Sølv 50 Fri 2003
25 Frederikke Matthiassen Sølv 50 Fri 2009
26 Morten Bak Hansen Bronze 50 Fri 2011
27 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2014
29 Julie Kepp Jensen Sølv 50 Fri 2010
33 Julie Kepp Jensen Bronze 100 Fri 2010
34 Morten Bak Hansen Sølv 100 Fri 2008
36 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2013
47 Frederikke Matthiassen Guld 100 Fri 2009
51 Lizette Eistrup Jensen Bronze 100 Fri 2003
53 Lærke Schelde-Mollerup Sølv 100 Fri 2017
58 Julie Kepp Jensen Guld 100 Fri 2014
59 Morten Bak Hansen Sølv 200 Fri 2008
63 Julie Kepp Jensen Sølv 200 Fri 2014
66 Andreas Mårtensson Bronze 200 Fri 2010
72 Morten Bak Hansen Sølv 200 Fri 2009
73 Lærke Schelde-Mollerup Bronze 200 Fri 2017
76 Andreas Mårtensson Sølv 400 Fri 2013
77 Andreas Mårtensson Bronze 400 Fri 2010
80 Andreas Mårtensson Bronze 400 Fri 2012
82 Morten Bak Hansen Sølv 400 Fri 2009
83 Morten Bak Hansen Sølv 400 Fri 2008
94 Andreas Mårtensson Guld 1.500 Fri 2013
95 Anders Kousgard Kortegaard Guld 50 Bryst 2018
106 Liva Buchholt Johansen Bronze 50 Bryst 2017
107 Anders Kousgard Kortegaard Guld 100 Bryst 2018
110 Sofie Seheim Bronze 100 Bryst 2004
122 Anders Kousgard Kortegaard Bronze 200 Bryst 2018
128 Mathilda Hyldal Jung Bronze 200 Bryst 2018
157 Julie Kepp Jensen Sølv 100 Ryg 2010
159 Julie Kepp Jensen Guld 100 Ryg 2014
160 Julie Kepp Jensen Guld 100 Ryg 2013
171 Isabel Mass Sølv 100 Ryg 2012
176 Isabel Mass Sølv 100 Ryg 2011
179 Mia Bech Bronze 100 Ryg 2002
185 Julie Kepp Jensen Guld 200 Ryg 2013
186 Julie Kepp Jensen Guld 200 Ryg 2014
187 Julie Kepp Jensen Bronze 200 Ryg 2010
190 Mia Bech Sølv 200 Ryg 2003
210 Louise Søndergaard Bronze 100 Fly 2008
212 Tobias Gjerløff Guld 100 Fly 2009
215 Isabel Mass Bronze 100 Fly 2012
216 Louise Søndergaard Sølv 100 Fly 2009
217 Tobias Gjerløff Sølv 100 Fly 2011
221 Isabel Mass Bronze 100 Fly 2011
224 Tobias Gjerløff Sølv 100 Fly 2008
227 Sebastian Langhorn Bronze 200 Fly 2013
228 Sara Birch Søgaard Bronze 200 Fly 2003
230 Tobias Gjerløff Sølv 200 Fly 2011
234 Julie Kepp Jensen Bronze 100 IM 2010
237 Isabel Mass Sølv 100 IM 2009
241 Julie Kepp Jensen Guld 200 IM 2014
243 Julie Kepp Jensen Sølv 200 IM 2013
245 Isabel Mass Guld 200 IM 2009
248 Lizette Eistrup Jensen Bronze 200 IM 2003
252 Sara Birch Søgaard Bronze 400 IM 2003
259 A6 Drenge Guld 4 x 100 Fri 2009
260 A6 Drenge Guld 4 x 100 Fri 2011
264 A6 Drenge Sølv 4 x 200 Fri 2011
267 A6 Drenge Guld 4 x 50 Fri 2009
270 A6 Drenge Guld 4 x 50 HM 2009
271 A6 Piger Sølv 4 x 50 HM 2010
274 A6 Drenge Guld 4 x 100 HM 2009
276 A6 Drenge Bronze 4 x 100 HM 2011
Danske Ungsenior Mesterskaber - Kortbane
# Navn Medalje Løbsorter faldende År
14 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2017
22 Julie Kepp Jensen Guld 50 Fri 2018
42 Julie Kepp Jensen Sølv 100 Fri 2017
69 Julie Kepp Jensen Bronze 200 Fri 2017
89 Lærke Toft Ruby Bronze 1.500 Fri 2016
90 Lærke Toft Ruby Bronze 1.500 Fri 2017
92 Anna Aavang Brendstrup Sølv 1.500 Fri 2018
137 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2017
145 Julie Kepp Jensen Guld 50 Ryg 2018
214 Cecilie Wiuff Bronze 100 Fly 2018
239 Julie Kepp Jensen Guld 100 IM 2018
Danske Ungsenior Mesterskaber - Langbane
# Navn Medalje Løbsorter faldende År
93 Lærke Toft Ruby Bronze 1.500 Fri 2017
204 Cecilie Wiuff Guld 50 Fly 2018
Danske Senior Mesterskaber - Open Water
# Navn Medalje Løbsorter faldende År
281 Lærke Toft Ruby Bronze 5.000 m 2014
282 Lærke Toft Ruby Guld 5.000 m 2015
283 Lærke Toft Ruby Sølv 5.000 m 2017
284 Lærke Toft Ruby Guld 5.000 m 2018
288 Lærke Toft Ruby Bronze 10.000 m 2014
289 Lærke Toft Ruby Guld 10.000 m 2015
295 A6 Mix Guld 4 x 1.000m 2018
Danske Junior Mesterskaber - Open Water
# Navn Medalje Løbsorter faldende År
285 Lærke Toft Ruby Sølv 5.000 m 2017
286 Frederik Bojesen Bronze 5.000 m 2018
287 Lærke Toft Ruby Guld 5.000 m 2018
290 Lærke Toft Ruby Guld 7.500 m 2018
291 Anna Aavang Brendstrup Sølv 7.500 m 2018
292 Frederik Bojesen Bronze 7.500 m 2017
293 Lærke Toft Ruby Guld 7.500 m 2017
294 Frederik Bojesen Guld 7.500 m 2018